Nibulen Kulak Damlası

Paylaş
 

Nibulen Kulak Damlası kullanmadan önce prospektüsü mutlaka dikkatlice okunmalıdır. Nibulen Kulak Damlası kullanımı esnasında herhangi bir yan etki ile karşılaştığınızda mutlaka hekiminize başvurunuz.

Etken madde: siklopiros olamin

İlacın adı: nibulen solüsyon

  • Nibulen solüsyon nedir? 
  • Nibulen solüsyon nasıl kullanılır?
  • Nibulen solüsyonu gebelikte veya emzirme döneminde kullanabilir miyim?
  • Nibulen solüsyonun yan etkileri nelerdir?
  • Nibulen solüsyon hangi ilaçlarla etkileşir?
  • Diğer Mantar İlaçları

Nibulen solüsyon nedir?

Nibulen solüsyon mantar tedavisinde kullanılır. içindeki etken madde mantarın gelişimin engeller. Ayaklarda, ellerde, gövdede oluşan mantar tedavisi ilacıdır. Burada belirtilmeyen bölgelerde de kullanılabilir.

Nibulen solüsyon nasıl kullanılır?

Doktorunuzun size reçete ettiği halinden farklı kullanmayınız. Size verilen dozdan daha fazla ve size verilen süreden daha uzun süre kullanmayınız.

İlacı kullandığınız süre içerisinde enfeksiyonda iyileşme görülebilir. İyileşme gördüğünüz zaman ilacı kesmeyiniz. Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi gerekir.

Doktorunuz aksini belirtmediği sürece uygulanan bölgeyi bandajla, bantla ya da herhangi bir malzemeyle kapatmayınız.

İlacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi mutlaka yıkayınız. Eğer ellerinize uygulayacaksanız sadece öncesinde yıkayınız.

Kullanacağınız bölgeyi temiz tutunuz ve ilacı kullanmadan önce o bölgenin kuru olduğundan emin olunuz. İlacı sürdükten veya damlattıktan sonra bir süre kuruması için bekleyiniz.

Eğer 2-4 hafta içerisinde belirtileriniz azalmazsa veya temizlenmez ise doktorunuza durumu bildiriniz.

Eğer kullanmanız gereken dozu unuttuysanız hemen uygulayın ancak hatırladığınızda öteki dozun vakti gelmiş ise unuttuğunuz dozu uygulamayın normal seyrinde devam edin. Unuttuğunuz için iki dozu aynı anda uygulamaya çalışmayın.

Eğer fazla doz kullandıysanız veya yanlışlıkla ilacı yuttuysanız hemen bir acile veya zehirlenme merkezine başvurun.

Nibulen solüsyonu gebelikte veya emzirme döneminde kullanabilir miyim?

Eğer hamileyseniz veya tedavi sürecinde hamile kaldıysanız bu durumu doktorunuza bildiriniz. Nibulen solüsyonun anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. O yüzden emzirme döneminde kullanmanız gerekiyor ise yine doktorunuza danışın.

Nibulen solüsyonun yan etkileri nelerdir?

Kurdeşen, nefes almada zorluk, boğazda, dilde, dudaklarda herhangi bir şişme hissederseniz en yakın acile gidiniz.

Alışılmadık şekilde şiddetli kaşıntı, yanma, kızarıklık veya kuruluk veya ciltte tahriş görürseniz ilacı kullanmayı durdurunuz ve durumu doktorunuza bildiriniz.

Daha hafif olarak görülebilecek yan etkiler ise;

Yanma, kaşıntı

Ciltte tahriş

Kızarma

Bunlar olağan ama nadir görülen yan etkilerdir sadece doktorunuza bildirmeniz yeterlidir.

Belirtilen yan etkiler dışında ilacı kullanırken bir yan etki görürseniz ilacı kullanmayı durdurun ve doktorunuza durumu bildirin.

Nibulen solüsyon hangi ilaçlarla etkileşir?

Nibulen solüsyonu kullanırken önerilen durum başka herhangi bir ilaç kullanmamanızdır. Nibulen solüsyon herhangi bir ilaçla etkileşebilir ve ilacın etkisi azalabilir.

Bu yüzden ilacı kullanmadan önce doktorunuza reçeteli veya reçetesiz kullandığınız tüm ilaçları bildiriniz. Buna ek olarak aldığınız vitamin veya mineral hapları da dahildir.

Diğer Mantar İlaçları

Bu yazı 122 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak