Sıkılmış Sivilceye Tretin Sürülür Mü?

Paylaş
 

Uzmanlar genelde sivilcelerin sıkılmamasını tavsiye etmektedir. Çünkü sıkılan bir sivilcenin ardından çoğalma olasılığı yüksektir. Bu nedenle sivilcelerin sıkılmaması ve sivilce kremleri ile tedavi edilmesi önerilir. Etkili sivilce ilaçlarından biri olan trentin, sivilce izlerini tedavi etme konusunda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Ciltte uygulandığı bölgenin ortalama 1 hafta içerisinde soyulmasını ve bunun ardından alttan yeni derinin gelmesini sağlamaktadır. Peki, sıkılmış sivilceye tretin sürülür mü? buna bakalım.

Sıkılan Sivilcelere Tretin Uygulanabilir Mi?

Sıkılan sivilcelerin o bölgelerde hassas ve kızarmış bir cilt yapısı meydana gelir. Trentin kremin bu bölgelerde kullanılması istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü tretin krem genelde sivilcelerin ardından geriye kalan izler için kullanılır ve cilt soyma işlemi yapar. Cildin sağlıklı bir şekilde soyulabilmesi için öncelikle kuru bir cilt yapısı gerekir. Ancak sivilcelerin sıkıldığı bölgelerim kuruması için belirli bir zaman vardır. Bu yüzden nemli bölgelere trentin kremin sürülmesi istenmeyen etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir ve kullanılması tavsiye edilmez.

Sıkılmış sivilceler konusunda uzmanların ilk önerisi sivilcelerin hiçbir şekilde sıkılmamasıdır. Çünkü sıkılan sivilcelerden geriye daha ciddi izler kalır ve bunların tedavisi zaman alabilir. Ancak etki etmeden kendiliğinden geçen sivilce izleri için trentin etkili bir krem çeşididir. Ciltte sivilcelerden sonra kalan izleri yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde deriyi soyarak yok eder ve pürüzsüz bir cildin meydana gelmesini sağlar.

Bu yazı 70 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sivilce İzleri Neden Olur? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskeleri Göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Madecassol merhem Primolut Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar İçin Maske