Saç Problemleri

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Şeker hastalığı nedir, şeker hastalığına bitkisel çözüm, şeker hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler var mıdır, şeker hastalığına bitkisel çözüm arayanlar için yazı hazırladık. Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler nelerdir, faydaları ve şeker hastalığı bitkisel tedavi önerilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler olduğu yapılan tüm bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış ve artık bilim adamlarının tartışma konularının dışarına çıkmış bir doğal tedavi yöntemidir. Diyabet hastalarının oldukça büyük bir bölümü şeker hastalığı için diyet listesi programına uyarak, kan şekerlerini dengeli bir seviyede tutmaya çalışır. Her istediğini yiyemediği için oldukça büyük bir sıkıntı yaşayan hastalar, şeker hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri ile sorunlarının üstesinden gelerek özgürce istediğini yemek istemektedir. Ne yazık ki bu durum pek de mümkün değildir.

Ülkemizde birçok insan tarafından tanınan Ahmet Maranki şeker hastalığı üzerine yaptığı çalışmalar ile özellikle ökse otu bitkisinin kan şekerinin dengelenmesi üzerine muazzam bir etkiye sahip olduğunu saptamıştır. Şeker hastalığı tedavisi sürecinde düzenli kullanılan ökse otu çayı hastanın, kanındaki insülin değerlerini düzenleyerek kısa süre içerisinde kan şekerinin normal seviyelere ulaşmasını sağlamaktadır.
Şeker hastalığı belirtileri arasında gösterilen aşırı ağız kurumasın bağlı çok fazla su tüketimi de, ökse otu çayı içerek önlenebilmektedir. Şeker hastalığında beslenme kişinin dikkat etmesi gereken konuların başında yer aldığından, şeker hastalığı için diyet listesi uygulamasına muhakkak uyması gerekir. Bu süreç içerisinde Ahmet Maranki şeker hastalığı tedavisi ile desteklenen diyet programı, hem hastanın daha rahat etmesini hem de tedavinin çok daha etkili olmasını sağlamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı üzerine araştırma yapan bir başka bilim adamıdır. Şeker hastalığı için diyet listesi uygulayan insanların daha rahat etmesi için şeker hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri üzerine araştırma yapan İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı belirtilerinin azalmasında çörek otunun oldukça etkili olduğunu bulmuştur. Şeker hastalığı diyet listeli programına dâhil edilen çörek otu, kan şekerinin dengelenmesini sağlamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı tedavisinde hastanın uyguladığı şeker hastalığı için diyet listesi ile birlikte tüketilen dövülmüş çörek otu ile karıştırılan yoğurt, hastanın kan şekerinin 15 gün içerisinde dengelenmesini sağlamaktadır. Şeker hastalığı için diyet listesi dışına çıkmamaya özen göstererek ve İbrahim Saraçoğlu şeker hastalığı tedavisini uygulayarak, 1 ay gibi kısa bir süre de kan şekerini dengelemek mümkündür.

 

Şeker Hastalığı Nedir?

Şeker hastalığı birçok insanın hayatına bir anda giren ve uzun yıllardır hiçbir sorun yaşamadığı için karşısına çıkan bu hastalık yüzünden büyük bir şaşkınlık geçirmesine neden olan bir rahatsızlıktır. Şeker hastalarının yaklaşık olarak %90′ı tip 2 diyabet hastasıdır ve tip 2 diyabet ilerleyen yaşlar ile etkisini gösteren bir şeker hastalığı türüdür. Tip 1 ve tip 2 olarak ikiye ayrılan şeker hastalığı, her iki tipte de farklı şekilde gelişmektedir.

Tip 1 diyabet hastalığı genç yaşlardan itibaren görülmektedir ve temel nedeni kişinin pankreasının hasar görmesidir. İnsan vücudu hücrelerin ihtiyacı olan enerjiyi karşılamak için, tüketilen gıdalardan alınan şekeri kullanmaktadır. Sindirim işlemi ile kana karışan şeker, pankreasın salgıladığı insülin salgısı ile vücut tarafından kullanılabilir hale gelmektedir. Tip 1 diyabet hastalarının pankreasları yeterli miktarda insülin salgılayamadığından, vücutları kanda bulunan şekeri işleyemez ve böylece kan şekeri aşırı miktarda yükselmeye başlar. Tip 1 diyabet hastalığı kısaca vücudun kanda bulunan şekeri kullanamaması olarak da açıklanabilir ve bu durumun nedeni hasar gören pankreastır.

Tip 2 diyabet hastalığı ise tamamen genetik nedenlerden kaynaklanır. Bir başka değişle kişi, tip 2 diyabet hastalığı ile doğar ancak hastalığın etkileri ilerleyen yıllarda ortaya çıkmaktadır. Özellikle 20′li yaşların sonlarına doğru etki göstermeye başlayan tip 2 diyabet hastalığına neden olan genler, gençlik yıllarında etkisiz haldedir. Ebeveynlerden doğum itibarıyla alınan şeker hastalığı genleri, ilerleyen yaşlarda aktif hale gelerek pankreas organını etkilemeye başlar. Şeker hastalığı genlerinin pankreasın işlevini etkilemesi sonucu insülin salgılanmasına düzensizlikler meydana gelir ve kişide şeker hastalığı belirtileri gözlemlenir.

Tip 2 diyabet hastalarının oldukça büyük bir bölümünün ailesinde şeker hastalığı vardır. 1. 2. ve 3. derece akrabalarında şeker hastalığı olan kişilerin, tip 2 diyabet hastası olma ihtimali oldukça yüksektir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre; anne ve babasının her ikisinde de şeker hastalığı görülen bir kişinin, tip 2 diyabet hastası olma ihtimali yaklaşık olarak %25′tir. Bu son derece yüksek oranı göz önünde bulundurarak ebeveynlerinde şeker hastalığı olan insanların, düzenli olarak kan şekerlerini ölçtürmesinde büyük bir yarar vardır.

Ökse Otu Şeker Hastalığı

Şeker hastalığı son derece ciddi bir rahatsızlık olmasının yanı sıra, birçok insanın bir ömür boyunca bu hastalıkla mücadele etmesine neden olmaktadır. Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok bilim adamı, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu bilim adamlarından biri olan Ahmet Maranki ökse otu bitkisinin şeker hastalığı üzerinde muazzam derece olumlu etkiler gösterdiğini saptamıştır.

Ökse Otunun Faydaları

Daha sonra birçok bilim adamı tarafından ökse otunun faydaları üzerine yapılan araştırmalar, bu bitkinin şeker hastalarına şifa sağladığını göstermiştir.

Şeker hastalarının çoğu ökse otu nasıl kullanılırökse otu nedirökse otu nasıl içilir şeklinde sorular sormaktadır. Çam ökse otu şeker hastalarının çok basit bir şekilde kullanabileceği, tamamen doğal bir üründür. Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasında ökse otunun faydaları en çabuk etki gösterendir. Ökse otunun faydaları ile şeker hastalığının belirtilerinin önlenmesi için sadece bir bardak ılık su ve bir tutam ökse otu gereklidir. Ahmet Maranki ökse otu kullanımı ile bilgi verirken, bir bardak ılık suyun içerisine bir tutam ökse otu atılmasını ve bu suyun yaklaşık olarak 10 dakika boyunca bekletilmesini söylemiştir. Kaynatılmasına gerek olmadan 10 dakika boyunca su içerisinde bekletilen ökse otunun faydaları suya tamamen geçmektedir. Süzüldükten sonra her gün bir bardak içilen bu ökse otu suyu, kan şekerinin dengelenmesine büyük bir katkı sağlamaktadır.

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler üzerinde yapılan araştırmalar hala tüm dünya genelinde devam etmektedir. Bu konuda ökse otunun faydaları üzerine yoğunlaşan bilim adamları, bu bitkilinin kandaki insülin miktarını nasıl dengelediği üzerine araştırmalarına devam etmektedir. Sanılanın aksine ökse otunun faydaları bitkinin meyvesinde değildir. Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasında olan ökse otunun sadece dal ve yaprakları kullanılmaktadır.

Kurutulmuş yaprak ve dalları ile ökse otunun faydaları sağlandığından, bu bitkinin kullanılması son derece ucuzdur. Toplumun her tür gelir kesiminden şeker hastasının bütçesini zorlamadan uygulayabileceği ve tamamen doğal bir tedavi yöntemi olduğundan, her geçen gün daha da fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca ökse otunun zararları konusunda herhangi bir bulguya da henüz rastlanılmamıştır.

Altın Çilek Şeker Hastalığı

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasında yer alan Altın çileğin birçok faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle şeker hastalarına da çok faydalı olduğu gözlenmiştir. Kilo vermeye yardımcı, sindirim sistemindeki parazitlerin atılmasına yardımcı, çok zengin lif oranına sahip, görme sinirlerini yapılandıran, prostat ve boğaz hastalıkları tedavisinde olumlu etkiler yaratan, kan dolaşımını düzenleyen etkilere de sahiptir.

Altın çilek şeker hastalığı tedavisinde birçok kişi tarafından, hatta başbakan tarafından da kullanılmaktadır. Diyabetten sonra zayıflama konusunda da altın çilek meyvesinden yararlanılmaktadır. Altın çileğin faydaları, dünyanın en zengin lif oranına sahip bir meyvedir. Kilo vermeye en büyük yardımcıdır. Diyabet hastalarına faydalıdır. Antioksidan açısından zengindir. C, B1,B2,B3 ve keroten gibi vitamin ve mineraller bakımından zengindir.

Altın Çileğin Faydaları

Potasyum değeri oldukça yüksektir. Kalsiyum açısından zengindir. Metabolizmayı hızlandırır. Kan dolaşımını düzenler. Aromasından dolayı pastacılık ve dondurma aroması olarak, marmelat yapımında kullanılır. Meyve salataları, tatlılar ve turtalarda kullanılır. Kalorisi azdır. Kanda bulunan fazla ürik asitin atılmasına yardımcı olur. Görme sinirlerini yapılandırır. Prostat ve solunum yolu hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri gözlenmiştir.

Altın çilek pürüzsüz, parlak, turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Taze olarak kullanıldığı gibi kurutulmuş olarak tek başına ya da sebze, meyve salatalarında da kullanılmaktadır. Son zamanlarda artan talepler üzerine hap olarak da satılmaktadır. Özellikle kilo vermeye çalışanların çok tükettiği ve çok fayda gördüğü bir meyvedir. Sağlık açısından bakarsanız özellikle şeker hastalığı olmak üzere birçok hastalığında şifa kaynağı olmuştur.
Altın çilek ile şeker hastalığının şifresi çözüldü diye düşünülmektedir. Diyabet ve kilo problemi olanlar için ön plana çıkan altın çileğin ana vatanı orta ve güney Amerika’dır. Türkiye de birçok bölgede yetiştirilen altın çilek halk arasında yer kirazı olarak adlandırılmaktadır. Altın çilek hapı kullanan bir kişi günde 400 kalori yakmaktadır yani 30 dakika yürüyüşe bedeldir.

Altın çileğin tansiyon hastaları, kalp hastaları ve şeker hastalarında kullanılmaması gerektiğini savunan uzmanlarda bulunmaktadır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da farklı görüşler olmaktadır. Altın çilek en fazla kilo problemi olanlar tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi de yağ yakıcı özelliğinin bulunmasıdır.

Ahmet Maranki Şeker Hastalığı

Ahmet Maranki şeker hastalığı konusunda farklı çözüm önerileri sunmaktadır. Şeker hastalığı şifalı bitkiler için önerilen kür, yabani karahindiba kökünü, 100 gram zeytinyağının içinde 2 gün bekletin. Elde ettiğiniz yağlı suyu, biraz ısıtın. Sabahları veya akşam yatmadan önce aç karnına 1 tatlı kaşığı için. Şeker hastalığı bitkisel tedavi önerileri ise Tunus baklası(çemen): İki bardak suya 1 kaşık çemen konur ve orta ateşte pişirilerek sabah kahvaltısından önce içilir.

Karadut yaprağı: 1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur ve yemeklerden önce içilir.
Bunların yanı sıra böğürtlen, adaçayı ve atkuyruğu da çok iyi gelen bitkiler arasındadır. Ahmet Maranki şeker hastalığı tedavisi için zeytin yaprağı kürünü önermektedir. 1 litre suyun içine kıyılmış taze zeytin yaprağını koyup, 5 dakika kaynatın. Bir süre demlendirdikten sonra, sabah akşam birer fincan için. Diğer bir önerisi de, enginar yaprağı kürüdür. 200 gr kaynayan suya 5 gr kurutulmuş enginar yaprağını koyup kaynatın. 3 hafta kullanın. Ahmet Maranki şeker hastalığı blog, katıldığı tüm programlarda şeker hastalığı için önerilerde bulundu ve tüketilmesi gereken bitkiler hakkında bilgi verdi. Tere, marul, domates, patlıcan, turp, lahana gibi sebzeleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Blogs Ahmet Maranki şeker hastalığı, konusunda karahindiba, ceviz yaprağı ile kaynatılarak içilir ise şekeri düşüreceğini söylemektedir.
Arpa çimi, yulaf, kereviz tohumu, okaliptus yaprağı, ceviz yaprağı, keçi sakalı, dulavrat otu, zeytin yaprağı, aslan pançesi, bitkilerinin çaylarından her gün 3-4 bardak içilmesini önermektedir. Doktor Ahmet Maranki, katıldığı televizyon programları ile reyting rekorları kıran, kitapları milyonlarca satan, dünyaca ünlü bir bilim adamıdır. Ahmet Maranki şifalı bitkiler konusunda oldukça aydınlatıcı bilgiler sunarak hastalıkların tedavisinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Gıda tüketimi konusunda da önerilerde bulunan Ahmet Maranki her meyveyi ve sebzeyi mevsiminde yemenizi özellikle belirtmektedir. Mesela kış aylarında kesinlikle domates yemeyiniz. Siyah çay yerine yeşil çay içmelisiniz. Şeker yerine tatlandırıcı, bal ya da pekmez kullanmalısınız. Yemekleri az tuzlu yemelisiniz. Sofranızdan maydanoz, dereotu, kırmızıturp, beyaz lahana, brokoliyi eksik etmemelisiniz.

Ömer Coşkun Şeker Hastalığı

Şeker hastalığında bitkisel tedavi Ömer Coşkun tarafından yapılan araştırmalarla tüm bilim çevreleri tarafından yararları kabul edilen bir uygulama haline dönüşmüştür. Bunun haricinde Ömer Coşkun zayıflama konusunda sıkıntı yaşayan insanlar için de doğal bitkisel formüller üzerinde araştırma yapmaktadır. Ömer Coşkun ökse otu bitkisinin şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasında yerini almasını sağlamanın haricinde, yoğurt ile karıştırılan çörek otunun da şeker hastalığına iyi geldiğini tüm hekimlere kabul ettirmiştir.

Ömer Coşkun çörek otu ile kan şekerini dengeleme uygulaması; 3-4 tutam çörek otunun havanda dövüldükten sonra bir kaşık yoğurt ile karıştırılması ve günde 2 defa 6 saat ara ile tüketilmesidir. En az 15 gün en fazla 1 ay boyunca uygulanan bu Ömer Coşkun çörek otu yöntemi ile kan şekerinin dengelenmesi ve şeker hastalığına bağlı şikayetlerin azalması sağlanmaktadır. Bu tür bitkisel kürleri ve tedavileri uygulamadan önce uzman bir hekime danışmayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir