Kozmetik Ürünler

Pruzon Krem

Pruzon İlaç Etken Maddesi:

Pruzon pomad kaşıntı önleyici krem de bulunan etken maddeleri ve krem içeriğinde olan miktarlarını da yüzdesel olarak şu şekilde sıralayabilir.

 • Kalamin % 4
 • Melaleucaalternifolia (TTO,Teatreeoil,
 • çay ağacı yağı) % 1
 • Çinko oksit % 5
 • Glycyrrhizaglabre (Meyan kökü extractı) % 1
 • Dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.
 •  40 gr tüp pomad içeriğidir.

Pruzon Marka İsmi:

Pruzon ilacı eczaneler de ve sağlık ürünleri satan mağazalar da Pruzon Pomad ismi ile bulunmaktadır.

Pruzon Nedir?

İlaç içeriğin de etkisi bilimsel şekilde kanıtlanmış maddelerin dışında birçok, araştırma sonucu eklenmiş bitki özleri de bulunmaktadır. Kalamin, TTO çay ağacı yağı denilen Melaleucaalternifolia, çinko oksit ve mekan kökü olarak bilinen Glycyrhizaglabre özü de bulunmaktadır. Bunların dışında ilaççın yoğunluğunu arttırmak ve daha kıvamlı bir yapıya dönüştürmek için vazelin ve lanolin maddeleri de kullanılmıştır.

Pruzonpomad meyan kökü olan Glycyrhizaglabre özü ödem önleyici ve giderici bir özellik kazanırken kalamin ile de yaraların iyileşmesinde ve cildi rahatlatma konusunda da etkili olma özelli kazanmıştır. Çinko oksit sayesinde de cildi yumuşatarak dış etkilere karşı koruma oluşturması da gözlenmiştir. Bu özellikleri ile de pişiklerde de kullanılabilmektedir. TTO çay ağacı yağı denilen Melaleucaalternifolia maddesinin bakterilere ve mantarlara karşı etkili olmasından dolayı da mantar problemlerinde de kullanılabilmesi için çalışmalar ve geliştirmeler de yapılmaktadır.

Pruzon Krem Yan Etkileri

Pruzon kaşıntı önleyici pomad kaşıntı tedavisinde uygulanan ve kortizon içeren diğer ilaçlar gibi kullanan kişi üzerinde yan etkilere neden olmamaktadır. Çok nadir şekilde içerdiği maddelerden dolayı kullanıcının cilt yapısına göre alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olmaktadır. Fakat bu etki çok fazla gözlenmemektedir. Bunun dışında Pruzon Pomadın herhangi bir şikâyet ile görülen yan etkisi bulunmamaktadır.

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır

Pruzonpomad kaşıntı önleyici krem sorunlu bölgeye uygulanır. Kaşıntı yaşadığınız bölgeye ince tabaka oluşturacak şekilde iyice sürülmelidir. Kullanıma başladıktan sonra ilk 3 gün boyunca günde 2 kere uygulanmalıdır. 3 gün sonrasın da kremin kullanımı günde bir kere olmak kaydı ile kaşıntı sorunu giderilene kadar uygulanmaktadır. Daha sonradan tekrar eden kaşıntı problemlerin de yine aynı şekilde uygulanması gerekmektedir.

Pruzon Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Kaşıntı önleyici Pruzonpomad cilt yüzeyine uygulandığından sadece yüzeysel emilimi gerçekleşmektedir.

Pruzon Krem anne sütüne geçer mi?

Anne sütüne geçmemektedir ve bu neden ile de emzirme dönemin de kullanan bayanların bebeklerinde olumsuz etkilere neden olmadığından emzirme döneminde de kullanımı mümkün olmaktadır.

Pruzon Krem Hamilelikte Kullanımı

Kaşıntı sorunlarında tedavi amaçlı kullanılan Pruzonpomad cilt yüzeyinde uygulandığından dolayı damar yoluna geçmemektedir. Bu neden ile de gebelik döneminde hamile olan bayanların kullanımında hiçbir sakınca oluşmamaktadır.

Pruzon yüze sürülür mü?

İlaç kullanımın da kişi sadece cilt yüzeyinde sorunlu bölgeye uygulanması gerekmektedir. Göz ve göz çevresinde oluşan sorunlar için kullanımı önerilmemekle birlikte uzak durulması da vurgulanmaktadır. Ağız ve enfeksiyonal bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır. Bu nedenlerden dolayı ilacı çocukların ulaşamayacağı alanlar da tutmanız onların sağlığı için oldukça önemlidir.

Pruzon Krem İle Etkileşen İlaçlar

İlacın yapılan araştırma ve çalışmalar ile etkileşim gösterdiği ilaçlar saptanamamıştır.

Pruzon krem nerede satılır?

Pruzon kremi tüm eczanelerde bulmanız mümkündür.

Pruzon Bebeklerde Kullanılır mı?

Yukarıda belirtildiği gibi içerikleri tamamen bitkisel olup, gerek bebekler gerekse yetişkinlerde kullanımı uygundur. Özellikle bebeklerde görülen pişik probleminde güvenle kullanabilirsiniz. Aynı şekilde çocuklarda görülen su çiçeği kaşıntısı için etkilidir.

Pruzon Krem Mantara İyi Gelir mi?

Evet kaşıntının ana nedenlerinden biri olan mantar problemine karşı içerisinde Anti mikotik olan TTO (Çay Ağacı Yağı) bulunmaktadır. Kadınlarda görülen vajinal mantar tedavisinde ağızdan alınan tabletler gerekebilir. Pruzon ise yardımcı ürün olarak önerilmektedir.

Pruzon krem kortizonlumu?

Pruzon pomat kortizonlumu sorusu sıkça dile getirilmektedir. Kaşıntı için geliştirilen ürünlerin hemen hemen tümünde fabrika ortamında geliştirilmiş ve bir çok yan etkisi bulunan kortizon içermektedir. Pruzon ise klasik ve yan etkileri bulunan kortizon yerine herbal grubunda yer alan (fitosteroid) yani bitkisel kortizon içermektedir. Meyan kökü ekstresinden elde edilen bitkisel kortizon fabrika ortamında üretilen ile aynı etkiyi göstermesine karşın Pruzon kremin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Pruzon Pomat Kullananlar

 • Pruzon pomad krem ilaci ilk kullanımda boğazda şişlik yaptı kortizon içermiyor ama neden yapti ikinci kez kullanamadim.ne yapmaliyim teşekkürler.

Pruzon Fiyatı

Pruzon pomad kaşıntı karşıtı etkili ilaç 20 ile 25 lira arasında satışa sunulmaktadır. Kendi resmi sitesinde ve tüm eczanelerden temin edilebilmektedir. Ayrıca sağlık ürünü satan mağazalardan da temin edilmesi mümkündür.

Diğer Kaşıntı Giderici Krem İsimleri

 • Alhyran Krem
 • Remixin 30 Tablet
 • Uriage Pruriced Krem
 • Benzokain

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir