Sağlık

Supradyn All Day

Supradyn All Day besinlerden alabileceğiniz bütün vitaminleri içermektedir. Vitaminler metabolik sendromun düzenlenmesini ve koordinasyonunu sağlarlar. Ayrıca vitaminler yaraların iyileşmesini, yanıkların tedavisini, bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve damar bütünlüğünün korunmasını sağlar. Vitaminleri eksikliği durumunda vücutta bazı fonksiyonlar yerine getirilemez.

Supradyn All Day genel vitamin eksikliğinin önlenmesi ve tedavisine yönelik olarak hazırlanmış multivitamin ve mineral kombinasyonudur. Konu alt başlıklarımız supradyn all day içerik, supradyn all day faydaları ve supradyn all day yan etkileri olacaktır. Ayrıca supradyn hamilelikte kullanımı ve supradyn kilo aldırır mı bu konulara da değineceğiz.

Supradyn All Day İçerik

Bayer’in ürettiği Supradyn All Day zengin içerikli ve bu zengin içeriği sayesinde de birçok faydası olan bir ilaçtır. 8 mineral ve oligo elementlerle kombine edilmiş 12 vitamin içeriğiyle mucize bir preperattır. Supradyn All Day içeriğinde emülgatör, kalsiyum, magnezyum, C vitamini, parlatıcılar, potasyum, klorür, niasin, demir, E vitamini, çinko, pantotenik asit, koenzim Q10, B6 vitamini, mangan, B- B1- B12 vitamini, bakır, betakaroten, A vitamini, folik asit, iyot, selenyum, molibden, biotin, K vitamini, krom ve D vitamini bulunmaktadır.

Supradyn All Day Ne İşe Yarar?

Sigara ve alkol kullananlarda, diyet yapanlarda, ağır yanıklarda, yoğun spor yapanlarda. Uzun süreli hastalıklarda ve nekahat dönemlerinde kullanılması önerilmektedir. Supradyn All Day kilo almak isteyenlerin iştahını açabilir. Enerji veren etkisi vardır.

Not: Kesinlikle ilacın kullanımı öncesi doktorunuza danışın. Tavsiye üzerine ilaç kullanımına karar vermeyin.

Supradyn All Day Faydaları

Supradyn all day bir vitamin kombinidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlara aldıkları gıda haricinde ek gıdalar almasını bütün doktorlar öneriyor. Çünkü şehrin kaosu, havası her ne kadar fiziksel olarak sağlığınızı etkilemese de psikolojik olarak sizi etkiliyor. Bu gibi durumlarda düzenli beslenmek, yeterli vitamin almak oldukça önemli.

Vitamin nedir?

İnsan vücudunun yaşamını devam ettirebilmesi için küçük miktarlarda alması gereken bileşenlerdir. Bunların bir kısmı vücutta üretilirken bir kısmını tamamen dışarıdan almak zorundayız.

Supradyn all day ise içerisinde dışarıdan almamız gereken bütün vitaminleri barındırır. Bunlar A, B, C, D, E, K vitaminleridir.

Eğer bu vitaminlerin faydalarına bakacak olursak Supradyn all day’in de aslında faydalarına bakmış oluruz.

A Vitamininin Faydaları:

 • A Vitamini göze iyi gelir,
 • A Vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • A Vitamini proteinlerin vücuttaki kullanımını düzenler.

B Vitamininin Faydaları:

 • B Vitaminleri strese ve depresyona birebirdir,
 • B Vitaminleri kalp sorunlarına iyi gelir,
 • B Vitaminleri hafızayı güçlendirir,

C Vitamininin Faydaları:

 • C Vitamini soğuk algınlığı ve bağışıklık sistemine yardımcı olabilir
 • C Vitamini kalp sorunlarına karşı yardımcı olabilir
 • C Vitamini gözlerimizi destekler,

D Vitamininin Faydaları:

 • D Vitamini kalsiyum emilimine ve kemiklere birebirdir,
 • D Vitamini kan basıncı, kalp ve damarlarımızın dostudur.

E Vitamininin Faydaları:

 • E Vitamini hücre zarı, akciğer ve akyuvarları desteklemeye yardımcı olabilir
 • E Vitamini antioksidan etkisi ile kalp ve damarlarımıza yardımcı olabilir
 • E Vitamini kesik ve yaraları desteklemeye yardımcı olabilir

K Vitamini:

 • K Vitamini kemikler için ve kemik erimesine karşı yardımcı olabilir
 • K Vitamini atardamar sertleşmesinde engelleyici faktördür
 • K Vitamini beyin desteği ve bunama etkilerine karşı yardımcı olabilir

Supradyn All Day Zararları

 • Supradyn all day fazla doz alımında baş ağrısı yapabilir.
 • Fazla doz alımlarında mide bulantısı görülebilir, kabızlık gibi sorunlara neden olabilir.

Bunların dışında yeterli dozda alındığı sürece herhangi bir zararı görülmemiştir.

Supradyn All Day Kullanım Şekli

 • Supradyn all day kullanım şekli açısından bir gıda takviyesi olduğu için 8 yaşından küçük çocuklarda kullanılması doğru değildir.
 • Yetişkinlerde supradyn kullanımıı uygun görülen miktar ise 1 adet supradyn all day kapsül ya da bir adet supradyn all day efervesan tablettir.
 • Supradyn hangi sıklıkla kullanılır her hangi bir periyot yoktur, gün içerisinde istenilen saat aralıklarında kullanılabilir. Supadyn all day aç karnına içilir mi sorusuna da bir cevap olmuş olur.
 • Kanında kalsiyum oranı fazla olan bireylerin supradynn all day kullanılması önerilmez.
 • Herhangi bir rahatsızlığı olanların supradyn all day ı doktor kontrolünde ve doktorların uygun gördüğü miktarlarda kullanmaları önerilir.
 • Kullanmadan önce içerikleri iyice incelenmeli ve içeriğinde bulunan herhangi bir bileşene karşı alerjisi olanların kesinlikle kullanmaması tavsiye edilir.
 • Çok uzun süreli bir kullanım genelde uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Supradyn all day nesıl kullanılır ve supradyn kullanım şekli hakkında kısaca bilgilendirmemiz.

Supradyn All Day Yan Etkileri

Supradyn All Day vitamin, mineral ve kan yapıcılar kategorisi içerisinde yer alan bir ilaçtır. Suprady’nin bilinmesi gereken bazı ana noktaları ve evreleri mevcut durumdadır. Bu aşamalar bilinerek bilinçli bir biçimde kontrollü hareket edilirse bu durum kullanan kişiler açısından çok daha iyi olacaktır. Unutmamanız gereken her ilacı mutlaka bilinçli olarak kullanmanızdır.

Supradyn All Day, 12 vitamin bileşenini içeren multivitamin ve mineral desteğidir. 8 mineral ve oligo element ile kombin edilerek tablet halinde üretilmiştir. Tüketilen besinlerde yer alması gereken temel maddeler olan vitaminler, ana klasik metabolik reaksiyonlarda oynadıkları aktif rolün yanı sıra, metabolik olayların düzenlenmesi ve koordinasyonunda da ayrıca etkilidir.

Supradyn All Day’in Yan Etkileri ise ilacın düzenli ve dozunda kullanımı sonucunda görülmüş herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Belli acil durumlar içerisinde kabızlık gibi ufak ve geçici yan etkileri bulunmakta olduğu tespit edilmiştir. Onun dışında; hekim kontrolü altında normal seviyede kullanılır ise herhangi bir sağlık probleminin yaşanması mümkün olmayacaktır.

İşin özü vitamin veya mineral olarak temel ihtiyaçlarınızı gidermek adına bu vitamini kullanabilirsiniz. Yeterince dozunda ve hekim eşliğinde dikkatli olarak kullanmanız gerekmektedir. Supradyn yan etkileri hakkında kısaca bilgilendirme yaptık.

Supradyn hamilelikte kullanımı

Hamilelik ve emzirme dönemi içerisinde annenin ya da anne adayının vücudu içerisinde bazı artan ihtiyaçlar meydana gelmekte ve mutlaka karşılanması gereken elzem ihtiyaçlardır. İşte, bu tip ihtiyaçların karşılanması için ya da tedavi aşamasında Supradyn kullanılması elbetteki mümkün olacaktır.

Supradyn Kilo Aldırır Mı?

Supradyn kilo yapar mı sorusu çok sık dile getirilir. Supradyn All Day Vitamin tek başına kilo alımına neden olmaz ancak iştah kontrolü, iştah dengesi oluşturabilmektedir. Düzenli kullanımda özellikle içeriğindeki B vitamini kompleksleri ile iştahı arttırıcı özellikler sergileyebilmektedir. İştah sonucu yeme – içme alışkanlığını arttırabilir. İştahsızlık sorunlarında kullanımı kesinlikle tavsiye olunur. Supradyn kilo almak için kullanımından ziyade yeme ve iştah kontrolü için edealdir. Supradyn kilo yapar mı sorusundan ziyade supradyn yeme alışkanlığımı düzene sokar mı, iştahsızlık sorunumu giderir mi vb. sorular daha uygun olacaktır.

Supadyn all day aç karnına içilir mi?

Supradyn all day herhangi bir kullanım periyodu yoktur. Günün her saatinde kullanıma uygundur.

Supradyn All Day saça faydaları

Saçın beslenme kaynağı b vitaminidir. Supradin all day saça faydaları olmaktadır. Fakat vitamin eksikliğiniz yoksa , ya da iştahsızlık türü bir rahatsızlık kullanılması uygun değildir. Fazla vitamin almak vücut dengesine zararlı olabilir.

Supradyn All Day kaç yaş kullanabilir?

Bir gıda takviyesi olan Supradyn all day 8 yaş altı çocuklar için kesinlikle önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir