Sağlık

Vücut gevşemesi için hangi doktora gidilmeli?

Vücut gevşemesi için hangi doktora gidilmeli?

Stres günümüzde hayatımızı olumsuz yönde etkileyen en büyük sebeptir. Başlarda hayatımızı olumsuz etkilerken zamanla ruhumuzu da etkilemeye başlar. Gün içinde kendi kendimize yaptığımız stres zamanla vücudumuzda birikir ve kimyasala dönüşür bir süre sonra vücut bunu atmak için tepki vermeye başlar. Bunu sizde fark etmeye başlarsınız. Nasıl mı?

Derin bir uykuya dalamıyorsanız,

Uykunuzda dişlerinizi sıkıyor ya da gıcırdatıyorsanız,

Her zaman yorgun olarak uyanıyorsanız vücudunuz artık bu stresi atmak istiyor demektir. Bunun gibi birçok farklı durumu da kendinizde fark edebilirsiniz. Vücuttan stresi atabilmenin en kolay yolu nefes egzersizleri ve gevşemedir. Eğer doğru bir şekilde nefes alabilirsek gevşememizde o kadar kolay olacaktır. Bunu da uzman kişiler aracılığıyla öğrenmemiz gerekiyor. Kendi başımıza yaptığımız nefes egzersizleri ile yanlış öğrenebilir hatta kendi kendimizi bayıltabiliriz bile. O yüzden en azından öğrenme aşamasında vücudumuzu gevşetmemiz için bir doktor yardımı almamız şart. Peki, vücut gevşemesi için hangi doktora gidilmeli?

Vücut gevşemesi

Stres genellikle psikolojik bir birikimdir. Nefes egzersizlerimiz vücudumuzun gevşemesi de tamamen psikolojik bir olaydır. Bu yüzden vücudumuzu gevşetmek için ilk yapmamız gereken bir pskiyatri bölümünden randevu almak rahatsızlığımızı belirtmek ve egzersiz yapmak istediğimizi söylemek. Psikiyatrlar bu noktada sizin için en doğru tedavi şekli olacaktır. Daha sonra egzersizleri iyice öğrenip sadece arada kontrole gidebilir değişen stres durumumuz hakkında doktorla paylaşımda bulunabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir