Roaccutane Kullananlar

Paylaş
 

Roaccutane bildiğiniz gibi sivilceler için kesin çözüm diyebileceğimiz A türü bir ilaçtır.Fakat birçok insan bu ilaca başlama konusunda korku yaşıyor. Bu konumuzda size roaccutane ilacı kullanmalı mısınız ? Roaccutane en belirgin yan etkileri ve roaccutane kullanlardan biri olarak tecrübeleri paylaşacağız. Özellikle Roaccutane hakkında bilmeniz gereken en önemli şey bu zamana kadar 13 milyonu gecen akne, sivilce sorunu yaşayan hastada başarıyla uygunlanmıştır. Türkiye’de 1995-1996 yıllarından beri binlerce hastada kullanılmış ve çok iyi sonuçlar alınmıştır.

Bu ilaca başlamadan önce size doktorunuz detaylı bir açıklama ve yaşayabileceğiniz olası problemler ( dudaklarda kuruma, burun kanaması ) gibi bilgileri verecektir. Hem erkek hem bayanlarda aynı oranda görülen sivilceler kişiler için hep problem olmuştur. Ama Korkmayın bunun tedavisi var..

Makalede Neler Var

Roaccutane Kullananlar

Şimdi gelelim Roaccutane kullananlardan biri olarak tecrübelerimizi paylaşmaya. İlk gün çok korktum diyebilirim ilaca başlamadan önce internette çok sık yan etkilerini okuyarak, psikolojik olarak etkilendim siz kesinlikle yan etkilerini filan okumayın çünkü etkileniyorsunuz.Kendi kendime bu sivilcelerden kurtulmak istiyor muyum ? Diye sordum verdiğim cevap evetti ve tedaviye başladım. Doktorumun vermiş olduğu şekilde yemekten sonra hapları içtim herhangi bir ilk gün yan etki hissetmedim. 2. günde aynı şekildeydi.İlk hafta bir sorun yaşamadım yüzümdede herhangi bir değişiklik olmasını zaten beklemiyordum.

2. Haftadan itibaren yüzümde birkaç tane sivilcenin patladığını gördüm bu iyiye işaretti çünkü; Doktor ilk 2 hafta gibi sürede sivilcelerde artış olabileceğini telaşa kapılmamam gerektiğini üstüne basarak söylemişti.Sivilceler patladıkça ben tedavinin iyiye gittiğini düşünerek daha çok bu ilacı sevmeye çalıştım.3. hafta civarı cildimde kuruma ve dudaklarımda aynı şekil soyulmalar oluştu. Buda Roaccutanenin yan etkilerinden biriydi.

Cildimdeki yağda azalma oldu daha 3. Haftada bile bunu hissettim.1 Ay geçmişti doktora gidip kan tahlillerimi göstermem gerekiyordu bir sağlık ocağına gidip kan tahlillerimi yaptırıp doktora gittim, doktor değerlerin normal olduğunu tedaviye devam edileceğini söyledi sevinmiştim. Çünkü bazı
kişilerde kanda bazı değerlerde yükselme yapıp tedavi kesilebiliyor bende öyle olmadı.

2. Aya geçmiştik sivilcelerimde gözle görülür azalmalar oldu aynada yüzüme bakmak beni mutlu ediyordu. Yine 2. Ayı doldurup yine gittim her ay düzenli olarak gittim. 4. Ayda cildimdeki değişim gerçekten çevremdeki herkesi şaşırttı cildimde sadece geçmiş zamanda kalan sivilce izlerim hariç başka hiçbirşey kalmamıştı bu sonuç beni bile şaşırttı. Roaccutane sivilce tedavisi yaklaşık 6 ay sürdü kimisinde 4 ayda sürebiliyor.

Roaccutane Yan Etkileri

Roaccutane yan etkileri konusuna geline. Dudaklarımda fena halde kuruma tabi eczaneden alınacak bir stick ile sorunsuz şekilde kullandım. Cildimde kuruluk vücudumdada aynı şekilde çok yaşadım. Burun kanaması çok nadir yaşadım diyebilirim kullandığım dönem içinde max 2-3 kez olmuştur. Bir konumuzun daha sonuna geldik Roaccutane kullananlar içinde yer alan biri olarak yorumlarınız varsa paylaşmaktan çekinmeyin.Unutmayın yardım çok önemlidir.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Fatos dedi ki:

    Benimde 17. Günüm ben 17 yaşından beri sivilce problemi yaşıyorum yerini izlere bırakmıştı artık ve tamamen kurtulmak istiyordum sonunda doktorun tavsiyesiyle başladım roaccutane bende aşırı derecede depresyon halsizlik uykusuzluk yaptı ama ağrılarım hiç olmadı sadece çok fazla yüzüm kaşınıyor ve dudaklarım paramparça durumda onun dışında bi sorun yok nisanın 1 inde kontrole gidecem bakalım ne olacak inşallah tertemiz bi cilde kavuşuruz..

Bir yorum bırak