Sakinleştirici ve Rahatlatıcı Besinler

Paylaş
 

Günlük stresli hayatımızı daha az stresli bir hale getirmeye ne dersiniz. Hem de yapacağınız sadece beslenmenize bir kaç ufak detay eklemek! Sizler için sizleri mutlu edecek ve sakinleştirici rahatlatıcı besinleri paylaşıyoruz. Sakinleştirici şeyler arasında stres giderici besinler yer almaktadır. Bu sakinleştirici besinleri daha çok tüketin daha çok mutlu olun!!!!

Kuşkonmaz; Kuşkonmaz bitkisi içeriğinde B vitamini barındırmaktadır. B vitamini de stresi engelleyerek  sizi rahatlatır. Rahatlatan yiyeceklerin başında gelen kuşkonmazın tek kötü yanı idrar rengini ve kokusunu kötüleştirmesi! Kuşkonmazı salatalarınızın içinde, haşlayarak, ızgarada kullanabilirsiniz.

Elma: Elma antioksidan içerir. Bunların yanında cildinizin yaşlanmasını engeller. İçeriğinde o, fosfor, vitamin A,B1,B2,B5,C,E ve PP bulunan elmanın kas ve sinir sistemi için gerekli olduğu bildirildi. Bedeni ve zihni yorgunluklarda yatıştırıcı etkiye sahip olan elma yatmadan önce yenildiği takdirde rahat bir uyku sağlıyor.

Avokado : Sağlıklı yağlar içermesinin yanı sıra, kremsi bir dokuya sahip olan bu yeşil meyve, bedenini strese karşı korur. Oksidasyon (yanma) işlemi sırasında, yaşlanmaya neden olan zararlı bileşenler olarak bilinen serbest radikaller açığa çıkar. Bu sırada vücuda zarar veren bazı yağların bağırsaklardan emilmesini bloke eden glutathion maddesi, avokadoda bolca mevcuttur. Ayrıca diğer meyvelerin hepsinden fazla folik asit içerir.  Yanlızca kalorisi oldukça yüksektir!

Bitter Çikolata :Özellikle siyah çikolata %70 oranında kakao içeriyor. İçeriğindeki güçlü antioksidanlardan olan flavanoid sayesinde rahatlayabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Meyvelerin Gücü: Kiraz, çilek ve böğürtlen gibi meyvelerin içeriğindeki karbonhidrat yavaşça şekere dönüşürken sizi mutlu edecek ve aynı zamanda vücudunuz bir şeker bombardımanına tutulmamış olacaktır. C vitamini açısından güçlü olan meyveler sayesinde vücudunuzdaki kortizol hormonu azalacak ve kendinizi daha az stresli hissedeceksiniz.

İstiridye : Altı adet istiridye (genelde restoranlarda başlangıç olarak servis edilen miktar), bu sakinleştirici özelliğe sahip mineralin günlük alman gereken miktarının yarısını içerir. İstiridyenin kendine has bir lezzeti vardır ama genelde horseradish sos veya kokteyl sosları ile birlikte yenir. Saf hâlini sevenler ise, sadece biraz limon suyuyla tatlandırıp yemeyi tercih eder.

Yazımızda sakinleştirici şeyler arasında sakinleştirici besinler ve sakinleştirici yiyecekleri paylaştık. Rahatlatan yiyecekler ve stres giderici besinlerle daha az stres ve sıkıntı sizleri bekliyor.

İlgili Yazı:

Kanser Önleyen Yiyecekler

  • Site Yorum

Bir yorum bırak