Sivilce Tedavisi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sizlere bu yazımızda sivilce izleri nasıl geçer bu konuda bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Sivilce izleri için krem, sivilce izleri nasıl geçer doğal yöntemler, sivilce için sabun ve sivilce izleri için doğal maskeler hakkında bilgilendirme yapacağız. Her insan sivilce sorunu yaşar. Ancak bazı kişilerde bu durum gerçekten can sıkıcıdır ve kalıcı izler bırakır. Kalıcı izler insanın psikolojisini bozacak duruma getirebilir. Yüzdeki sivilce izleri uygun tedavi ile geçmektedir. Çok sert olan sivilceleri sıkmak kalıcı izlerin nedenlerinin başında gelmektedir. Sivilcelerdeki yara izi deri alt yapısının kaybıdır. Yüzdeki sivilce izleri  hasta da şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmaktadır. Yüzdeki lekeler soluk renkte, kahverengi düz izlerdir. Oysa yara izleri girintili, çıkıntılı ya da kabarcık şekillerinde görülebilir.

Sivilce izleri nasıl geçer, bu konuda birçok yöntem kullanılmaktadır. Lazerle sivilce tedavisinde cildin hasarlı bölgelerini ortadan kaldırmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemdeki başarı oranı yüzde elli ila yüzde yetmiş beş arasında değişmektedir. Bu yöntem diğer yöntemlere göre daha pahalı bir yöntemdir. Kesip çıkarma yöntemi ise büyük sivilce izlerinde uygulanmaktadır. İzler küçük bir kesici alet yardımı ile kesip alınır ve dikiş atılır.

Deri altında kesi yöntemi lokal anestezi ile yapılan basit bir cerrahi prosedürdür. Dermabrasion yöntemi ise cilt üzerindeki ölü hücreler atılır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Dolgu yöntemi dermal dolgu malzemeleri ile çukur yara izleri yükseltilmek sureti ile yapılır. Kimyasal peelingler en ucuz sivilce tedavi yöntemidir. Küçük ve derin olmayan sivilce izlerinde başarı göstermektedir.

Sivilce izleri nasıl geçer, bu konuda doğal tedavi yöntemleri oldukça faydalıdır. Bu yöntemlerden birkaç örnek verelim. Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülerek 2 saat bekletilir. Bu işlem yüzdeki lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı yüzdeki lekeleri yok eder.

Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırarak cildinize sürün. Elma sirkesi ile yapılan tedavi de çok iyi sonuç vermektedir. 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 yemek kaşığı ılık su karıştırılarak pamuk yardımı ile sürülür. Bu işlem haftada 2 kez tekrarlanır. En kolay yöntemlerden biri de salatalıkları dilimleyerek lekeli olan bölgelere bastırarak ovmaktır. Cilt sağlığınız için günde 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

Yüzdeki Sivilce İzleri

Yüzdeki sivilce izleri ergenlik çağında yoğun biçimde çıkan sivilcelerin sıkılmasından kaynaklanabildiği gibi, özellikle yaz aylarında sivilcelerin sıkıldıktan sonra uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması nedeni ile de olabilir. Vücudun yağ depolama oranının da son derece etkili olduğu sivilce sorununda, kişinin vücut işlevlerinin tamamında olduğu gibi genetik faktörlerin etkisi büyüktür. Anne ve babasında cilt sorunları olan kişilerde, sivilce sorunları ve buna bağlı olarak yüzdeki sivilce izleri problemleri daha sık görülmektedir. Ciltteki sivilce lekeleri insanların yüz bölgesindeki derinin zarar görmesinden de kaynaklanabilir.

Ciltteki sivilce lekeleri, sivilcelerin daha çabuk iyileşeceği düşünülerek sıkılması sonucu oluşur. Sivilcelerin sıkılması ile birlikte zara gören deri gözenekleri esnekliğini kaybederek bollaşır. Zaman içerisinde bu bollaşma artarak, gözeneğin dışarıdan fark edilir bir şekilde açılmasına ve dolayısıyla çukurlu bir görünme neden olur. Ciltteki sivilce lekeleri birçok maske, krem ya da kozmetik ürün ile birkaç haftada tamamen iyileşebilecek bir cilt sorunu değildir. Uzun yıllar içerisinde oluşan yüzdeki sivilce izleri, oldukça derinleşen bir sorun haline gelir. Bu tür derinleşmiş sorunların ise birkaç günlük krem kullanımı ile ortadan kalkması söz konusu değildir.

İlgili Yazı: Büyük Sivilceler Nasıl Geçer

Kozmetik ürünler ya da bitkisel karışımlar kullanılarak cilt yüzeyinde iyileşme sağlanabilir ancak bu sivilce lekelerinin tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelmemektedir. Bu dönem içerisinde mutlaka uzman bir hekime başvurulması gerekir. Böylece cildin kendini daha hızlı bir şekilde iyileştirebilmesi için ilgili ilaçların kullanımına başlanır ve uygulanan bitkisel yöntemler desteklenmiş olur.

Yüzde ya da diğer bölgelerde oluşan sivilce lekelerine kalıcı sunan tedavi ise lazerle sivilce lekesi tedavisidir. Bu uygulamada lazer ışınları hastanın sorunlu cilt bölgesinde odaklanır. Odaklanan ışınlar cildin bu bölümünde yüksek ısı oluşmasına neden olur ve derinin soyulmasını sağlar. Böylece deride çukurlu bölge nedeni ile oluşan yükseklik farkı ortadan kaldırılır. Lazerle sivilce lekesi tedavisinde hastalara herhangi bir narkoz uygulanmamaktadır. Hastalar sivilce lekelerine lazer tekniği ile çözüm bulduktan hemen sonra ayağa kalkarak evlerine gidebilmektedir. Bu teknik ile yüzdeki sivilce izlerii kesinlikle ortadan kaldırılır.

Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Yüzdeki sivilce izleri insanların hayatını oldukça olumsuz bir yönde etkiler ve sosyal yaşantılarını büyük bir ölçüde kötü hale getirir. Yüz lekeleri nasıl geçer ya da yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer şeklindeki internet aramalarındaki artış, insanların bu sorun ile ne kadar çok karşılaştığını göstermektedir. Sivilce lekeleri tedavisi için birçok farklı yöntem deneyen insanlar, bu cilt probleminden biran önce kurtulmak istemektedir.
Yüzdeki sivilceler nasıl geçer sorusu ile vücudun diğer bölgelerindeki sivilcelerin nasıl geçeceği arasında herhangi bir fark yoktur. Çünkü yüzde diğer bölgelerde deriye ait kısımlardır ve vücut üzerinde sivilce çıkan yer bölgede sorun aynıdır.

Ciltteki sivilce lekeleri birçok değişik sebepten ötürü görülebilmektedir. Ciltteki sivilce lekeleri temel olarak sivilcelerin yoğun olarak çıkmasını takip eden bir süreçtir. Bu aşamada yüzdeki sivilce izleri ile insanın genetik yapısının çok büyük bir ilişkisi vardır. Bazı insanlar anne ve babasından alığı genler nedeni ile doğuştan ciltteki sivilce lekeleri oluşumlarına daha yatkındır. Vücutları daha fazla yağ depolayan bu insanların, ciltteki sivilce lekeleri sorunları yaşaması da oldukça normaldir. Bu yüz sivilce izlerii tedavisi için evde uygulanacak bitkisel formüller değil, uzman bir hekim muayenesi gerekmektedir.

İlgili Yazı: Sivilce Nasıl Kurutulur

Sivilce izleri için uygulanabilecek yöntemlerin başarısı büyük ölçüde kişinin genetik yapısına, sivilce lekesinin ne kadar zamandır var olduğunda ve kişinin cildinin kendini iyileştirebilme yeteneğine bağlıdır. Bu nedenle sivilce lekelerini tamamen iyileştirebilecek ve kalıcı olarak cilt güzelliği sağlayacak tek uygulama, lazerle sivilce tedavisidir. Lazer teknikleri ile cildin üst kısmının yakılması ve sorunlu bölgedeki derinin soyunması işlemi sayesinde ciltte kalıcı bir tedavi sağlanır. Ancak bu kadar etkili olan lazer tedavisinin de oldukça ciddi yan etkileri olabilmektedir.

Kişinin tedavi sonrası kesinlikle güneş ışığına çıkmaması gerekir. Özellikle yaz aylarında böyle bir ihtimal olmadığından, lazer ışınları ile sivilce lekesi tedavileri genellikle kış aylarında uygulanmaktadır. Kış aylarında yapılan uygulamalarda dahi kişinin 15-20 gün evden dışarı çıkmaması ve yüzüne dikkat etmesi gerekmektedir. Kolaylıkla enfeksiyon kapabilen hassas hale gelen cildin, lazer operasyonu sonrası çok iyi bakılması şarttır.

Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir

Eskiden sivilce izlerini nasıl yok edilir nerede ise imkansızdı. Ancak klasik tıbbın ve alternatif tıbbın gelişmesi ile birçok yöntem uygulanarak bu izlerden kurtulmak çok kolaylaştı. Sivilce izleri nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız size tedavi yöntemlerinden bahsedelim.
Lazer tedavisinde 2 yöntem kullanılır. Ablatif ve ablatif olmayan yöntemler. Ablatif yöntem ile cildin üst katmanları soyularak cilt yenilenir. Ablatif olmayan yöntemde ise derinin dermis tabakasında değişiklikler yaratılır ve cilt yüzeyinde hasar oluşmaz.

Sivilce izleri için Punch yöntemi derin ve düzensiz kenarlı sivilce izleri tedavisinde kullanılır. Bu yöntemde sivilce izleri ciltten kesilerek uzaklaştırılmaktadır. Daha sonra deri bir araya getirilerek birleştirilir. Bu tedaviden sonra çok ufak izler kalabilir, ancak belli bir süre sonra kaybolur.
Deri altı kesisi deri altına uygulanan bir yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılan basit bir cerrahi işlemdir. İğne ile sivilce izinin altındaki doku bozularak sivilce izi azaltılır ve cilt yenilenmesi sağlanır.

Dermabrasyon ise dermatologlar tarafından yapılan bir işlemdir. Bu yöntemde cildin üst katmanları soyulur. Sivilce izleri azaldığı gibi çukur izlerin derinliği de azalır. Mikrodermabrasyon kozmetik bir işlemdir. Cilde makine yardımı ile çok ince alüminyum oksit kristalleri cilt yüzeyine uygulanır. Daha sonra kristaller cilt yüzeyinden vakumlanır. Cilt hücrelerinin değişimini sağlamak için uygulanır.

Sivilce izleri için Maske

Bir su bardağı taze baklayı haşlayın ve robottan geçirin. 1 tatlı kaşığı badem yağını ilave ederek karıştırın ve3 cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

Bir yumurta sarısının içine bir çay kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı yaş maya ilave ederek karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Sivilce izleri nasıl tedavi edilir diye düşünmenizi gerektirmeyecek kadar çok alternatif çözümleri vardır. Bitkisel yöntemleri kullanmadan önce cildinize uygun olup olmadığını araştırın. Her cilt farklı olduğu için aynı etkiyi yakalayamazsınız. Cildiniz yağlı ise farklı maskeler, cildiniz kuru ise farklı maskeler kullanmanız gerekir. Yanlış kullanım sorun yaşamanıza sebep olabilir.

Sivilce Geçirme Yolları

Sivilceler bütün bayanların çok sıkan bir durumdur. Ancak belli dönemlerde mutlaka çıkarlar. Bir de ergenlik sivilceleri gençleri oldukça sıkıntıya sokmaktadır. Sivilcelerin tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Kremler, maskeler, ilaçlar, bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak sivilcelerden kurtulma yolları aranmaktadır. Bir günde sivilce geçirme çok da kolay değildir. Yapılan bütün tedaviler ve kullanılan yöntemler en az bir hafta içinde sonuç vermektedir.

Sivilce Nasıl Geçer:

Özel kremler, elma sirkesi, pratik sivilce maskeleri, patates ve ayva çekirdeği ile yapılan maskeler sonuç vermektedir. Sivilce geçirme yöntemleri konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz. 1 litre suyun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın ve pamuk yardımı ile sürün. Diğer bir önerimiz de 1 çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırın.

Önce yüzünüzü zeytinyağlı sabunla yıkayarak yağlardan arındırmış olmalısınız. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Sivilce geçirmek için farklı bir uygulama da Çikolata maskesidir. Bitter çikolatada bulunan antioksidan cilt lekeleri ve sivilceler için birebirdir. Bitter çikolatayı eriterek yüzünüze sürün, kuruduktan sonra çıkarın farkı göreceksiniz.

Sivilce Geçirme Maskeleri:

Sivilce için Yaş Maya Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı kuru maya
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • limon suyu kullanılan malzemelerdir.

Maya, şeker, alabildiği kadar limon suyunu karıştırın. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin ve yıkayın. Dördüncü günün sonunda cildinizdeki sivilcelerden kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Sivilce patlatma oyunu komik oyunlar sitesinde oynayabileceğiniz zevkli bir oyundur. Sivilce tedavisi kısa zamanda sonuç vermeyebilir. Uygulanan yöntemler 8 hafta gibi bir zamanda da sonuç vermezse doktora başvurmalısınız. Sivilce kremleri ya da antibiyotik tedavisi gerekebilir.

Sivilce tedavisinde kullanılan kremler yüzdeki yağ kanallarını açar ve tıkanmasını önler. Böylece tekrar sivilce oluşmasını da engeller. Antibiyotikler ise bakterileri yok eder. Acil sivilce geçirme yöntemleri, yeni çıkan sivilceye diş macunu sürerek kurutma yöntemler arasındadır. Sivilceleri geçirmek için her türlü yöntem uygulanabilir, fakat sivilce kesinlikle sıkılmamalıdır. Sivilceler sıkıldığı zaman iz kalma ihtimali çok daha yüksektir.

 

 

Sivilce İzleri İçin Krem

Sivilce sorunu yaşayan kişiler, özellikle yüz bölgesinde yer alan sivilceler nedeni ile kendilerini oldukça kötü hisseder. Genellikle ergen çağı gibi sorunlu bir dönemde sayısı muazzam derecede artan sivilceler, kişinin kendine olan güvenini ve sosyal bağlar kurmasını azaltarak, psikolojik sorunlara dahi neden olabilir. Ancak sivilceler, estetik açıdan kötü görünüm sağlamanın dışında daha ciddi sorunlara da yol açabilmektedir.

Bu aşamadan sonra sorular yerini sivilce izleri nasıl geçer tarzında yeni sorulara bırakır. Sivilcelerin görüntüsünün çok daha çabuk geçmesi için sıkılması, ilerleyen yaşlarca cilt üzerinde derin lekeler oluşmasına neden olabilmektedir. Sivilcenin sıkılması sonucu genişleyen cilt gözenekleri daha sonra deforme olarak leke ve döküntülere neden olur. Sivilce lekelerini iyileştirmek için birçok farklı yol denense de, genel olarak kulaktan duyma uygulamalar herhangi bir sonuç vermez.

Sivilce izlerini yok etmek için birçok insanın denediği expigment kremsivilce lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabını arayan birçok insanın kullanmayı düşündüğü ya da denediği bir ilaçtır. Expigment krem cilt üzerinde yer alan renk pigmentlerinin değişim göstererek, renklerinin açılmasını ve dolayısı ile cildin diğer bölgelerine uyum sağlaması için kullanılan bir ilaçtır. Ancak sivilce izleri nasıl geçer şeklinde bir sorunun ardından arkadaş tavsiyesi ile kullanılabilecek en son ilaçlardan biri olan expigment krem, “kesinlikle” uzman bir hekim muayenesi sonrası sadece hekim tarafından verilebilecek bir ilaçtır. Muazzam derecede dikkatli ve bir o kadar da bilinçli bir şekilde kullanılması gereken expigment krem, doktor tavsiyeleri dinlenerek doğru biçimde kullanıldığında fayda sağlamaktadır. Birçok bilinçsiz insan expigment krem alarak bu kremi tüm yüzüne sürmektedir. Bu tür yanlış expigment krem kullanımı nedeni ile tüm yüzünde geniş lekeler oluşan insanların tedavisi, oldukça uzun, zahmetli ve bazen de mümkün olmayan bir süreçtir.

İlgili yazı: Sivilceye iyi Gelen Sabunlar

 

Bu nedenle sivilce izleri nasıl geçer şeklindeki soruların ilk muhatabı arkadaş çevresi değil uzman bir hekimdir. Sivilce izleri nasıl geçer sorusunun en etkili yanıtlarından birisi; lazer ışınları ile leke giderici uygulamalar ile geçer, şeklinde verilebilir. Ancak bu uygulamaların da hem uygulanmasına hem de kararında hekim olması şarttır.

Sivilce izi tedavisinde kullanılan benzamycin gibi sivilce kremi eczane bünyesinde satışı yapılan ilaçlardır ve bu ilaçların mutlaka hekim kontrolünde kullanılması gerekir. Sivilce izi tedavisi insanın kendi başına karar verebileceği bir uygulama değildir çünkü tedavi edilmesi gerekecek kadar ciddi durumda olan bir sorun ancak hekim muayenesinin ardından gerçekleşebilir. Ergenlik sivilceleri gibi doğal oluşmayan ve kronik olarak devam eden sorunlarda kişi, benzamycin ya da salyangoz kremi gibi ürünler kullandığı halde herhangi bir iyileşme göremiyorsa uzman bir doktora danışmalıdır. İnsan cildi bir organdır ve tedavi edilmesi için tıpkı diğer hastalıklarda olduğu gibi uzman bir doktora başvurulması gerekir.

İlgli Yazı: Sivilceye İyi Gelen Jeller

Sivilce patlatma oyunu oynayan çocuklar elbette birkaç yıl içerisinde gidecekleri ergen çağı nedeniyle ergenlik sivilceleri problemi yaşayacağını bilmemektedir. Ancak her insan ergenlik çağı esnasında vücudunda meydana gelen hormon değişikliği nedeni ile ergenlik sivilceleri sorununu yaşar. Ancak bu tür ergenlik sivilceleri nasıl geçer sorunlarında ilk tercih kesinlikle benzamycin kullanmak değil, öncelikle doktora başvurmak olmalıdır.

Her insanın cilt yapısı birbirinden farklı olduğundan, sivilce izleri nasıl geçer sorusunun cevabı da farklıdır. Benzamycin ya da sivilce kremi imex türünde ürünlerin kullanımı cildinin yapısına uygun olmayabilir. Doktor muayenesi hastanın cilt yapısının doğru olarak tanımlanması ve uygun tedavinin başlatılması açısından gereklidir. Böylece cilt yapısına en uygun sivilce izi  tedavisi sağlanmış olarak, hastanın ergenlik sivilceleri ya da diğer nedenlerden kaynaklanan sivilce sorununa en etkili ve risksiz çözüm aranacaktır.

Sivilce izi tedavisi kişinin kendi yaşantısında sahip olduğu yanlış alışkanlıkların değiştirilmesini de kapsamaktadır. Fast food türü yoğun oranda yağ içeren yiyecekler ile beslenmesi alışkanlık haline getiren kişiler, vücutlarında zaten yağ depolanması nedeni ile gerçekleşen bu cilt sorununu daha da fazla oranda tetiklemektedir. Sivilce tedavisi kişinin yediği gıdaların yağ oranını düşürmesi ile başlar ve vücudun daha sağlıklı olması ile devam eder. Sağlıklı bir vücudu örten cilt de daha sağlıklı olacağından, sivilce izi tedavisi de çok daha kısa süre içerisinde tamamlanır. Sivilce tedavisi için en önemli konulardan birisi de, her gün 8-10 bardak su içerek cildin ihtiyacı olan suyun karşılanmasıdır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce için diğer bir yöntem ise sivilce izleri için doğal yöntemlerdir. Sivilce izleri nasıl geçer doğal yöntemler arıyorsanız uygulanabilecek yöntemler aşağıdadır.

Kantoron Yağı Sivilce

Cilt sorunları hemen hemen her insanın hayatının belirli bölümlerinde yaşadığı ve bazı durumlarda oldukça ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. Bilim adamları uzun yıllardır yaptığı araştırmalar neticesinde, ciltte onlarca farklı sebepten kaynaklanan sorunlar tespit etmiştir. Ancak tüm dünyada bitkisel ürünlere olan ilginin artması ile gelişen cilt sorunlarına doğal çözüm arayışı, birçok bitki özünün sorunların giderilmesinde büyük bir fayda sağladığını göstermiştir. Kantaron bitkisi de cilt dokusu üzerindeki iyileştirici özelliği ile oldukça olumlu sonuçlar alınmasını sağlayan bir bitkidir.

Günümüzde kantaron otunu faydaları hakkında bilgi sahibi olan kişiler dahi, bu bitkinin mide yaralarının tedavisinde kullanıldığını bilir. Ancak kantaron otu; cilt üzerinde birçok farklı sebepten kaynaklanan yara, kaşıntı, döküntü, kızarıklık, pişik, çatlak ve pullanma gibi sorunların iyileşmesine katkı sağlayan bir bitkidir.

Kantaron yağı nasıl kullanılır ya da kantaron yağı neye iyi gelir şekilde birçok soru yeni yeni internet ortamında araştırılmaya başlanmıştır.

Kantaron yağı nasıl kullanılır şeklindeki soruları cevaplamadan önce insanların kantaron yağı denirken kast edilenin, kantaron otunun çeşitli yağların içerisinde atılarak hazırlanması olduğunu bilmelidir. Doğrudan yağı da uygulanabilen kantaron bitkisi, genel olarak diğer yağlar içerisinde kullanılır. Kantaron otu yağı olarak bahsedilen bu karışımlarda kullanılan en şifalı yağ ise, zeytinyağıdır. Kantaron otu yağı kullanımında en etkili sonucu veren ürünün zeytinyağı olması nedeni ile bu bitkinin şifalı etkileri daha etkili şekilde gelişmektedir.

Kantaron yağı neye iyi gelir sorusunun cevabı ise, cilt üzerinde görülen her türlü yaranın iyileşmesinde kantaron otu yağı kullanılabilir şeklindedir.

Kantaron otu yağı elde emek için:

Bir bardak saf zeytinyağının içerisinde 2 çorba kaşığı kantaron otu yaprağı atılır ve bu zeytinyağı en az 3 hafta güneşte bekletilir. 3 haftanın ardından kullanıma hazır olan kantaron otu yağı, ciltte sorun görülen bölgelere her gün 1 defa sürülür. Kantaron otu yağı hazırlanma aşamasında geçen 3 hafta boyunca, her gün en azından bir defa zeytinyağının bulunduğu kabın çalkalanması gerekir. Böylece kantaron otu yağı uzun süre zeytinyağının altı kısmında kalmayacağından, özünü çok daha fazla yağa verir

Suna Dumankaya Sivilce İzleri

Her insanın özellikle ergenlik çağlarında vücutlarının değişim göstermesi ile oldukça yoğun yaşadığı sivilce sorunu, suna dumankaya sivilce izleriformülleri ile önemli bir ölçüde azaltılmaktadır. Sivilce sorunu yaşayan insanların suna dumankaya sivilce izleri uygulamaları gibi yöntemleri daha güzel bir görünüme sahip olmaları mümkün olsa da, temelde güzel bir cildin sırrı dengeli yaşamdır. Güzel görünen bir cilt, sağlıklıdır. Sivilce sorunlarını asgariye indirmek için düzenli beslenmesi ve her gün en az 2 litre su içilmelidir. Böylece vücuttaki toksinler daha rahat atılırken, dengeli beslenme ile de yağ oranı azaltılır. Suna dumankaya sivilce lekeleri için pratik bilgiler verirken de, cildin sürekli temiz tutulması gerektiğinin altını çizmektedir.

Suna dumankaya sivilce lekeleri için verdiği ve en yaygın olarak bilinen tariflerin başında bakla gelmektedir. Bu tarifte sadece iç bakla ve badem yağı kullanılması nedeniyle oldukça pratik bir uygulamadır ve her insan rahatlıkla evinde uygulayabilir. 1 su bardağı iç bakla iyice haşlandıktan sonra el robotu yardımı ile ezilir ve hamur haline getirilir. İçerisinde 2 tatlı kaşığı badem yağı konulduktan sonra iyice karıştırılır ve ılık haldeyken cilde sürülür. 20-25 dakika bu şekilde beklendikten sonra temiz su ile iyice yıkanır.

Suna dumankaya sivilce lekeleri çıkartma yöntemleri içerisinde en etkili uygulamalardan olan bakla tarifini hafta 1-2 defa uygulamanız, cildinizde yaşadığınız sivilce lekesi sorunlarından kurtulmanız için yeterli olacaktır.

Mayalı maske olarak bilinen bir diğer suna dumankaya sivilce lekeleri maskesi, haftada 2-3 defa uygulanan ve 1 ay içerisinde kişinin cildindeki değişimi fark etmesine yarayan bir tariftir.

Suna Dumankaya sivilce İzleri Tarifi:

Yarım limon suyu, 2 tatlı kaşığı maya, 1 tatlı kaşığı bal ve bir yumurtanın beyazı karıştırılır. Homojen bir karışım elde edildikten sonra yüze maske şeklinde sürülür ve 15-20 dakika bekletilir. Temiz ve bol su ile yıkadıktan sonra kimyasal temizleyiciler sürülmeyen cilt, sadece yumuşak bir havlu ile durulanır.

Bu uygulamalara ilave olarak; düzenli egzersiz, yağsız beslenme ve bol su tüketimi sivilce oluşumunu azaltmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir