Sivilce Tedavisi

Sivilceye İyi Gelen Jeller

Sivilceye iyi gelen jeller cilt yüzeyine etki eder ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Ayrıca sahip oldukları vitamin yapısı ile cildin beslenmesine ve daha sağlıklı olmasına da katkı sağlayan sivilce jelleri, düzenli kullanıldığında sivilce sorunlarının azalmasını sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde sivilcelerin oluşmasında önemli bir etken olan deri gözeneklerinin kapanması, bu sorunun tetiklenmesini sağlayan bir etkendir.

Sivilce sorunlarından kurtulmak için her insanın cilt temizliğine önem vererek, mümkün olduğunca cilt gözeneklerini temiz tutması gerekir. Cilt yüzeyinde biriken kir ve ölü deri gözenekleri kapatarak derinin yağ salgılanmamasına neden olur. Böylece alt tabakada biriken yağlar da sivilcelerin oluşmasına neden olur. Ayrıca sivilce oluşumuna neden bir başka etkende bakterilerin cilt yüzeyinde bulunmasıdır. Deri üzerinde bulunan ve uzun süre boyunca temizlenmeyen bakteriler, ilerleyen zaman ile birlikte gözeneklerden alt dokuya geçer. Bu bölgenin iltihaplanmasını sağlayan bu bakteriler, cilt yüzeyinde sivilcelerin meydana gelmesini sağlamış olur.

Sivilce sorunlarının asgariye indirilebilmesi için insanların ciltlerini düzenli olarak her gün en az 2 defa temizlemesi gerekir. Ancak cilt temizliğinin düzenli olarak yapılması kadar hangi ürünlerin kullanıldığı da oldukça önemlidir. Sabun ile cildini her gün düzenli olarak yıkadığı halde yoğun sivilce sorunu yaşayan birçok insan mevcuttur. Bu durumun nedeni ise halk arasında yaygın olarak bilinen; yağlı cilde sahip insanların sabun kullanarak ciltlerinin kurutması gerektiği bilgisidir. Sivilceye iyi gelen temizleme jelleri ile temizlik ve bakım sağlanmasından çok farklı olan sabun kullanımı, cilt yüzeyinin kuruyarak daha da çok sivilce çıkmasına dahi neden olabilir.

Çünkü yağlı ve sivilce sorununun yoğun bir şekilde yaşandığı ciltler, aslında nem oranı düşük yani kuru ciltlerdir. Vücut bu nemi koruyabilmek için yoğun oranda yağ salgılar. Aslında yağlı cilde sahip olan insanların daha da fazla neme ihtiyacı vardır ve kesinlikle ciltlerinin kurumaması gerekir. Ayrıca sabun ile cildin yıkanması sadece yüzeysel bir temizlik sağlar. Cildin sadece üst yüzeyinin değil tüm gözeneklerinin içinde etkili bir şekilde temizlenmesini sağlayan sivilce lekelerine iyi gelen jeller, bu anlamda sabundan oldukça farklı ve faydalıdır.

En iyi sivilce jeli araştırmamızda karşımıza üç tane marka çıktı. Bunlar sırasıyla İsana sivilce önleyici jel, Clean clear sivilce jeli, Alterra sivilce önleyici jel. Sivilce önleyici jel kullananlar memnun kaldıklarını söylüyorlar. Sizlerde bu jelleri deneyerek deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İsana Sivilce Önleyici Jel

İsana sivilce önleyici jel kullananlar çoğunlukla memnun kalıyor. İsana sivilce önleyici roll on ve isana peeling olarak karşımıza çıkmakta.

Clean&Clear Sivilce Jeli

Clean Clear sivilce jeli kullananlar günlük yüz temizlemede etkili olduğunu söylemekteler.

Alterra Sivilce Jeli

Alterra sivilce önleyici jel kullananlar tarafından tavsiye edilen sivilce jelleri arasında yerini alıyor.

Munderm jel

Munderm jel sivilce ve aknelerin tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlardandır.Hekimler tarafından önerilen ilaçlardandır. Çok etkili bir sivilce ilacı olan munderm jel sivilceleri yok ettiği gibi sivilcelere neden olan bakterilerin cilt üzerinde yayılmasını önler.

Differin jel

Differin jel sivilce tedavisinde sıklıkla doktorlar tarafında reçete edilen bir kremdir. Differin jel ve krem  sivilce, akne sorunları için üretilmiş etkili bir kremdir. Differin jeli kesinlikle kullanırken dikkatli olmak gereklidir. Asla başka bir krem ile birlikte kullanmayınız. Cildi soyarak yeni ve sivilcesiz cildi ortaya çıkmasını sağlar ama asla cilt lekeleri için etkili değildir. Differin gece yatmadan sürülmesi tavsiye edilmektedir. Gündüz sürülmesi önerilen bir durum değildir. Bu jelle birlikte başka nemlendirici krem, sivilce kremi yada diğer kremleri kullanmayınız. Aksi durumda cilt sorunları ortaya çıkabilir.

Clindoxyl jel

Clindoxyl Sivilce Krem, Clindoxyl KremKlindoksil diye okunuşu olan bu krem sivilce tedavisinde doktorların reçete ile verdiği en önemli kremlerden bir tanesidir. En çok tercih edilen edilen sivilce kremlerinin başında gelen Clindoxyl jel sivilce sorunu yaşayanların belki de ilk olarak kullandığı kremdir. Clindoxyl jel kullananlar kremin çok faydasını gördüklerini aktarmıştır. Piyasa bilinen 5 tane eşdeğer krem vardır ama hiç biri bu jel kadar etkili olmamıştır. Kremin bilinen en büyük yan etkisi clindoxyl jel kılları ve tüylere sürüldüğünde beyazlama ve ağarmaya sebep olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir