Cilt Bakımı

Sivilce İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Sivilceler her 10 insanın 8’inde görülebilen, bazılarında yüksek seviyede bazılarında ise geçici şekilde gözükebilen bir tür problemdir. Sivilce için  ilaçlar, kremler ve ya sivilce için maske belirli dönemlerde sivilce sorunu yaşayanlar test ederek bu probleme çözüm aramaktadır. Bunlar için ciddi miktarda harcamalar yapan insanlar için, çok uygun bir ücretle elde edebilecekleri çay ağacı yağı ile hazırlayacakları karışım ile sivilce hastalığına son verebilecekleri bir yöntem önereceğim. Sivilce nasıl geçer yazımızda sivilce için çay ağacı kullanımı, çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir, çay ağacı kremi nasıl kullanılır bu konular hakkında kısa bilgilendirme yapacağız. Sivilce için çay ağacı yağı kullanımı sivilce izleri nasıl geçer, sivilce izleri nasıl yok edilir diyenler için bir çözüm yolu olmaktadır.

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay ağacı yağı Avustralya’da yetişen ”Melaleuca alternifolia” ağacından elde edilen bir nebati yağdır. ülkemize ithal olarak getirilen bu ürünün birçok ten hastalığına ve hastalığa devası vardır. Eczanelerde, aktarlarda ve bazı marketlerde çay ağacı yağı satılmaktadır. Çay ağacı yağı fiyatı ise oldukça uygun bir üründür. çağımız itibari ile şampuan, krem, jel ve daha çok sayıda üründe görülen bir ürün haline de gelmiştir.

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

 • Cildin nemlenmesini sağlar.
 • Cildi yumuşatır ve dinlendirir.
 • Mantar ve virüsleri etkisizleştirebilir. Hatta öldürebilecek etkiye sahiptir.
 • Uçukları kısa zamanda bulunmamakta etmektedir.
 • Kaşıntıları alır.
 • Kızarıklıkları geçirir ve şişlikleri söndürür.
 • Antibakteriyeldir. Bu sayede iltihaplanmalara karşı etkilidir.
 • Kokusu güzeldir. Bu nedenden deodorant olarak kullanılabilir. Bakterilerin üremesine mani olur.
 • Cildi parlatır. ten rengini ortaya çıkartır.
 • Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesine destekçi olur.
 • Saç köklerini güçlendirir. Kepeğe karşıda oldukça etkilidir.
 • Saçların tabii görünümünü kazanmasına, parlamasına ve saç kırıklarının azalmasına da olanak sağlar.

Çay Ağacı Yağı Zararları

Çay ağacı yağı sivilce izlerine iyi gelir mi? Araştırmalar, çay ağacı yağının genelde güvenli olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, kullanmadan önce çay ağacı yağı zararları hakkında bilmeniz gerekenler.

Çay ağacı yağı kesinlikle

 • Çay ağacı yağı kesinlikle yutulmamalıdır çünkü yutulduğunda toksik oluşabilir. Bu nedenle çay ağacı yağı çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir. Yaşanmış olay, 18 aylık bir çocuk, yanlışlıkla çay ağacı yağı yuttuktan sonra ciddi problemlere maruz kalmıştır.
 • Çay ağacı yağı kullanımı ilk olarak deniyorsanız, cildinizin küçük bir alanında bir damla veya iki damla ile mutlaka test edin ve herhangi bir reaksiyon ya da tahriş olup oluşmadığını görmek için 24 saat bekleyin. Her hangi bir reaksiyon görmüyorsanız çay ağacı yağı sivilce için kullanılabilir.
 • Çay ağacı yağı kullanan bazı kişiler, çay ağacı yağı ile tedaviye yardımcı olabilecek koşullardan biri olan kontakt dermatit geliştirirler.
 • Aynı şekilde hassas tenli insanlar, seyreltilmemiş çay ağacı yağı kullanırken tahriş hissedebilirler. Hassas bir cilde sahipseniz, çay ağacı yağı eş zamanlı olarak veya daha fazla zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya badem yağı ile karıştırmak en iyisidir.
 • Ayrıca, evcil hayvanlarda çay ağacı yağı kullanmak güvenli olmayabilir. Araştırmacılar, 400’den fazla köpek ve kedinin, ciltte veya ağız yoluyla 0.1-85 mL çay ağacı yağı alındıktan sonra sarsıntılar ve diğer sinir sistemi problemleri yaşadıkları bildirdi.

Çay Ağacı Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır şöyle ki; Çay ağacı yağı kullanımı ilk olarak yüzünüzü iyice yıkamalı ve durulamalısınız. Cildinizin çay ağacı yağı sürmeden öncelikle kuru olmaması çok önemlidir. Bu sebepten dolayı yüzünüzü nemlendirdikten sonra uygulama tarafına geçmelisiniz. çay ağacı yağı sivilce probleminin bulunduğu bölgeye pamuk ile yada temiz yumuşak bir bez ile yavaş uygulamalısınız.

Çay Ağacı Yağı Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Uyguladıktan sonra yaklaşık yarım saat kadar beklemeli, ardından ılık su ile yüzünüzü yıkamalısınız. Düzenli kullanımlarda çay ağacı yağı sivilce ve sivilce izlerinde büyük ölçüde azalma olduğu gözlemlenmiştir. Sivilce için çay ağacı yağı kullananlar küçük bir oranda memnuniyetsizlik olsa da büyük çoğunluk sivilce izleri nasıl yok edilir çay ağacı yağı ile bunu gözlemlemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir