Selülit Nasıl Geçer (7 Etkin Yolu)

Kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri hiç kuşkusuz selülitler. Peki selülit nasıl geçer ? İşte selülitlerden kurtulmanın yolları!

Her hanım selülitlerden nefret eder. Popo, kalça ve bacaklarda görünen yağ birikimleri bayanların adeta kabusu gibidir. hanımların bu bölgelerinin yanısıra kollarında da bulunuyor. Selülitlerden kurtulmak için etkili ve hızlı bir yol var mı? Selülit nasıl olur ve 1 haftada selülit nasıl geçer etkili yoları nelerdir bunları paylasalım.

Selülit Nasıl Olur

Selulit neden olur bu cevaplanması gereken bir sorudur. şayet gerçekten bunun cevabını bilmiyorum diyorsanız size söyleyelim.

Selilütin oluşmasının tek nedeni vardır:

Su tutma

Yağ hücrelerine kan akışı azalır. Bunun üzerine bilhassa bayanların derileri değişime uğrar.. aslında bu durum erkeklerde de olur fakat ancak selilüte neden sebep olmamaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, her gün 120 dakika egzersiz yapmak, kepekli tahıllar, yağsız protein, az yağlı süt, sağlıklı yağlar, sebze, meyvelerden oluşan zengin bir diyet kan akışınızın hızlanmasına neden olacaktır. Su tutmayı önlemek için az yağlı tüketmek ve yağsız kaslar inşaat etmeniz gerekebilir.

Selulit en kısa sürede nasıl gecer?

Selülitlerden bir gecede kurtulmak maalesef olası değil. Bir ayrım görebilmeniz için en az 2 hafta beklemeniz gerekiyor. işte uygulanması gereken teknikler;

Cildinizi Düzenli Fırçalayın

Ten insan vücudunun en büyük organıdır ve biriken toksinlerin selülit ve sarkmalar biçiminde çirkin bir şekilde kendini gösterdiği yerdir. Selülitten kurtulmak için toksik seviyesini minimumda tutmak için cildinizin düzenli şekilde ovulması yahut fırçalanması önemlidir. Bunun için tabii kıllardan oluşan fırçaları kullanabilirsiniz.

Dairesel hareketlerle ayaklarınızı fırçalama başlayın ve yavaşça bacaklarınızdan yukarıya doğru çıkın. Hareketler hafif ama tempolu ve uzun olmalıdır. Karın bölgenize ulaştığınızda kan akışını kalbinize doğru yaparsınız. Dairesel hareketleri sürekli saat yönünde yapın. Bu harekete hergün 5 dakika yapın, 10 gün içinde farkı görmeye başlayacaksınız.

Selülit masajı

Selülit masajının farklı türleri bulunmaktadır. tüm zayıflama salonları, çeşitli isimler altında yapılır. temel prosedür artırılması lenfatik drenajı (bedeni toksinlerden arındırır) uyarıcı ve kan dolaşımını harakete geçirmeyi sağlar. Otlar, tuzlar yada aşılanmış susam yağı ile yapılan iyi bir anti-selülit masajına her süre buhar da eşlik etmelidir. Bu toksinlerin daha pratik açığa çıkarılmasını sağlar ve kan akışını artırır. iyi bir masör, her bir tanesi bir saat süren 2 ile üç sesans sonucunda görünür sonuçları ortaya çıkarır.

Selülit Nasıl Geçer Bitkisel

Selulit nasıl geçer bitkisel yöntem; antioksidanlar yönünden donatılan, kahve bizim için canlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Kahve telvesi cildimiz için de harika sonuçlar ortaya çıkarabilir. Cildinizin üzerine kahve telvesini sürün ve hafifçe ovun. isterseniz fırça ile de ovabilirsiniz.

Haftada iki defa bacaklarınızı kehve telvesi ile fırçalayın., Fırçalama öncesinde bacaklarınızı ıslatın. on dakika böyonca bu fırçalamayı dairesel hareketlerle yapın. Ardından bacaklarınızı durulayın. Cildiniz kuruyabilir, bunun için bu çalışmanın ardından bacaklarınızı hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. sırf 4 hafta sonra tam olarak daha sıkı bir cilt göreceksiniz.

Selülit Diyeti

Bir diyetin tadını çıkarmak için ideal yol dengeli beslenmektir. Meyve ve farklı renklerdeki sebzeler tüketin. Bununla beraber, diyetinizde zencefil, karabiber, uzun biber, soğan, rezene tohumu, limon, karanfil, tarçın ekleyin. Böylece selülit diyeti metabolizmanızı hızlandıracak ve kan akışının hızını arttıracaksınız.

Çok fazla dar giyinmek Selülit Yapar Mı?

Birçok kişi selülitlerle mücadele esnasında dar giysiler giyerler. Bunların selülitleri azaltacağı düşünülür. halbuki bu doğru değil, hatta sakıncalıdır. Selülitlerle mücadele esnasında muhakkak dar giysiler giymeyin. Kan akışınızın rahat olabilmesi için tam olarak bedeninizde hatta bedeninizden bir gövde büyük giysiler giyin. Korse kullanımını muhakkak durdurun. eğer giymek zorunda kalınsanız, günde altı saatten fazla korse giymeyin. korseniz öteki sıhhat sorunlarına yol açtığını unutmayın.

Selülit Nasıl Geçer egzersiz

Egzersiz fit kalmanın anahtardır. Siz kilo verirken, kaslarınızı kuvvetlendirir. Kasların yoğunluğu sizi selülitlerden kurtaracaktır. sürekli yürümek, sizin kilo kaybınıza destekçi olur lakin 4 hafta sonra vücudunuz bu rutin harekete alıştığı için selilütleriniz için çok aşırı faydalı olmayacaktır. Anahtar ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru programı tasarlamaktır. Kardiyo ve istenen sonuçları verecek 45 dakikalık bir egzersizi, haftada üç gün yapın. sonuç almak için sabırlı olunması gerekiyor.

Şayet bilgisayar başında çalışıyorsanız, o zaman oturulan her 60 dakika için 10 dakika yürüyün. Kan akışı iyi olursa, selülitlerde daha etkili azaltma olacaktır. Yani, yalnızca her gün yarım saat yürüyün farkı görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir