Sivilce Tedavisi

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Yüzünde çıkan sivilceler nedeni ile büyük sıkıntı çeken birçok insan, sivilce nasıl geçer sorusunu etrafına sorarak bu sorunu kendi çabaları ile halletmeye çalışır. Sivilce sabunları akne için kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak her şeyden önce cildin bir organ olduğu ve bu organda meydana gelen sorunların insanların kendi kafasına göre değil, tıpkı vücudun diğer organlarında sorun yaşandığında olduğu gibi uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesi gerektiğinin anlaşılması gerekir.

Birçok insan sivilce tedavisi uygulamak için arkadaşlarından ya da eczanelerden tavsiye alarak, tamamen bilinçsiz bir şekilde ciltlerinin daha da fazla zarar görmesine neden olan ancak ilerleyen yıllarda fark edilebilen sorunların oluşmasına neden olur.

Sivilcelere iyi gelen sabunlaren iyi sivilce sabunları, yüzdeki sivilcelere sabun uygulamak ve yüzdeki sivilcelere sabun iyi gelir mi hakkında merak edilenleri sizler için araştırarak yazmaya çalışıyorum. Genelde ergenlik dönemi ile beraber görülen sivilceler, can sıkı yönleriyle ve sivilceleri yok etmek için sivilce sabunları ve sivilce sabun fiyatlarını sıklıkla araştırdığı bilinmektedir.

İnternette küçük çocukların sivilce patlatma oyunu oynadığı gibi basit bir konu olmayan sivilce sorunları, yanlış tedavi uygulamaları ile ciddi hastalıklara dahi neden olabilmektedir. Çevreden isimleri öğrenilen kimyasal içerikli ilaçları kullanarak sivilce sorunlarına çözüm bulmak isteyen insanların, öncelikle sağlıkları üzerine kazanma ihtimallerinin çok düşük olduğu bir kumar oynadıklarını bilmeleri gerekir. Sivilce kremi imex, Benzamycin ya da son dönemde popüler olan salyangoz kremi gibi ürünler ile cilt sorunlarına çözüm bulmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışılması gerekir.

Cilt yüzeyinde görülen sivilceler, birçok ciddi hormonal bozukluktan ya da diyabet hastalığından kaynaklanabileceğinden, sivilce tedavisi uygulanması aslında ciddi sağlık sorunlarının iyileştirilmesinden geçmektedir. Ergenlik sivilceleri zaman içerisinde kendiliğinden geçmiyorsa kişinin ilk olarak bir sağlık sorunu olduğunu düşünmesi ve vakit kaybetmeden bir doktora başvurması gerekir. Gerekli testler uygulandıktan ve cilt tipi doğru olarak belirlendikten sonra şayet doktorun izin vermesi durumunda salyangoz kremi gibi ürünler ya da sivilce sabunu eczane yardımı ile alınabilir.

En iyi sivilce sabunları ve sivilceye hangi sabunlar iyi gelir detaylı anlatmaya çalışacağım. Sivilceye iyi gelen sabun isimlerini biliyorum merak ediyorsunuz. Bu arada sivilce sabunları fiyatlarını da sizler için paylaşmayı ihmal etmedi.

İlgili yazı: Sivilcelere sabun iyi gelir mi

Sivilce tedavisi aşamasında önce kişiye gerekli testler uygulanması gerekir. Böylece sivilce tedavisi doğru şekilde yapılarak, sorunun esas kaynağının tedavi edilmesi sağlanır. Her insanın cildinin sivilce tedavisi için kullanılan kimyasal ilaçlara vereceği tepki farklı olduğundan, kişinin öncelikle kendi cilt yapısına uygun bir sivilce tedavisi uygulaması gerekir. Örneğin; sivilce sorunu yaşayan bir insanın kullandığı sivilce kremi imex sorunun çok kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlarken, farklı bir kişide alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.

Sivilceye Hangi Sabunlar İyi Gelir?

Sivilce önleyici sabunlar hakkında bilgilendikten sonra sizler için en iyi sivilce sabunları ve sivilce sabunu markaları ile sivilce sabunu fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle sivilceye iyi gelen sabun tercihinde doktora danışmayı unutmayınız. Makalemizde piyasada bulunan ve en çok kullanılan sivilce sabunları hakkında bilgiler yer almaktadır. Sivilce sabunu kullananlar için öncelikle hekim tavsiyesi almadan bu yönteme baş vurmamaları önemlidir.

İmex Sivilce Sabunu

Sivilce sorunu dendiğinde akla gelen ilk sabun Imex sivilce sabunu aynı şekilde Imex sivilce krem olarakta piyasada bulunmaktadır. Cildinizi derinlemesine temizleyen Imex sivilce sabunu yağlı cilt yapısına sahip kişilerde çok etkilidir. Kuru ciltlerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Günde 2 kez Imex sabun ile yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır. Sabunu kullandıktan sonra yüzünü tekrar yıkamanıza gerek yoktur. Fakat, hassas bir teniniz varsa mutlaka Imex sabun kullanımı sonrası cildinizi durulamanız tavsiye edilmektedirir. Düzenli kullanımına bağlı olarak kısa sürede etkili sonuç almanız mümkün. Imex sivilce sabunu kullanan her 100 kişiden 81’inde sivilce sorunu ortadan kalktığı gözlemlenmiştir. Imex sabun eczane fiyatı 30 ile 40 TL arasında değişmektedir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena sivilce yok edici sabun arasında bulunan etkili bir sivilce giderici sabun olarak bilinir. Cilde zarar vermeyen Neutrogena Sivilce Sabunu gözenekleri açtığı gibi cildinize ipeksi bir yumuşaklık vererek oluşan ”sebun”ları temizler. Akneli ciltler ve sivilceye yatkın ciltlerde tedavi için değil tedaviye yardımcı olmak maksadıyla dermatologlar tarafından tavsiye edilen bir üründür. Sivilceye yatkın ciltteki fazla yağı, cildi gereğinden fazla kurutmadan, yumuşak ve tekili şekilde temizler. Neutrogena Sivilce Sabunu kullanması da oldukça basittir günde 2 defa cilt yıkanır ve iyice durulanır. Daha ilk kullanımdan itibaren cildinizin kirlerden arındığı hissedeceksiniz. Neutrogena Sivilce Sabunu fiyatı 20 ile 30 TL arasındadır.

Sivilce sabunlarının arasında önemli bir yere sahip olan bu sivilce sabununu almak ve bulmak biraz zor olabilir.

Bella Dora Sivilce Sabunu

Bella dora sivilce sabunu son zamanlarda isimini sıkça duyurmaya başlayan sivilce sabunları içindedir. Sivilceye iyi gelen sabunlar içinde fiyat olarak uyun oluşu yükselişinde büyük rol oynamaktadır. Günlük kullanım için de uygun bir sabundur. Bella dora sabunu çeşitleri bulunuyor. Lakin hepsinin içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal içerik olan biberiye, kil ve kükürt sayesinde sivilceleri yok ederken cildi ise kurutmaz, gözenekleri açar, mikropları yok eder bu sabunu mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Bella dora sabun fiyatı 4 il 15 TL arasındadır değişir.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sivilce sabunu dendiğinde belki de ilk akla gelen sabun sebamed sivilce sabunudur desek hata yapmış olmayız.. Sebamed sivilce sabunu etkili sivilce sabunları arasında olmasından dolayı hekimler tarafından çok sık  önerilen sivilce sabunlarından bir tanesidir. Akne tedavisinde etkili olduğu bilinen bu sivilce sabunu özellikle ergenlik sivilcelerini yok etmek için sabun sıklıkla kullanılır. Ayrıca adet dönemi sivilcelerini yok etmek için sabun kullanmak istediğinizde idealdir. Sebamed sivilce sabunu sivilceleri yok etmesinin yanı sıra gözenekleri açan, cildi yumuşatan ve bakterilerin üremesini engelleyen bir sabundur. Sebamed sivilce sabunu fiyatı ise 15 ile 20 TL arasında satılmaktadır.

Fransız Lavantası Sabunu

Etkili sivilce sabunları arasında bulunan Fransız Lavantası Sabunu mutlaka denenmesi gereken sabunlar arasında yer almaktadır. Ergenlik dönemin sivilce oluşumu esnasında kullanılmaya başlansa da 17 yaşından küçüklere tavsiye edilmez. Fransız Lavantası fiyatı ise 5 ile 25 TL arasındadır. 13 yaşında sivilce nasıl geçer bu sabunu kullanayım mı diyenlere tavsiye etmiyoruz.

Fransız Lavantası Faydaları

17 yaş üzeri sivilce ve akneli ciltlerde kullanılır.

Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır.

Bedenin zindeliğini artırır.

Zona hastalığı tedavisinde işe yarar.

Yanıklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlılık verir.

İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir. Yağlı ciltler için önerilir.

Bedeni rahatlatır ve zona hastalığı tedavisinde kullanıldığı gibi deri yanıklarına, doku çürümelerinde köpüğü ile friksiyon yapılması durumunda iyileştirici etki gösterdiği belirlenmiştir.

Fransız Lavantası Nasıl Kullanılır

Günde en az iki kere olmak üzere; elde köpürtülerek sorunlu olan bölgeye 2 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Ağır durumlarda sabun ıslatıldıktan sonra direkt sorunlu bölgeye sürülür, beş dakika bekletilir ve durulanır. Lavanta sabunu sivilceler üzerinde çok etkilidir.

Nilera Okyanus Sabunu

 

Nilera okyanus sabunu akne ve sivilceleri geçiren etkili bir sivilce sabunlarındandır. Her cilt tipine uygun olan okyanus sabunu mutlaka deneyen ve etkili sonuç olan bir tanıdığınız vardır. Kesinlikle tavsiye edebileceğim sivilce sabunları arasında yer alan nilera sivilce sabunu gözeneklerde biriken yağı, kiri temizlemekle kalmayıp siyah noktaları yok eden, cildi sıkılaştıran, pürüzsüz bir cildi yapısına sahip olmanızı sağlayan, günlük olarak kullanabileceğiniz bir sabundur.  Nilera Okyanus Sabunu bitkisel olan yağlardan üretilmiştir. İçeriğinde okyanus suyu ve yosun özü bulunur. Nilera Okyanus Sabunu faydaları kullananlar arasında sıklıkla dile getirilmiştir.

Nilera Okyanus Sabunu nasıl kullanılır 

Günde 2  defa cilt Nilera Okyanus Sabunu ile yıkanarak temizlenir ve bekletilmeden hemen durulanır. Okyanus sabunu  ilk kulannmaya başladığınız andan  itibaren cildi nemlendirmeye başlar. Nilera Okyanus Sabunu fiyatı 20 ile 35 TL arasında satılmaktadır.

Avene Jel Sivilce Sabunu

 

Avene Sivilce Sabunu katı halde değil sıvı,jel olarak satılmaktadır. Cildinizin pH değerini dengeleyerek cildinizi temizler. Paraben içermeyen özelliktedir. Gün içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Günlük 2 defa sabah ve akşam yüzünüzü yıkamanız ve durulamanız yeterli olacaktır. Avene jel genelde yağlı ve akneli ciltler üzerinde çok daha etkilidir. Avene jel sabun fiyatı 40 ile 80 TL arasında satılmaktadır.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik normal tüketildiğinde bile cilde sayısız faydaları bulunmaktadır. Kekik sabunu sivilcetedavisinde sıklıkla kullanılan etkili sivilce sabunu dur. Sivilce sorunları ile baş edemediğinizde cildinizdeki sivilceleri kekik sabunu ile yok etmek çok kolaydır. Düzenli olarak günde sabah ve akşam olmak üzeri 2 defa kullandığınızda çok kısa sürede sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kekik Sabunun Faydaları

Antiseptik etkilerinden dolayı birçok cilt hastalığına iyi gelir

Egzama, mantar ve sedef hastalığı tedavisinde çok etkilidir.

Ergenlik döneminde oluşan sivilceleri yok eder

Kekin sabunu gözenekleri açarak cildi temizler

Siyah noktaları yok eder

Düzenli kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırarak daha gergin ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar

İçeriğinde bulunan bitkiler ve zeytin yağı sayesinde saçlarınız içinde kullanabilirsiniz.

Kekik sabunu sivilce oluşumu yok etmede etkilidir. Kekik sabunu aktarlardan ev eczanelerde bulunmakta kekik sabunu fiyatı çok uygundur, doğal olmasından dolayı kekik sabunu zararları yok denecek kadar azdır. Kekikli sabun yan etkisi kullanıldığında cildi yakmasıdır. Kekik sabunu kullananlar çok etkili sabun olduğunu aktarmıştır.

Sizler için hazırladığımız sivilceleri yok eden sabunlar ve en etkili sivilce sabunları hakkında bilgiler sunmak istedim. Tüm sabunların her ciltte aynı etkiyi göstermesi beklenmemelidir. Sivilce sabunu seçerken cilt tipinize en uygun sabunu seçmeye dikkat ediniz. Aynı sabun farklı kişilerde değişik tepkiler gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir