Cilt Bakımı

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Cilt, insanların özellikle genç kızların en değer verdiği alanlardan birisidir. Pürüzsüz ve bakımlı olması için birçok kür, bakım yapılmaktadır. Pürüzsüz, lekesiz olması için herkesin evinde rahatlıkla uygulayabileceği sebze, meyve maskeleri vardır. Son zamanlarda insanların daha çok bilinçlenmesi sonucu daha çok doğal ürünler kullanılmaktadır.

Temiz, parlak, pürüzsüz cilde sahip olmak için en başta yeterli uyku alınmalı, düzenli beslenmeli ve bol su tüketilmelidir. Vücudun üçte birini su oluşturduğundan parlak cilt için suyun bolca tüketilmesi gerekmektedir. Bulardan sonra cilde basit ama etkileyici maskelerden uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Maydanoz

  • Cildinizde çil ve doğum lekeleri bulunuyorsa maydanoz oldukça iyi gelmektedir.
  • Maydanozu robottan ince çektikten sonra eşit bir şekilde tüm yüze sürerek 20 dakika bekledikten sonra güzel bir şekilde temizlemeniz yeterli olacaktır.

Patates

Porselen gibi bir cilt için patates kürü de uygulayabilirsiniz.

  • Her gün bir patatesi rendeleyerek suyunu sıkın ve çıkan su ile yüzünüzü yıkayın.
  • Daha sonra su ile yıkadıktan sonra gözaltlarınıza püresini koyarak 20 dakika kadar bekletin.
  • Düzenli olarak göz altına koyduğunuz bu püreler morlukları azaltarak yok edecektir.

Bunun yanı sıra gergin ve pürüzsüz bir cildin sahibi olacaksınız. Eğer dışarıya çıkmadan önce uygularsanız, yüzünüzde pudra sürmüş görüntüsü verecektir.

Muz ve Bal

  • Pürüzsüz bir cilt, sahibi olmak için bir muzu ezerek içerisine bal koymalısınız.
  • Bu karışımı yüzünüze eşit şekilde dağıtarak 5 dakika kadar bekletmeniz yeterlidir.
  • Daha sonra bir pamuğu ıhlamura batırarak yüzünüzü temizlemelisiniz.

Soğuk kış aylarında cildinize çok daha önem vermeli ve nemini yüksek tutmalısınız. Çünkü rüzgâr, soğuk insan tenini hemen çatlatarak ileride kırışıklıklara sebebiyet vermektedir.Bunun yanı sıra çatlaklar açıldığı zaman canınız oldukça acıyacaktır. Bunun için anlatılan maskeleri uygulayarak sağlam, pürüzsüz, parlak cilde sahip olabilirsiniz.

Tavsiyemiz her zaman yanınızda küçük bir nemlendirici bulundurmanız. Bunların yanı sıra piyasada bulunan bitkisel cilt bakımları ile haftalık ve günlük bakımlarınızı yapmalısınız. Özellikle cilt tipinize göre krem ve nemlendirici çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir