Sivilceler İçin Ev Yapımı Temizleyiciler

Sivilce sorununu yaşamayan nadir bayanlardansanız şanslısınız, lakin büyük bir çoğunluk buna ben de dahil sivilce sorunundan yakınmakta. Bu gibi hallerde çareyi hemen güzellik salonlarında yahut yüksek bedelli kozmetik ürünlerde aranmaması gerektiğini savunuyorum. Çünkü sivilceler için ev yapımı temizleyicilerin doğallık açısından her daim daha etkili bulunduğu artık kanıtlanmış bir gerçek. Durum böyle olunca doğallığın sizin de önceliğiniz olması gerektiğini önerebilirim. Bu yazıda sizlere sivilceler için ev yapımı temizleyicilerden bahsedeceğim.

Sivilceler için Limon Suyu içerikli Maskeler

  • Öncelikle bir aspirini toz haline getirecek biçimde ezelim. Daha sonra bir kabın içine koyalım ve bu kabın içerisine de bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı da beyaz kil ekledikten sonra güzelce karıştırarak cildimize sürelim.
  • Bu maskede de yine aspirin kullanacağız. 3 adet aspirini ezdikten sonra bir kaba koyalım ve içerisine bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı bal ve birkaç damla da zeytinyağı ekledikten sonra güzelce karıştırıp cildimize uygulayabiliriz.

Sivilceler için Meyve muhteviyatlı Maskeler

  • 1 tane portakalın kabuklarını rendeledikten sonra, bu kabukları havanda iyice ezelim. Daha sonra 1 çay kaşığı kabartma tozu ile güzelce karıştırarak sivilcelerin üzerine uygulayalım.
  • 1 tane ayvanın çekirdeklerini çıkartıp bir miktar su ekleyelim. Biraz kaynattıktan sonra bu suyu bir gün bekletelim. Ertesi gün 1 tatlı kaşığı pudra ekleyerek sivilcelerimize sürelim.
  • Yarım su bardağı çileği bir çatal ile püre biçimine getirelim. Daha sonra aromasız bir yoğurdu iki materyal krem görünümüne ulaşana kadar karıştıralım ve bu karışımı cildimize uygulayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir