Cilt Bakımı

Topukları Yumuşatmak İçin Bitkisel Çözüm

Topuklardaki sertlik kış aylarıyla beraber artar. Soğuk havaların gelmesinle beraber topuklar çatlar ve kabuklaşır. Ünlü Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya Bu konuda bitkisel öneriler veriyor. Suna Dumankayanın topukları yumuşatan bitkisel çözümü gerçekten çok başarılı sonuçlar veriyor.Bu yapılan bitkisel malzemelerle topukları yumuşatabilirsiniz. Topuk sertliği kesin çözüm için bitkisel yontemleri denemekte fayda var.

Topukları yumuşatan Bitkisel Ürünler

Ayaklarda oluşan topuk çatları estetik açıdan problem olduğu gibi, bazı hastalıkların görülmesini arttırmaktadır.Çünkü topuk çatlaması ayaklarda hem ağrıya neden olur hem de enfeksiyon kapabilir. Örnek vermek gerekirse diyelim şeker hastasısınız. Bu hastalık sebebiyle topuk çatlağı meydana gelebildiği gibi, sedef, egzama ve cilt kuruluğu da topuk çatlağına yol açabilmektedir. Bu sorunların yol açtığı topuk çatlağı tedavi edilmez ise hasta ciddi sorunlar yaşayabilir.

İşte Malzemelerimiz :

Bir yemek kaşığı alkol
Bir yemek kaşığı toz karbonat
Bir fincan vazelin
İki tane aspirin
Bir adet limon

Hazırlanması :
Hazırlanışı:

Suna Dumankaya topuk bakımı bitkisel çözüm

Yumuşacık topuklar için bir leğene koyduğumuz ılık su, karbonat ve alkolü ekleyip ayaklarımızı suda bekletiyoruz. Bunu yaparak topuk yumuşaması meydana geliyor ve Topuk çatlakları için uygulayacağımız bitkisel ürünlere ayaklarımızı hazırlamış oluyoruz. Bunu yaptıktan sonra 3 adet aspirini bir havanın içinde döverek toz haline getirip vazelin ile karıştırıyoruz. Ve En son olarak 1 tane limonun suyunu sıkıyoruz ve bunuda diğer yaptıklarımızla karıştırıyoruz.Ardından bu malzemeleri topuk çatlakları olan bölgelere iyice sürüyoruz. Ayaklarımızı bir poşet içine koyarak bu şekilde yatabilirsiniz.Bu sayede topuk çatlakları yumuşamış olur.

Topukları yumuşatmak bitkisel çözüm, Suna Dumankaya Topukları yumuşatmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir