Travazol Krem

Paylaş
 

Travazol krem tüm eczanelerde satılır, ciltte hızlaca emilir ve özellikle mantar tedavisinde kullanılan kremlerin başında gelir. Bunun yanı sıra deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi bulunur. Ciltte bulunan bu olumsuz durumlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da gidrmek için kullanılır.

Bebeklerde ve yetişkinler de oluşan pişiklerin giderilmesinde de en etkili medikal kremdir. Uygulandıktan yaklaşık 1 saat kadar sonra cilt tarafından emilimi tamamen gerçekleşip, cilt üzerinde tedaviye başlar. Doktorunuzun tavsiye üzerine mutlak günlük kullanım şekli belirlenmelidir. Düzenli kullanıldığında 2 hafta içerisinde etkili sonuç almak kesinlikle mümkündür. Travazol krem nedir, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermek istiyoruz. Travazol kremin yan etkileri var mıdır bu konulara değinirken Travazol krem fiyatı konusunda da bilgi paylaşımında bulunacağız.

Travazol Krem Nedir?

Başlangıç olarak Travazol krem nedir inceleyelim. İltihabi durumlar konusunda etkili ilaçlardan biri olan travazol krem, kaşıntı önleyici bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında kaşıntı gibi durumların geçmesini sağlar ve kan damarlarını büzer. Vücutta ortaya çıkan kızarıklık, iltihap ve şişlik gibi sorunlar da travazol krem rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca cilt yüzeyinde iltihaplı ve egzamalı mantar enfeksiyonları için yine bu krem tercih edilmektedir.

Travazol krem kullanım alanın fazla olduğu bir kremdir. Doktora tedavi olduğunuzda genelde ilk yazılan kremlerde biri olan taravazol krem nerede kullanılırtravazol krem ne işe yarar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışırken travazol krem kullanım alanlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Travazol kremin kullanılma nedenleri arasında ilk olarak karşımıza çıkan cilt üzerinde meydana gelen iltihaplı sorunlar olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı ciltte ortaya çıkan iltihaplı hastalıklar, belirli bir süre kullanım bu kremle tedavi edilebilir.

Diğer yandan vücudun belirli bölgelerinde görülen kaşıntı için de yine travazol krem kullanılması mümkündür. Çünkü travazol krem hem kaşıntı iyileştirici hem de kaşıntı önleyici bir kremdir. Krem kaşıntı meydana gelmeden önce kullanıldığında önleyici etkileri ile kaşıntı probleminin ön plana çıkmasını engeller.

Ayrıca travazol krem egzamalı cilt bölgeleri üzerinde de etkili bir kremdir. Egzama oluşan cilt bölgelerine uygulandığında hastalığın zamanla gerilemesine yardımcı olmaktadır. Travazol krem ne için kullanılır değindikten sonra diğer başlığımıza geçelim.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol Krem öncelikle reçete edilerek kullanılması gereken bir ilaçtır. Doktor tarafından reçete edilmeden kullanılmaması özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ayrıca krem doktorun tavsiye ettiği süre kadar kullanılmalı ve bu sürenin altına ya da üstüne çıkılmamalıdır.

Travazol krem nasıl kullanılır?

Krem cilt bölgesine ince bir film tabakasına benzeyecek şekilde sürülür ve hafif hareketlerle sorunlu bölgeye yedirilmeye çalışılır. Bunun yanında tedavi edilecek bölgeye yetecek kadar kullanılmalıdır. Sorunlu bölgenin üzerinde gereğinden fazla yoğunlaştırılmasına gerek yoktur.

Ciltte uygulanan bölge iyileşmeye başlasa dahi doktorun tavsiye ettiği sürenin sonuna kadar ilaç kullanılmalıdır. İlacın kullanımını erkenden kesmek yaranın ya da cilt probleminin tekrar ciddi bir sorun haline gelmesine neden olabilir. Bu yüzden doktorun belirlediği kullanım süresi görmezden gelinmemelidir.

Sorunlu bölge doktor tarafından belirtilmedikçe kesinlikle bandaj ya da herhangi bir bezle sarılmamalıdır. Bunun yanında krem bir bebek üzerinde kullanılıyorsa ve sorunlu bölge bezlenme bölgesi ise dar pantolonlar ya da çoraplar giydirilmesi sakıncalıdır. Çünkü sıkı giysiler ilacın emilme seviyesini artırır ve bu durum bazı yan etkilerin meydana gelmesine neden olabilir.

İlaç göz çevresi ve cildin ince alanlarında kullanılmamalıdır. Yüze uygulandığı durumlarda gözlere kaçmamasına dikkat edilmeli ve doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle çocuklar üzerinde kullanılmamalıdır. Travazol krem nasıl kullanılır kısaca anlattıktan sonra yeni başlığımıza geçelim.

Travazol Kremin Yan Etkileri

Travazol kremin yan etkileri nelerdir kısaca, alerjik reaksiyonlar bulunan kişiler üzerinde kullanılmaz. Ancak bilmediğiniz bir alerjiniz varsa ve bunu kremi kullanmaya başladığınız anda görmeye başladıysanız, hemen bir sağlık kuruluşundan yardım alınız. Örneğin;

 • Zor nefes alma
 • Dudaklarda, yüzde, dilde ve boğazda şişkinlik
 • Kurdeşen

gibi durumlarda acil bir sağlık kuruluşuna gitmeye özen göstermelisiniz.

Ayrıca aşağıda belirteceğimiz hususlarda da herhangi bir yan etki görürseniz, travazol krem kullanımını durdurmalı ve doktorunuzu bu konuda bilgilendirmelisiniz. Travazol krem yan etkileri aşağıdaki şekilde karşımıza çıkar.

 • Ağız çevresinde meydana gelen kırmızı kabarcıklar
 • Sorunlu bölgede aşırı derecede kaşıntı
 • Uygulama bölgesinde tahriş ve yanma
 •  Ciltte renk değişimi meydana gelmesi
 • Yoğun şekilde kıllanma durumları
 • İsilik
 • Sorunlu bölgede bakteri kaynaklı enfeksiyon

Listelemiş olduğumuz yan etkilerin eksiksiz olduğunu vaat etmiyoruz. Bunlar dışında istenmedik başka bir sorunla karşılaştığınız anlarda doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmamalısınız. Travazol krem yan etkileri kullananlar bazı soruların cevaplarını aramaktadır. Genel olarak Travazol krem kullananların soruları şu şekilde;

Gebelik Döneminde Travazol Krem kullanılır mı?

C kategorisinde yer alan travazol kremin gebelik döneminde anne karnında bulunan bebeğe zarar verip vermediği konusunda kesin bilgiler bulunmamaktadır. Bu nedenle hamile olan kadınların kremi kullanmadan önce doktora danışmaları ve doktor tavsiyesi altında kremi kullanmaları gerekmektedir.

Emzirme Döneminde Travazol Krem Kullanabilir Mi?

Yapılan araştırmalar emzirme döneminde travazol krem kullanımının sakıncalı olduğunu göstermiştir. Çünkü krem, cilde nüfus ettiği için anne sütüne geçme riski taşımakta ve bu durumda bebek anneden aldığı sütten olumsuz etkilenebilmektedir. Bu yüzden emzirme döneminde kremi kullanmak zorunda kalan kadınların öncelikle doktoruna danışması ve bunun ardından kremi kullanmaya başlaması önerilir.

Travazol Krem’i Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Birçok ilaçta olduğu gibi travazol kremin bir doz alma anı unutulursa hatırlandığı anda alınması yeterlidir. Ancak ilacın bir doz alımı diğer doz alımına çok yakınsa beklenmeli ve normal kullanım anında bir doz alınarak uygulamaya devam edilmelidir. Diğer doz anına yakın bir zamanda uygulanması sorunlu bölgenin kısa süre içerisinde gereğinden fazla doz maruz kalmasına neden olur. Bu yüzden kullanım periyotlarının aksatılmamasına dikkat edilmelidir.

Travazol Kremi Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer travazol kremi gereğinden fazla dozda kullanıldığınızı düşünüyorsanız, istenmeyen yan etkilerin görülmemesi için bir an önce doktorunuza iletişime geçmeniz gerekmektedir. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecek ve neler yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Yan etkilere maruz kalmamak için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Taravazol Krem Vajina Kaşıntısı Tedavisi

Bayanların merak ettiği bir konu ise travazol krem vajina içine sürülür mü sorusudur. Çok etkili olan travazol krem vajinal kaşıntı ve mantar tedavisinde çok etkilidir. Doktorların sıklıkla vajina tedavisi için traavazol krem önerdiği bilinmektedir.

Travazol genital bölgede oluşan pişiklerin, bakteriyel enfeksiyon ya da mantarların iyileşmesi açısından nemsiz bir ortam ve temizlik çok büyük rol oynar. Bunun için sabah – akşam bölgeyi su ile temizlemek ve kurulamak , iç çamaşırlarını her dün düzenli olarak değiştirerek , kaynatarak yıkamak hijyen için gereklidir. Temizlendikten sonra  travazol kremi kullanmak gerekir. Ayrıca bölgedeki oluşacak kaşıntıların giderilmesi için güvenle kullanılabilinir.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem yüzde bulunan egzama, iltihap, tahriş, kaşıntı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca Travazol krem sivilce sorunlarında büyük başarı göstermektedir.

Travazol Krem Cilt Lekeleri 

Travazol krem cilt lekeleri tedavisinde cildi yenileyen ve besleyen etkisinden dolayı cilt lekelerinin durumuna ve büyüklüğüne göre tercih edilmektedir. Travazol krem ile cilt lekelerinde kurtulmak için mutlaka doktorunuzun bunu size reçete ile yazması gerekmektedir.

Travazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Travazol krem bir görevide iltihap ve iltihaplı sivilceleri yok etmesidir. Eğer cildinizde yada yüzünüzde sivilce, iltihaplı sivilce varsa travazol krem ,ile bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Travazol Krem Ayak Mantarına Ayak Mantarına İyi Gelir mi

Hijyenik bir ortam oluşturmamak bakteri ve mayaların çoğalmaması için olmazsa olmazdır. Ayak mantarı kullanımında ise çorap giyilmesi azaltılmalı, ayağın hava almasını sağlayan ayakkabılar giyilmelidir. Hergün ayaklar düzenli yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Travazol krem ayak mantarı oluşumu engellerken iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.

Travazol Krem Hamilelikte Kullanımı

Travazol krem deriden emilerek çeşitli organlara geçer. Bu sayede idrar ve dışkılama yoluyla vücuttan atılır. Bu yüzden hamile ve emziren annelerde kullanılmaması gerekir.

Travazol Pişik Kremi

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Travazol pişik kremi sürülen bölgenin mutlaka hava alması gerekmektedir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

Pişik ve yara olan bölgedeler de tahrişe neden olabilecek kese, şampuan, duş jeli, tüy dökücü krem veya ağda, alkol bazlı kremler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde bölgedeki sorunu yayma usulü fazlalaştırarak iyileşme süreci açısından uzama yaşanabilir. Daha ağır yaralanmalar ve can acısı da eklenebilir. Bebekler için ise sıkmayan bezler yani hava alması daha kolay olanları seçilmelidir.

Travazol Kremin Fiyatı

Travazol krem fiyatı reçete ile satıldığında bütün eczanelerde aynı fiyata satılmaktadır. Vajinal kaşıntı kremi Travazol fiyatı

TRAVAZOL 15 gr krem fiyatı
Etken Madde Diflukortolon Valerat + Izokonazol 13.47 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 14.40 TL

İlgili Yazı:

Vajinal kaşıntı krem ve ilaçlar

Momecon Krem

Madecassol Krem

 • Site Yorum

Bir yorum bırak