Maske Tarifleri

Yüz Gerdirici Maske

Gerilmiş cilt, kırışıklıklardan arınmış, daha genç ve daha güzel bir cilt manasına gelmektedir. Yaşını belirgin etmeyen, “hiç yaşlanmıyor.” denilen kadınların en büyük sırrıdır yüz gerdirmek. Daha çok fazla estetik operasyonlar ile elde edileceğinin düşünüldüğü gergin ve kırışıksız bir cilt için evde yapılabilecek uygulamalar da mevcuttur. Bu aşamalardan en önemlileri ev yapımı organik maskelerdir. Pek çok fazla ten sorununun çözümünde etkili bir şekilde uygulanan ev yapımı yüz gerdirici maskeler, yüz gerginleştirmede de etkin bir şekilde kullanılır.

Yüz Gerdirici Maske

Evde her zaman el altında bulunabilecek malzemeler ile yüz gerginleştirici maske yapılıp daha gerilmiş ve daha genç bir cilde kavuşmak mümkün.

yüz gerdirici maske için gerekli olan malzemeler;

  • 1 çay bardağı kadar susuz yoğurt
  • 2 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 yemek kaşığı buğday yağı

Hazırlanışı: Maske için lüzumlu olan malzemeler bir kapta karıştırılır ve homojen kıvama gelene kadar çırpılır. Kıvam piyasa karışım yüzün her bölgesine sürülür ve 10 dakika kadar beklenir. 10 dakika bekleme ve etki etme süresinin ardından temiz bir bez ile yüzdeki maske alınır. En son aşamada ılık su ile yüzün tamamı temizlenene kadar yıkanır. Bu yüz gerdirici maskeyi haftada 1 defa uyguladığınızda daha gergin ve daha genç bir yüze sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir