Yaş Maya Maskesi ile Gençleşin

Paylaş
 

Yaş maya ile yapılıp uygulanan ten maskelerinin cilt üzerindeki müspet etkileri saymakla bitmez. yaş maya ile yapılan maskeler, yağlı ciltlerde yağlanmayı geciktirme, kuru ciltlerde nemlendirici niteliği, yoğun kırışıklığı olanlarda kırışıklarda ki belirginliği azaltma, hatta hamilelikte meydana gelen cilt lekelerini kaybetme benzeri etkileri olmaktadır. ayrıca ıslak mayanın cildi yenileme ile beraber daha genç bir görünüm kazandıracaktır. Evde zahmetsizce şipşak hazırlayacağınız maya maskeleri ile ışıltılı bir cilde kavuşmak elinizde.

Makalede Neler Var

Yaş Maya Maskesi Tarifi

Yağlı Ciltlere için ıslak Maya Maskesi gerekli Olan Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı yeni sıkılmış limon suyu
  • Bir ıslak maya küpünün yarısı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yaş maya ile limon suyunu cam bir kasede kıvam alana kadar karıştırın, krem kıvamına gelince yüzün her tarafına ince bir tabaka halinde sürün, maske hemen kuruyacaktır, kurumanın ardından yıkayarak temizleyin.

Bu yaş maya maskesi ile yağlı ciltlerdeki sivilce ve akne sıkıntılarını gidererek, yüzünüzdeki yağlanmayı azaltacaksınız.

Kuru Ciltlere hususi yaş Maya Maskesi

Yaş Maya Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • Yarım paket ıslak maya
  • 1 tane E vitamin kapsülü
  • 1 adet bıldırcın yumurtası

Yaş Maya Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cam bir kasede yumurtayı köpürene beyaz bir durum alana kadar çırpın, maya ve kapsülü de ekleyerek kıvam alana kadar iyice karıştırın, ve temiz yüze tatbik edin, 10 beş dakika sonra yıkayarak temizleyin

Bu yaş maya maskesi ile kuru ciltlerdeki nem oranı yükseltilerek, kırışıklık oluşumunun önüne geçilmiş olunacaktır.

Bu yazı 58 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sivilce İzleri Neden Olur? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskeleri Göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Madecassol merhem Primolut Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar İçin Maske