Sivilce Tedavisi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler genel olarak her yaşta çıkabilmektedir. Bunun nedeni ise hormonsal yağ bezlerinin çok fazla salgı yapmasıdır. Dolayısı ile bu konu hakkında bazı insanlar yanlış bilgiler bilmektedir. Toplumun bir kısmı sivilce oluşumunun sadece ergenlik döneminde oluştuğunu düşünmektedir. Hâlbuki bu olukça yanlıştır. Çünkü ergenlikten sonrada sivilce oluşumu olabilmektedir. Ergenlik döneminde özellikle erkeklerde sivilce oluşumu daha fazladır. Ergenlikten sonra ise bayanlarda daha fazla devam etmektedir. Bayanlarda dış görünüşlerine oldukça dikkat ettiklerinden dolayı bu konuda titiz davranmaktadırlar. Sivilce izleri nasıl geçer konusunda bayanlar biraz daha ilgilidir.

Sivilce izleri ne yazık ki sivilcenin oluştuğu dönemlerde yanlış müdahaleden kaynaklı olmaktadır. Sivilcelerin oluşması engellenmiş olsa dahi yanlış müdahale sebebi ile sivilce izleri hala varlıklarını sürdürebilmektedir. Sivilce olmasa dahi bu izler görsel açıdan hiç hoş durmamaktadır. Dolayısı ile bu konu hakkında önceden bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Sivilce izleri nasıl geçer konusunda bilmemiz gereken en önemli ayrıntı sivilcelere başta iyi müdahale ve bakım yapılmasıdır. Eğer sivilceler daha aktifken doğru tedavi yöntemi uygulanırsa bir daha sivilce izi gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

 

Sivilcenizi Sıkmayın!

Sivilce izi kalmasında en önemli etken sivilcelerin oynanması ve sıkılmasıdır. Uzmanlar tarafından bu kesinlikle yanlış bulunmuştur. Çünkü sivilcelere dokunulduğunda dokunulan kısımda iltihap oluşabilir. İltihaplarda iz kalmasına neden olmaktadır. Ayrıca doktor tavsiyesi almadan kendi başınıza çeşitli bitkisel yöntemleri denemekte sivilce izi oluşumunu arttırmaktadır. Bu yüzden bu konu hakkında dikkatli davranmanız gerekmektedir. Doktorun bilgisi dışında hiçbir bitkisel ürün kullanmamanız gerekmektedir. Bu konulara dikkat ettiğinizde sivilce izleri nasıl geçer konusunda en önemli adımları atmış ve tedavinin daha hızlı olmasını sağlamış olursunuz.

Cilt Temizliğinize Önem Verin

Sivilcelere başta müdahale etmeyip sivilcelerden kaynaklı iz oluşumuna izin verdiyseniz de bu konuda üzülmemeniz gerekmektedir. Çünkü hala tedavi edilebilirsiniz. Bu konuda öncelikle yapmanız gereken iyi bir bakım olacaktır. Çünkü bakım derinizin kendisini yenilemesini sağlayacaktır. Temiz bir cilde sahip olduğunuz sürece sivilce izleri nasıl geçerkonusunda telaş yapmamanız gerekmektedir. Çünkü temizlik sivilce izlerini geçirebilmektedir. Bu sebepten dolayı ne olursa olsun temiz bir cilde sahip olmanız gerekmektedir.

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Cildinizi iyice temizledikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise beslenmeniz olacaktır. Çünkü beslenmenize iyi bir şekilde dikkat ettiğiniz sürece hücrelerinizin yenilenme hızı artacaktır. Bu yüzden özellikle meyve ve sebze tüketmeniz gerekmektedir. Bu konuda en çok tavsiye edilen besin gıdaları ise antioksidan taşıyan gıdalardır. Bu gıdalar sayesinde cildiniz kendisine gelecektir. Yani taze meyve ve sebze tüketmek sivilce izleri nasıl yok edilir  

konusunda oldukça önem taşımaktadır.

Ayrıca bir diğer önemli konu ise beslenme düzeninizi ayarlamanız gerektiğidir. Yani meyve ve sebze tüketirken aynı zamanda zararlı maddeler olan alkol, sigara gibi ürünleri tüketmemeniz gerekmektedir. Çünkü bu ürünler meyve ve sebzeden aldığınız vitaminlerin azalmasına neden olacaktır.

Dengeli yaşamak sivilce izleri nasıl geçer konusunda oldukça önemlidir. Buradan kasıt özellikle hava şartlarıdır. Yani çok soğuk, çok sıcak ya da aşırı güneşli ortamlarda kalmak sivilce izlerine asla iyi gelmez ve kötü yönde etkiler. Dolayısı ile bu tür yaşam standartlarınızı denge altına almanız gerekmektedir. Bu sayede sivilce izleri çok daha hızlı iyileşmeye başlayacaktır.

Düzenli Uyku Sivilcelerinize İlaç gibi

Bir diğer önemli konu ise düzenli bir uyku düzeninizin olmasıdır. Uykunuzu iyi aldığınızda vücudunuz daha enerjik olur ve buda bünyenize yansır. Bunun yanı sıra stresten uzak durmanız ve sürekli pozitif düşünmenizin sivilce izlerinin geçmesine yararı vardır. Stresten ne kadar uzak kalırsanız sivilce izleri o kadar hızlı şekilde iyileşmeye başlayacaktır.

İlginizi çekebilir Derin Kör Sivilce Nasıl Geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir