Faydaları

Zoretanin Yüzdeki Çukurlukları Geçirir Mi?

Zoretanin, akne ve sivilce tedavisinde kullanılan ve hızlı etkileri bulunan ilaçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildin yağ oranını düşüren ve bu şekilde sivilce oluşumunu en aza indirgeyen ilaç, düzenli bir kullanım ile istenen sonuçlar sunmaktadır. Peki, zoretanin yüzdeki çukurlukları geçirir mi? Son zamanların en çok merak edilen konularından biri olan bu duruma bakalım.

Zoretanin ile ciltte meydana gelen çukurluklar tedavi edilebilir mi?

Sivilce tedavisinde yok edilen sivilcelerin ardından çeşitli büyüklüklerde çukurluklar meydana gelmektedir. Oluşan bu çukurlukların kaybedilmesinde zoretanin oldukça etkili bir ilaçtır. Sivilcelerin tam olarak geçtiği cilt bölgelerine düzenli bir şekilde uygulanan ilaç, oluşan çukurlukları içeriğinde yer alan özel karışımlar sayesinde kısa sürede yok etmekte ve cildin pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Çukurlukların küçük ya da büyük boyutlu olması önemli değildir. Hangi büyüklükte olursa olsun doğru bir şekilde kullanılan zoretanin, sivilcelerde sonra ciltte beliren çukurlukların tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Zoretanin kullanırken cilde uyumlu olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Aksi taktirde çukurlukları yok etmek isterken cilt üzerinden istenmeyen problemlerin ortaya çıkması mümkündür. Bu nedenle zoretanin kullanmadan önce doktora danışmak ve doktor tavsiyesi ile bu ilacı kullanmaya başlamak gerekir. Çünkü kişinin doktoru öncelikle cilt yapısını öğrenecek ve bunun ardından uygun gördüğünde zoretanin kullanımına izin verecektir. Hastanın kendi tercihi ile zoretanin kullanması genelde önerilmemektedir.

Bu yazımızda zoretanin yüzdeki çukurlukları geçirir mi bu konuya değindik. Yorum bölümünden tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir