Sivilce Tedavisi

Sabun sivilcelere iyi gelir mi?

Sabun sivilcelere iyi gelir mi? Sabun kendimizi temizlemek için kullandığımız kokulu bir üründür. Yüzümüzü de sabunla yıkarız ve sivilce var ise eğer onları da temizlemesini bekleriz. Evet, sabun sivilcelere iyi gelir ancak her sabun değil. Sonuçta sabunda kimyasal içeren bir üründür ve her sabunda bunu istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Sivilcelere iyi gelen sabun çeşitlerinde daha farklı kimyasal malzemeler bulunur. Bunların en başında kükürtlü sabun gelir. Sivilceleri temizlemek için sadece kükürtlü sabun önerilir. Ancak bunun dışında yüzünüzü gül suyu ile temizleyebilirsiniz ne yaparsanız yapın cildinize güzel bir nemlendirici mutlaka kullanın. Kükürtlü sabunun faydalarına bakalım şimdi.

Bir önceki yazımız sivilcelere iyi gelen sabunlar konusunu okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda sivilce sabunu isimleri yer almaktadır. Sivilce için bitkisel sabunlar ve faydaları hakkında bilgi edinmeniz mümkün.

Sivilcelerde kükürtlü sabun kullanımı

Sivilce oluşumunu engeller, siyah noktaları temizler, cildinizdeki ölü tabakayı soyarak cildin yenilenmesine ve gençleşmesine yardımcı olur, cildi derinlemesine temizler.

Kükürtlü sabunun birçok farklı markası vardır ancak en doğru olanın eczanelerden alabilirsiniz.

Kükürtlü sabunu kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Eğer çok kuru ve hassas bir cildiniz var ise bu sabun daha çok kurutacaktır yani yağlı ciltler için çok kullanışlı iken kuru ciltler için pek önerilmez.

Kullanımı da gelecek olursak, sabahları kalktığınızda akşamları da yatarken kullanmanız en doğrusu olacaktır. Yüzünüzü sadece sabunla yıkayıp durulayın. Kükürtlü sabunun çok güzel bir kokusu yoktur. O yüzden yıkadıktan sonra güzel bir nemlendiriciyle nemlendirmeniz hem kokuyu alır hemde cildinizin kurumasını önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir