Sivilce Tedavisi

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Ergenlik dönemi başta olmak üzere ilerleyen yaşlarda birçok kişinin problemi olan sivilce, farklı nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Pek çok kadın sivilceler için ne yapması gerektiğini merak etmektedir. Bu yazımızda sivilceye ne iyi gelir? buna daha yakından bakacağız. Yazımızın içeriğinde sivilceleri yok etmek için neler yapılmalıdır detaylı bir şekildeincelemeye çalıştık.

Sivilce nasıl geçer 1 günde gibi sorularla karşılaşmaktayız. Çünkü insanlar sivilce sorunundan hemen kurtulmak istiyor. Sivilceye kesin çözüm arayanlar için doğal yöntemleri aşağıda sıraladık. Sivilceye ne iyi gelir buna ek olarak iltihaplı sivilce nasıl geçer,iltihaplı sivilce nasıl kurutulur gündemi oluşturan sorunlar.

Uzmanlar var olan sivilceleri yok etmek için buhar banyosunun etkili bir yöntem olduğunu vurgulamaktadır. Haftada en az 3 kere yapılması gereken buhar banyosu, bir kabın içerisine su koyarak yapılır. Bunun ardından suyun buharı yüzü yumuşatarak başta siyah noktalar olmak üzere sivilceler üzerinde olum etkiler meydana getirir. Buharın yüze vurduğu anda sivilcelerin hafifçe sıkılması gerekir. Bu şekilde sivilceleri yok etmek ve yayılmasını önlemek mümkündür.

Diğer yandan terleme sırasında yüzün sık sık yıkanması ve yüzde bulunan kirin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ellerin özellikle kirli olduğu anlarda yüzde fazla temas etmemesi oluşabilecek sivilceleri önleme açıcından dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Sivilce çıkması nasıl engellenir sorusunun neredeyse tam karşılığı temizlik ve doğru bir cilt bakımı uygulamasıdır.

Ayrıca var olan sivilceler için A vitamini içerikli ürünler ile beslenilmesi tavsiye edilir. Bunlar arasında kavun, havuç, ıspanak ve lahana bulunur. Bu tür besinlerin daha sık tüketilmesi sivilce tedavisinde etkili olmaktadır.

Bunların yanı sıra sık sık spor yapılması da sivilce tedavisi yöntemlerinden biridir. Çünkü spor ile vücutta bulunan toksinler terleme yoluyla dışarı atılır ve toksinlerden arınmış bir vücut meydana gelir. Bu şekilde sivilce oluşumu da önemli ölçüde azalma gösterir.

Sabun sivilceye iyi gelir mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, sabun sivilcelere iyi gelir mi bunun hakkında bilgi paylaşımı yapacağız. Sabun kendimizi temizlemek için kullandığımız kokulu bir üründür. Yüzümüzü de sabunla yıkarız ve sivilce var ise eğer onları da temizlemesini bekleriz. Evet, sabun sivilcelere iyi gelir ancak her sabun değil. Sonuçta sabunda kimyasal içeren bir üründür ve her sabunda bunu istediğimiz gibi ayarlayabiliriz.

Sivilcelere iyi gelen sabun çeşitlerinde daha farklı kimyasal malzemeler bulunur. Bunların en başında kükürtlü sabun gelir. Sivilceleri temizlemek için sadece kükürtlü sabun önerilir. Ancak bunun dışında yüzünüzü gül suyu ile temizleyebilirsiniz ne yaparsanız yapın cildinize güzel bir nemlendirici mutlaka kullanın. Kükürtlü sabunun faydalarına bakalım şimdi.

Sivilcelerde kükürtlü sabun kullanımı

Sivilce oluşumunu engeller, siyah noktaları temizler, cildinizdeki ölü tabakayı soyarak cildin yenilenmesine ve gençleşmesine yardımcı olur, cildi derinlemesine temizler.

Kükürtlü sabunun birçok farklı markası vardır ancak en doğru olanın eczanelerden alabilirsiniz.

Kükürtlü sabunu kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Eğer çok kuru ve hassas bir cildiniz var ise bu sabun daha çok kurutacaktır yani yağlı ciltler için çok kullanışlı iken kuru ciltler için pek önerilmez.

Kullanımı da gelecek olursak, sabahları kalktığınızda akşamları da yatarken kullanmanız en doğrusu olacaktır. Yüzünüzü sadece sabunla yıkayıp durulayın. Kükürtlü sabunun çok güzel bir kokusu yoktur. O yüzden yıkadıktan sonra güzel bir nemlendiriciyle nemlendirmeniz hem kokuyu alır hemde cildinizin kurumasını önler.

Kekik Suyu Sivilceye Iyi Gelirmi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, kekik suyu sivilcelere iyi gelir mi, kekik suyu sivilce lekeleri  hakkında bilgi paylaşımda bulunacağız. Kekik hoş kokusu ve yemeklere kattığı ekstra lezzet ile özellikle de et yemeklerinin vazgeçilmez bir baharatı. Kekiği genelde yemeklere tat versin diye ekleriz ancak kekik oldukça faydalı bir bitkidir. Genel olarak faydalarını inceleyecek olursak eğer, antiseptiktir, iltihap önleyicidir kas kasılmalarını önler, konsantrasyonu arttırır ve sindirimi düzenler bunların dışında bilimselliği henüz kanıtlanmasa da yaraları temizlemede, kabızlığı gidermede, ağız içi yaralarının temizlenmesinde kullanılır. 

Kekik bünyesinde demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve manganez minerallerini ayrıca A, C, E, K vitaminlerini bir arada bulundurur. Bu kadar çok şeyi bir arada bulunduran bir bitki doğal olarak cilt içinde oldukça faydalıdır. Özellikle sivilce tedavisinde kekik suyu kullanılır. Nasıl mı? Bakalım.

Sivilceye kekik suyu kullanımı

Sivilce tedavi çeşitleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimi sivilce ilaçları kullanırken kimileri daha basitkremlerle tedavi olur bazıları ise sadece bitkisel yollarla sivilcelerinden arınırlar. Bitkisel yollarla sivilcelerinden kurtulmak isteyen bayanlar, kekik önemli bir antioksidandır ayrıca yapısında bulundurduğu vitaminler cildin yenilenmesine ve gençleşmesine yardımcı olur. O yüzden kekik suyunu cildinize rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir pamuğun üzerine bir miktar kekik suyu dökün ve sivilcelerinizin üzerine sürün. Bunu sabah akşam yapabilirsiniz. Kekik suyu cildinizde hafif bir yanma hissi yapabilir bu oldukça normal. Daha sonra nemlendiriciyle cildinizi yumuşatın. Kekik suyunu hazır alacağınız gibi kendinizde kekik kaynatarak yapabilirsiniz.

Yoğurt Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, yoğurt sivilceye iyi gelir mi sizleri bilgilendirmek isteriz. Cildinde sivilce yaşayan kadınlar genelde karşılaştıkları bu sorunu bitkisel yöntemler ile çözüme ulaştırmaya çalışmaktadır. Bitkisel yöntemler oldukça çeşitli uygulamalar içerir ve bunlardan biri de yoğurt olarak karşımıza çıkar. Yoğurt sivilceye iyi gelir mi? sorusu, sivilce ve akne problemleri yaşayan pek çok kadın tarafından merak edilen bir durumdur. Şimdi sizlere yoğurdun sivilce üzerindeki etkilerini açıklamaya çalışarak neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışalım.

Yoğurdun sivilce tedavisindeki etkileri nelerdir?

Yoğurdun sadece kendisi değil, ancak yoğurdun içerisinde yer aldığı bazı maskeler sivilceler üzerinde olumlu etkiler meydana getirir. Bu maskeler arasında;

  • Muz maskesi
  • Salatalık maskesi
  • Limon maskesi
  • Bal maskesi
  • Çilek maskesi

yer alır. Sivilce tedavisinde önemli bir konumda olan yoğurt, içeriğinde bulunan özel vitamin ve mineraller sayesinde doğal bir antibiyotik görevi görür. Ciltte iltihaplanan bölgeleri sakinleştirme özelliği bulunan yoğurt, sivilcelerden kaynaklı hassasiyetin yok olmasına yardımcı olur. Bunun yanında cildi bakterilerden temizler ve içeriğindeki asit sayesinde siyah nokta ve beyaz yağ oluşumlarını önler.

Siz de yüzünüzde ya da cildinizde var olan sivilcelerden kısa sürede kurtulmak istiyorsanız, yoğurdu bal, muz, limon, salatalık ya da çilekle karıştırarak etkili bir maske hazırlayın ve cildinize uygulayarak kısa zamanda temiz bir cilde sahip olun. Bu maskelerden herhangi birini sivilcelerinize istediğiniz sıklıkta uygulayabilir ve sivilcelerinizden daha hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Diş Macunu Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, diş macunu sivilceye iyi gelir mi bunun hakkında bilgi paylaşımı yapalım. Sivilceler her kadının cildinde yaşadığı önemli cilt problemlerinden biridir. Ayrıca yüzde ortaya çıkan sivilceler ise kadınların kabusu olarak karşımıza çıkar. Ancak farklı uygulamalar sayesinde sivilcelere çözüm bulmak ve bir daha ortaya çıkmalarını engellemek mümkündür.

Bunun yanında var olan sivilcelerin de kısa sürede yok olması ve cildin pürüzsüz bir hale gelmesi de çeşitli yöntemler ile gerçekleşebilmektedir. Bunlardan biri de diş macunu uygulaması olarak ön plana çıkmaktadır. Şimdi diş macunu sivilceye iyi gelir mi? gelin birlikte inceleyelim.

Sivilceli ciltler için diş macunu uygulaması

Sivilcelere iyi gelen ürünlerden biri de diş macunu olarak karşımıza çıkar. Diş macunları sivilceleri kurumasını ve çoğalmasını önleyici özellikler içerir. Ancak diş macunu ile sivilcelere müdahale ederken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Eğer diş macunu ile sivilcelerinizi yok etmek istiyorsanız, öncelikle diş macunu seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tercih ettiğiniz diş macunu beyaz ve içeriğinde başka bir özellik içeren bileşenler bulunmamalıdır. Ayrıca dişlerin beyazlamasına yardımcı olan peroksit içerikli diş macunları da sivilce tedavisi için uygun değildir. Çünkü diş macunları içerisinde yer alan bazı bileşenler sivilceleri yok etmek yerine ciltte alerji meydana gelmesine neden olur. Bunun yanında cildin tahriş olmasına ve kızarmasına yol açar. Bu yüzden saf içerikli ve sadece beyaz olan diş macunları ile sivilcelere etki etmek uzmanların tavsiye ettiği bir tedavi şeklidir.

Deniz Tuzu Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, Deniz tuzu sivilceye iyi gelir mi, deniz tuzu sivilce izlerini giderir mi inceleyelim. Bazen ciltte bulunan sivilcelerden kurtulmak zor olabilir. Ancak sivilceler hangi boyuta ulaşmış olursa olsun farklı yöntemler sayesinde sivilcelerin ciltten uzaklaştırılması mümkündür. Sivilce tedavisinde birbirinden farklı yöntemlerin olduğunu söylemiştik. Bunlardan biri de deniz tuzudur. Deniz tuzu cildi sivilcelerden arındırma konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Deniz tuzu sivilceye iyi gelir mi? şimdi daha yakından inceleyelim.

Deniz tuzu ile sivilceler nasıl yok edilir?

Genel olarak tuz sivilcelere iyi gelir. Ancak sivilceler için eğer bir tuz çeşidi tercih edilecekse bunun deniz tuzu olması tavsiye edilir. Deniz tuzu antibakteriyel özelliği sayesinde cildin dış etkilere karşı koruma altına alınmasını sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunan magnezyum, çinko, potasyum ve D vitamini cildin beslenmesine yardımcı olur.

Eğer sivilcelerinize karşı deniz tuzu ile savaşmak istiyorsanız, sadece deniz tuzu alarak cildinize uygulamanıza gerek yoktur. Bunun yanında sık sık yüzerek de cildinizde var olan sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sık sık yüzmenizi ve bu şekilde sivilcelerinizi kolayca yok etmenizi tavsiye ediyoruz. Deniz tuzu ile sivilce tedavisi bilinen doğal yöntemler arasında yer alır. Bu nedenle sivilcelerinize karşı yüzerek dahi savaşabilirsiniz.

Deniz tuzu ile sivilce tedavisi maliyeti düşük ve uygulaması kolay bir yöntemdir. Kistleşen ve iltihaplanan sivilcelerin kurutulmasında etkilidir. Cildin gerginlik kazanmasını sağlar ve diğer yöntemlere oranla sivilceler üzerinde daha hızlı etkiler gösterir.

Su İçmek Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, su içmek sivilcelere iyi gelir mi bunun hakkında araştırmamız ise şöyle. Sivilce tedavisinde merak edilen konulardan biri de su içmenin sivilceye iyi gelip gelmediği olmaktadır. Farklı şekillerde gerçekleştirilen sivilce tedavisi için genellikle doğal içerikli tedavi yöntemleri tercih edilir. Su içmekte aynı şekilde doğal yöntemlerden biri olarak ön plana çıkar. Peki, su içmek sivilceye iyi gelir mi? ya da daha çok su içmenin sivilceler üzerinde olumlu etkileri var mıdır? bunlara daha yakından inceleyelim.

Su içmenin sivilce tedavisinde faydaları nelerdir?

Toksinler insan vücuduna gıdalar, içecekler ve hava yolu ile alınır. Alınan toksinler belirli şekillerde dışarı atılır ve dışarı atım sırasında böbrekler ve bağırsaklar oldukça önemli bir rol oynar. Bu organlarda birikme meydana gelmesi toksinlerin başta ciğerlere ve ardından da cilde yönelmesine neden olur. Ciltte toksinler ise gözenekler aracılığı ile dışarı atılır ve gözeneklerin tıkanması iltihaplanmalar meydana getirerek sivilcelerin oluşma sıklığını artırır.

Toksinlerin cilt gözeneklerine gerek kalmadan böbreklerden ve bağırsaklardan atılması için vücudun yeterli oranda sıvı alması gerekir. Çünkü toksinler suyla beraber daha kolay bir şekilde dışarı atılır ve bu şekilde cilde binen yük daha az olur. Kısacası yoğun şekilde sivilce ile karşı karşıya kalmamak için bol bol su içilmesi ve toksinlerin büyük bir çoğunluğunun böbreklerden dışarı atılmasını sağlamak önemlidir. Bunların yanı sıra sık sık su içilmesi toksinlerin idrar yoluyla da dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Greyfurt Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, greyfurt sivilcelere iyi gelir mi merak edilen ender konulardan. Eğer sivilceleriniz için bir doğal maske arıyorsanız, bunun için greyfurt ile yapılan cilt maskesi tarifini tercih edebilirsiniz. Doğal yüz maskesi olarak kullanılabilen greyfurt, sivilceler için oldukça etkili meyve çeşitlerinden biri olmaktadır. Şimdi, greyfurt sivilcelere iyi gelir mi? buna daha yakından bakalım.

Greyfurt sivilcelere fayda sağlar mı?

Birçok kişi greyfurtun soğuk algınlığı ve nezlede etkili olduğunu bilmektedir. Ancak greyfurt ile hazırlanan doğal yüz maskesi sivilceler için de oldukça önemli faydalar sağlar. Özellikle cilt gözeneklerinin açılması ve siyah noktaların çoğalması sonucu greyfurt ile hazırlanan doğal yüz maskesi kullanılabilmektedir. Greyfurt maskesini kuru ve karma cilt yapısı bulunduran kişiler rahatlıkla uygulayabilir.

Bunların yanı sıra sivilceli yüzlere greyfurt yağı ile masaj yapmak sivilcelerin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca greyfurt suyu içenlerin ara ara bu meyveyi yemeleri daha etkili sonuçlar ön plana çıkarmaktadır. Çünkü greyfurt suyu içerisinde yer alan besin değerleri kadar greyfurtun posası içinde bulunan besin değerleri de aynı şekilde vücuda fayda sağlamaktadır.

Diğer yandan greyfurt sadece cilt problemleri için değil, aynı zamanda vücutta bulunan başka problemler içinde oldukça etkili bir meyvedir. İdrar söktürücü etkisi, lenf damarlarını istenen ölçüde çalıştırması, böbrekleri temizlemesi ve diyet konusunda kadınlara yardımcı olması sağladığı faydalardan sadece birkaçı olmaktadır. Kısacası greyfurt için belirli aralıklar ile tüketilmesi gereken meyveler arasında yer aldığını söylemek mümkündür.

Soda Sivilceye İyi Gelir mi?

Sivilceye ne iyi gelir başlıklı yazımızda, sodasivilcelere iyi gelir mi en çok merak edilen sivilce kurutma yöntemlerinden birisi. Soda tamamen doğal olan bir cilt bakım ürünür. Sabah ve akşamları cildinizi soda ile yıkadığınızda cildinizin daha yumuşadığını ve ferahladığını farkedersiniz. Aynı zamanda soda cildinize canlılıkta katar. Bunların yanı sıra sivilce tedavisinde oldukça kullanılan sodanın kurutucu ve yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Soda kullanımı olarak sizlere iki metod önerebiliriz. Bunlardan birincisi, marketlerde satılan mineral sularını alıp dolapta saklar  ve yüzünüzün temizliğinde kullanırsınız. Yada eczaneden PHIA sodalı cilt bakım spreyleri alıp kullanabilirsiniz.

Sodanın Sivilce Kurutucu olarak kullanımı

 1. yol:Sodanın gazını alın, bir sprey şişesine koyup dolapta bekletin. Serin olması daha kullanışlı ve işlevsel yapacaktır sodayı. Günde iki kere sabah ve akşam vakitlerinde kulanarak en verimli sonucu alabilirsiniz. Gün ortasında vakit buldukça kullanmakta size fayda sağlayacaktır.

2. yol: Asiti alınmış sodanın içerisini yarım limon sıkınız ve bir sprey şişesinde dolapta saklayınız, günde 3 kere sabah öğle akşam kullanınız.

Sivilceler için; Yine yukarıda yazdığım şekilde limon soda karışımını buz kalıplarına koyarak dondurunuz, daha sonra bu buzları sivilcenizin üzerinde 1-2 dk gezdiriniz.Bunu yapmak sivilce haricinde cildinizin sıkılaşmasına, bebek yüzlü olmanızı sağlar.

Vazelin Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceler ciltte farklı şekillerde görülebilen cilt sorunlarından biridir. Ayrıca sivilceleri iltihaplı ve normal olarak iki farklı şekilde değerlendirmek mümkündür. Genellikle ergenlik çağlarında ön plana çıkan bu cilt sorunu, bazı kadınlarda ilerleyen yaşlarda da boy gösterebilmektedir. Ciltte oluşan sivilceler için çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de vazelin olarak karşımıza çıkar ve kadınlar tarafından merak konusu olan vazelin sivilceye iyi gelir mi? sorusu dilden dile dolaşmaktadır. Şimdi vazelinin sivilceler üzerindeki etkilerine daha yakından bakalım ve etkilerini nasıl gösterdiğini inceleyelim.

Vazelin ile sivilceler tedavi edilebilir mi?

Genelde sahip olunan sivilceler için çeşitli doğal karışımlar tercih edilir. Kimyasal içerikli ürünler kullanmak istemeyen kadınlar, doğal yöntemlerle sivilcelerinden üstesinden gelmeye çalışır. Uzmanlar tarafından önerilen çeşitli bitkisel karışımlar bulunur ve bunlardan biri de vazelin kürü olarak karşımıza çıkar. Vazelin kürü ile inatçı ve köklü sivilcelerden kurtulmak ve bunun yanında sivilce oluşumu engellemek mümkündür.

Sivilceler için vazelin kürü

İki çay kaşığı kadar ardıç katranı ve 3 tatlı kaşığı vazelin bir kap içerisinde tahta kaşık ile karıştırılır. Bu şekilde hazırlanan karışım her gün sabah ve akşam olmak üzere vücutta bulunan sivilceli bölgelere masaj dahilinde yedirilir. Karışım sorunlu bölgede yer alan sivilceler tamamen geçene kadar uygulanmaya devam edilmelidir. Ortalama 1 hafta sonra sivilceli alanlardaki azalma gözle görülür dereceye gelecektir.

Domates Suyu Sivilceye İyi Gelir mi?

Ciltte sivilce oluşumunun temel sebebi ciltte birikmiş kirlerdir. Daha çok ergenlik döneminde meydana çıkan sivilceler her gencin sıkıntısıdır. Sivilceler genellikle yüz çevresi dışında sırtta,göğüste oluşan mikroplar ve aşırı yağlanma sonucunda meydana gelir. Yağ bezenin fazla artışı sebebiyle gözeneklerde oluşan kir ve yağlar sivilce oluşumuna sebep olur.

Domates cilt sağlığı açısından oldukça etkili ve yararlı bir besin kaynağıdır. Ciltteki kırışıklıklara ve yaşlanma etkisini de ortadan kaldırdığı bir gerçektir. Domatesin içinde bulundurduğu asitler sivilce oluşumunu etkileyen mikropları öldürmekte ve temizlemekte oldukça etkilidir. Aynı zamanda domates güzelliğin kaynağıdır. İçinde bulundurduğu antioksidan cildi gerginleştirir de. Domates güneşin meydana çıkarttığı cilt lekelerini, cilt hasarlarını önler ve giderir. Ayrıca peeling etkisi de yaratır.

Sivilceli ve özellikle yağlı ciltlere sahip olan kişilerin yararlanabileceği en faydalı ve doğal bitkisel çözümdür domates. Sivilce oluşumunu tetikleyen siyah noktaların da iyileşmesinde oldukça etkilidir. Cildin aşırı yağlanması önler ve cilt yağını dengede tutmaya yardımcıdır. Cildiniz eğer aşırı kuruysa domatesin içine zeytinyağ karıştırıp bu şekilde de maskeyi uygulayabilirsiniz.

Domates maskesi bazı kişilerde yanma hissi uyandırabilir böle bir hissiyat duyduğunuz da yüzünüzü hemen ılık duru suyla yıkamalısınız çünkü domates bazı kişilerde alerjik bir durum yaratabilir.

Sivilceli ciltler için domates maskesi-1:

Uygulanışı:bir adet rendelenmiş domatesin içine bir çay kaşığı şekeri karıştırın tüm cildinize sivilceli olan bölgeye daha fazla sürerek kurumaya bırakın. Maskeniz kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. bu işlemden sonra cildinizi nemlendirirken özellikle su bazlı nemlendiricileri tercih etmenizi öneririz.

Sivilceli Ciltler için Domates maskesi tarifleri -2 :

Uygulanışı:2 çorba kaşığı domates rendesine 1 çorba kaşığı nişasta ekleyin. Maskeyi cildinize sürün kuruduktan sonra bol suyla yıkayın. Bu maskeleri haftada 1 veya 2 kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz düzenli kullanımda oldukça faydasını göreceksiniz.

Karbonat Maskesi Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Pek çok kadın cildinde oluşan sivilceler için çeşitli bitkisel yöntemler denemektedir. Bu bitkisel yöntemlerden biri de karbonat maskesi olarak karşımıza çıkar. Karbonat maskesi ciltte genel olarak olumlu etkiler sunan maskelerden biri olarak kendisini gösterir. Bu konumuzda sizlere karbonat maskesinin sivilceler üzerindeki etkileri anlatmaya çalışacak ve maskenin sunduğu etkileri daha yakından göreceğiz. Karbonat maskesi sivilcelere iyi gelir mi? detaylı bir şekilde inceleyelim.

Karbonat maskesi sivilceleri yok eder mi?

Sivilceler üzerinde olumlu etkiler meydana getiren karbonat maskesi, yapılışı ve uygulanışı oldukça kolay olan bir maskedir. Bu maskenin yapılması için 8 çay kaşığı karbonat ve karbonatın yarısı kadar su olması yeterlidir.

Maskesinin hazırlanışında karbonat ve su karıştırılır. Elde edilen karışım yumuşak ve kremsi yapıda olmalıdır. Karışımın katı olması su miktarının az olduğu anlamına gelir. Bu yüzden su eklenerek karışım yumuşak hale getirilmelidir.

Karışımın uygulanması ise oldukça basittir. Öncelikle sivilce bulunan alanda bol su ile yıkama yapılır. Bunun ardından cilt yumuşak bir havlu ile kurulanır ve ardından karışım cilde uygulanır. Maske parmak uçlarıyla ya da yumuşak bir bezle kolayca uygulanabilir. 10 dakika kadar ciltte beklemesi gereken maske, sonrasında bol su ile yıkanır ve nemlendirici bir krem ile ciltte oluşacak kuruluk önlenir. Haftada 1 kez uygulama yaparak sivilceler üzerinde istenen etkiler meydana getirmek mümkündür.

Evde Sivilce nasıl kurutulur doğal yöntemleri sıraladım. Sivilceye ne iyi gelir yukarıdaki tekniklerden size uygun olanını deneyerek bulabilirsiniz.

Sivilce nasıl geçer önceki yazılarımızda değinmiştik. Sivilceye ne iyi gelir çaresiz kaldığınızda uygulayabileceğiniz son bir şey daha var o da Sivilce duası.

Sizlere bu yazımızda sivilceye ne iyi gelir kapsamlı bir araştırma yaptık. Sivilceler hakkında deneyim ve sorularınızı yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir