Cilt Bakımı

Onarıcı Cilt Maskeleri

Her kadın güzellik adına cildinin diri, parlak ve canlı olmasını ister. Bunun için tamamen doğal olan onarıcı cilt maskeleri uygulanabilir. Evde kolaylıkla hazırlanıp uygulanabilecek ve yan etkisi olmayan bu onarıcı cilt maskeleri ile siz de cildinizin beslenmesini ve canlanmasını sağladığınız gibi gerginleşmesini de sağlayarak , cildinizde yer alan ölü tabakalardan kurtulup cilt hücrelerini yenileyebilirsiniz.

 

Maydanozla Hazırlanan Onarıcı Cilt Maskesi Tarifi

Bu tarifi hazırlamadan önce ihtiyacınız olan malzemeleri sıralarsak; 1 çorba kaşığı süzme bal, 1 çay fincanı arıtılmış ya da hazır içme suyu, 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 demet maydanoz.

Öncelikle maydanozları 15 dk boyunca kaynatın. Kaynattıktan sonra suyunu süzün. Süzmüş olduğunuz suyu iyice soğuyunca içerisine balı ve yumurtanın sarısını da ilave ederek iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı fırça ya da pamuk ile yüzünüze sürerek 15-20 dk kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Düzenli olarak bu maske tarifini gündelik ya da haftalık cilt bakımı uygulamalarınıza eklerseniz iyi sonuçlar elde edebilir, güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Gül Suyu ve Bademle Hazırlanan Onarıcı Cilt Maskesi Tarifi

Bu maskeyi hazırlamadan önce ihtiyacınız olan malzemeler; 1 avuç miktarı kadar tuzsuz ve kavrulmamış badem, 1 tatlı kaşığı bal, birkaç damla tamamen doğal gül suyu.

Öncelikle bademleri sıcak suyun içerisine koyun kesinlikle kaynatmayın. Bir müddet beklettikten sonra bademlerin kabuklarını soyun ve bunları ezerek püremsi hale getirin. Daha sonra bunu bir havanın içerisine alıp birkaç damla doğal gül suyu ilave ederek havanda merhem kıvamı gelinceye kadar ezin. Daha sonra balı ilave ederek karıştırın. Bu karışımı 2-3 saat boyunca beklettikten sonra ince bir tülbent yardımıyla süzün. Elde etmiş olduğunuz bu maskeyi düzenli olarak kullanmanız halinde cildiniz oldukça genç ve diri duracaktır.

Yumurtalı Onarıcı Cilt Maskesi Tarifi

Bu tarifimiz özellikle cilt lekesi ve yüzünde sivilceleri olan bayanlar için en ideal onarıcı cilt maskeleri tariflerinden birisidir.

Bu tarif için 2 adet yumurtanın sarısına, 1 çorba kaşığı badem yağına ve 2 avuç içi kadar buğdaya ihtiyacınız var.

Öncelikle 2 bardak suyun içerisine buğdayları koyup ezin. Daha sonra badem yağı ile 2 adet yumurta sarısını da ekleyin. Hepsini bir karıştırıp maskenizi hazırlayın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı yüzünüze sürdükten sonra 15-20 dk kadar bekleyin ve daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir