Cilt Bakımı

Yaşlanma Nasıl Durdurulur Doğal yöntemler

Yaşlanma nasıl durdurulur doğal yöntemler doğru beslenmeyle başlar. Doğru beslendiğiniz takdirde yaşlanmayi geciktirerek uzatabilirsiniz. Yazımızda bahsedeceğimiz besinleri mutlaka günlük yemek listenize eklemeniz gerekmektedir. Bu tarz besinleri kullanıp fayda görmek istiyorsanız sürekli hale getirmeniz gerekmektedir. Yaşlanmayı durduran bitkilerin insanların cildine ve iç hücrelerine katkı sağladığı gerçeğini unutmamalısınız.

Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin bazıları sağlığımızı tehdit ederek kanser oluşmasına kadar büyüyebilecek birtakım sorunlar meydana getirmektedir.

Yaşlanmayı Durduran Bitkiler Nelerdir?

Yaşlanmayı Durduran Kuru Erik: 

Kanser tedavisinde de kullanılan kuru erik, yaşlanmayı geciktiren bitkiler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu olguyu sadece diyetisyenler söylememektedir. Zira başta Amerika olmak üzere Avrupa’nın önde gelen bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kuru eriğin içerisinde bulunan yapıların insan sağlığına çok büyük katkısı olduğu gözlemlenmiştir. Yaşlanmayı geciktirmek için birebir olan ürün kanı temizleyerek sağlığınızı geri kazanmanızı sağlar. Gün içerisinde çok sık kullanmanız önerilmektedir.

Yaşlanmayı Durduran Ayçiçeği

Ayçekirdeği bir takım cilt problemleri meydana getiriyor olsa da yaşlanmayı geciktirdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Zira ayçekirdeği yapısında bolca E vitamini bulunmaktadır. Sinir sistemlerine olan etkisinden dolayı kalp ve sinir hastalıklarına iyi gelmektedir. Yine aynı şekilde huzursuz günler geçiren kişiler rahatlayabilmek adına ayçekirdeği tüketebilir. Sinir hücreleri insanların davranışlarını tetikleyen çok önemli bir olgudur.

Yaşlanmayı Durduran Soya Sütü

Soya sütü kemik erimesine karşı engel olmaktadır. Kemiklerin erimesi yaşlanma belirtisi olarak adlandırılabileceğinden dolayı gençleşmek isteyen kişiler soya sütü tüketerek kemiklerin eskisinden daha sağlam olmasını sağlayabilir. Bu bahsetmiş olduğumuz besinler tamamen doğal olduğundan dolayı insan sağlığını tehlikede bırakacak herhangi bir yan etki içermemektedir.

Yaşlanmayı Durduran Maskeler alt başlıklı konumuzda evde cilt gerici maske nasıl yapılır, Yaşlanma Önleyici Maskeler ve Yaşlanmayı Geciktiren Maske Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yaşlanmayı Durduran Maskeler

Yaşlanmayı durduran maskeler, yapay ve doğal maskeler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Eğer maskelerden fayda görmek istiyorsanız mümkün olduğu kadar doğal maske yapımına dikkat etmelisiniz. Zira vücudun ihtiyacı olduğu düşünülen tüm ilaçların doğada olduğu gerçeğini unutmamalısınız.

Yaşlanmak, insanların kendine olan özgüvenini kaybetmesine neden olabilir. Zira yıllardır alışık olduğunuz cildinizin zamanla eski değerini kaybettiğine tanıklık etmeyi hoş bir durum olarak kabullenmeyeceksiniz. Böyle durumlarla karşılaşmamak, en azından karşılaşma süresini artırmak istiyorsanız yaşlanmayı geciktiren maskeler kullanmalısınız.

Isırgan otu maskesi: Isırganın cilde çok büyük katkısı olduğu bilinmektedir. Taze ısırgan otunu sıcak suda demlemelisiniz. Ancak yüzünüze sürmek için acele etmeyin. Biraz bekleyip su soğuduktan sonra ısırgan otunu yüzünüze sürebilirsiniz. Bu işlemleri tekrarladığınızda zamanla vücudunuzun eskisine nazaran daha gergin bir hal aldığını göreceksiniz. Yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız cildinizi sürekli gergin tutmanız gerekmektedir. Isırgan otu da bu konuda oldukça önemli bir rol üstlenmektedir.

Ayran Maskesi: Ayran içerisinde fazlasıyla vitamin ve mineral içeren bir besin olduğundan dolayı cilde inanılmaz bir katkısı bulunmaktadır. Köylere gittiğinizde çok rahat bulabileceğiniz ayranları 7 veya 10 gün gibi bir süre buzdolabında bekletmeniz gerekmektedir. Bu süre zaafından sonra her gün sabah yüzünüzü ayranla yıkarsanız cildinizdeki ölü derilere iyi geldiğini göreceksiniz. Kırışıklıkları azaltan ayran daha genç bir cilde kavuşmanızı sağlar. Aynı şekilde bitkisel yağlar kategorisinde yer alan portakal yağını da yüzünüze düzenli aralıklarla uygularsanız yaşlanmanın önüne duvar koymuş olursunuz.

Bu yazımızda yaşlanmayı geciktirici doğal yöntemler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yaşlanmayı engellemek mümkün değil fakat geciktirmek elimizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir