Sivilce Tedavisi

Sivilceler Nasıl Giderilir? Sivilce Duası

Sivilceler nasıl gider denilince hep sivilce kremleri ve sivilce ilaçları akla geliyor. Oysa ev yapımı bitkisel çözümler ile evde sivilce tedavisini kendiniz de uygulayabilirsiniz. Alternatif bir yöntem olarak sivilce duası çaresiz kaldığınızda uygulanabilir.

İşte sizlere başarısını ispat etmiş sivilce tedavisinin bitkisel yolları:

Sandaloz sakızı: Bir avuç dolusu sandaloz sakızı ile gül suyunu karıştırıp sivilcelerin olduğu cilt bölgemize uyguluyoruz. Bu bitkisel kürü uyumadan hemen önce maske şeklinde cilt üzerindeki problemli bölgeye uyguluyoruz ki bir gece boyunca durrak cilt gözeneklerine nüfuz etsin. Sabah erkenden kalkıp ılık su ile duruluyoruz ve asla sabun kullanmıyoruz o gün için. Bu şekilde 1 aylık sandaloz sakızı kürü ile sivilce izleri ve cilt lekeleri hissedilir biçimde kayboluyor ve cilt beyazlaşıyor.

Bal: Petek balını kendimiz süzerek sivilceler üzerine sürüyoruz. Balın içerisindeki değerli enzimler ve amino asitler sivilcelere neden olan mikropları yok eder ve cildi besleyerek sivilcelerin oluşturduğu leke ve iz, çukurlar gözenekler gibi cillteki zararları tedavi eder.

Sebze suyu ve kürü: Bal ile birlikte salatalık ve maydanoz gibi sebzelerin sularını da kullanabilirsiniz. Bu da cildi gençleştirir.

Bol su içmek sivilcelere karşı cildi güçlendirir ve sivilcelerin leke bırakmasını zorlaştırır. Ciltten toksinleri atar.

Nişasta unu da cilt maskesi olarak ciltteki yağlanmayı azaltır ve cildin nemini dengeler.

Sivilcelere buz tedavisi: Yüzümüze buz sürerek cildin gerginleşmesini sağlayabiliriz. Bu sayede gözenekler daralacak ve bakterilerin cildin derinlerine nüfuz ederek sivilce oluşumuna neden olması engellenecektir.

Limon suyu ile sivilceler nasıl gider? Taze sıkışmış Limon suyu ile sivilceli yüzünüzü sürekli yıkarsanız sivilcelerin artık çıkmadığına şahit olacaksınız. Ancak sonuç için 40 gün kadar sürekli limon suyu kürü yapmanız gerekecek.

Zeytin yağı da sivilce tedavisinde etkili bir bitkisel çözüm olarak bilinir. Cİldi gençleştirir ve kırışıklık tedavisi için cilde yumuşaklık verir.

Aloe vera yağı da hem mikrop kırıcı hem de cildi besleyici özelliği dolayısıyla sivilcelere karşı koruyan bir bitkisel tedavi yoludur.

Domates maskesi kürü: Sivilceler nasıl gider sorusunun diğer bir bitkisel cevabı domates suyu ile yüzünüze masaj yapmanızdır. Domatesin içerisinde bulunan bitkisel asitler ciltte bakteri üremesini engeller.

  • Sivilceler herkesin ortak sorunudur. Bir çoğumuzun sosyal yaşantısını etkileyen sivilce rahatsızlığı ve sivilcelerden kaynaklanan sivilce lekeleri, yüzdeki siyah lekeler ve elbette sivilcelerin kendisinin tedavisi için doğal çözümler ve bitkisel kürler arıyorsanız sitemize hoş geldiniz.

Sivilceler İçin Dua ve Sivilcelere İlahi-Sivilce duası ve ilahisi

Sivilcelere dua ile tedavi mi olur demeyin. Dua herşeyin ilacıdır. Tıbbın aciz kaldığı bir çok amansız hastalığın dualar ile iyileştiğine çok defalar şahit olmuş biri olarak sivilce duası ile de geçmeyen sivilcelerin iyileşeceğinden adım gibi eminim. Sivilceler için tedavi ve bitkisel doğal maskeler elbette tıbbın olanakları çerçevesinde işe yaramaktadır. Ancak diğer yandan biz inançlı insanlar için her şeyin sebebi Cenab-ı Hakk’ın takdiri ve müsadesedir. Yaratıcının izni olmadan canlı cansız hiç bir varlığın varlığını sürdüremeyeceğini de biliyoruz. Dua kelime anlamı olarak istemek demektir. Bizler şifayı isteyeceğiz ki Rabbimiz versin. Buraya kadar herşeyde mutabık olduk sanırım.

Diğer yandan Peygamber Efendimiz (S.a.v) olsun diğer peygamberler olsun dua ve niyazlar ile bir çok kişinin hastalıklarına çare olmuşlardır. Bu konuda sivilcelerle ilgili Rahmetli Yusuf Tavaslı hocamızın da ilginç bir hadis derlemesi ile devam edelim.

Hz.Aişe validemizin elinin uzerinde bir sivilce çıkmıştı.
Hz. Peygamber (asm) _”ya Aise! sivilcenin sonmesi için soyle dua et” buyurdular.
“Allahumme musaggiral ‘kebîri ve mukebbiras’ sagir.Saggir mâ bî ”
ANLAMI= “Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini de küçült” demektir.
hz.Aise (ra) “Duayi okudum ve elimdeki sivilce söndü”
(Bu dua yara-bere, çiban,sivilce gibi seylere ilaç ve merhem gibi seyler surulurken okunmalidir.) YUSUF TAVASLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir