Nadixa Krem

Paylaş
 

Nadixa krem Nedir?

Nadixa Krem antibiyoik grubunda bulunmaktadır, topikal bakterilerden kaynaklı cilt enfeksiyonları için kullanılır. Kremin hastalığa etki etmesi bakterileri öldürmesi şeklinde gerçekleşir. Cilt üzerinde enfeksiyona sebep olan bakterileri öldürür ve bu şekilde tedavi yoluna gider. Nadixa krem prospektüs okunmadan kullanılmamalıdır. Nadixa krem yan etkisi görüldüğünde mutlaka hekiminize başvurunuz.

Nadixa krem Ne İçin Kullanılır?

Ciltte meydana gelen enfeksiyonlar için kullanılan nadixa krem, gençlerde ve yetişkinlerde ortaya çıkan ve kıl köklerinin etrafında yaşayan bakterilerden kaynaklı iltihaplar üzerinde etkindir. İçerisinde iltihap dolu olan kabarcıklar ve kırmızı kabarcıklı sivilceler üzerinde tedavi edicidir.

Cildin herhangi bir bölgesinde meydana gelen her türlü enfeksiyon için kullanılabilir. Bunun yanında büyük ve içi irin dolu sivilceler için nadixa krem oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Nadixa krem Nasıl Kullanılır?

Nadixa Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Nadixa krem kesinlikle doktor tarafından reçete edilen şekilde kullanılmalıdır. İlacın kullanım süresine doktor karar verir ve bunun dışında kullanan kişi süreyi kısaltamaz ya da uzatamaz. Ayrıca kremin gereğinden fazla kullanılması tedavi sürecini hiçbir şekilde hızlandırmayacağı için fazla dozda kullanım yanlıştır.

Nadixa Krem Kullanımı

Krem bir pamuk ya da bez parçası ile sorunlu bölge üzerine ince bir tabaka halinde sürülür. Kullanımın ardından sorunlu bölgede tahriş ya da yanma gibi durumlar meydana geliyorsa ilacın kullanımı durdurulmalıdır. Ayrıca ilacın yanında buna benzer başka bir ilaç kesinlikle sorunlu bölge üzerinde kullanılmamalıdır. Doktor tavsiyesi olmadığı sürece başka bir ilaç ile kullanımı sakıncalı durumların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Diğer yandan eğer ilaç ellerin üzerinde herhangi bölgede kullanılmıyorsa uygulama sonrasında eller kesinlikle yıkanmalıdır.

Nadixa kremin Yan Etkileri

Nadixa krem ile ortaya çıkabilecek etkiler genelde alerjik reaksiyonlardır. Ürtiker, zor nefes alma, dil, dudak ve yüzde şişmeler meydana geldiği anda kişinin doktoru ile iletişime geçmesi gerekir.

Bunların dışında bazı yan etkiler aşağıdaki gibidir.

–          Sorunlu bölge üzerinde tahriş, kızarıklık ve hassasiyet

–          Cilt üzerinde kaşıntı oluşması

–          Uygulama yapılan cilt bölgesinde yanma hissi

Bu yan etkilerden herhangi biri ile karşılaşanların ilaç kullanımını durdurmaları gerekir. Bunun yanında tüm yan etkiler listelemiş olduğumuz şekilde olmayabilir ve bunlardan başka yan etkiler de görülebilir. Listede yer almaya başka yan etkiler görüldüğünde doktora başvurulması önemlidir.

Nadixa krem hamilelikte kullanımı

Nadixa kremin gebelik döneminde bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında hangi yan etkileri sunduğu tam olarak bilinmemektedir. Ayrıca krem içerisindeki maddelerin anne karnındaki bebeğe ne tür zararlar sunduğu konusunda yeterli bilgiler yoktur. Bu esnada yapılması gereken ilacın doktor tavsiyesi ya da izni olmadan kesinlikle kullanılmaması gerektiğidir.

Emzirme Döneminde Nadixa krem Kullanabilir Mi?

Nadixa kremin etken maddesi olan nadifloksasin anne sütüne geçebilmektedir. Bu yüzden emzirme döneminde olan kadınların ilacı kullanmaları sakıncalıdır.

Nadixa krem’i Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

İlacı almayı unutun kişiler hatırladıkları anda alabilirler. Ancak hatırlama bir sonraki doz zamanına yakınsa bu dozun atlanması ve sıradaki dozun alınması gerekmektedir. Unutulan dozu telafi etmek amacıyla krem iki kat dozda kullanılmamalıdır.

Nadixa kremi Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Krem fazla dozda uygulandığı taktirde bir an önce acil sağlık kuruluşlarından birine gidilmelidir. Ya da kişinin doktoruna ulaşarak bu durumu paylaşması yeterli olacaktır.

Nadixa krem kortizonlu mu?

Nadixa krem antibiyotik içerikli bir sivilce kremidir. Nadixa kortizon içermez.

Nadixa krem işe yarıyor mu?

Cildinizde oluşan sivilce ve akneler için bir cilt doktoruna muayene olduğunda ilk reçete ile yazdığı ilaç kuşkusuz Nadixa Krem olacaktır. Diğer ilaçlardan farklı olarak ilk kullanıldığında sanki sivilcelerin artığı hissi oluşmaktadır, cilde sürüldüğünde deri altında oluşmaya başlayan sivilceleri çıkarıp yok etmektedir. 2 haftaya kadar sivilceler tamamen yok olmaktadır.

Nadixa krem sivilce izlerini geçirir mi?

Kremin tam olarak sivilceleri yok etmesi için Nadixa Kremi düzenli olarak 1 ay kullanmak gerekir. Kremi kullandıktan sonra mümkün oldukça güneş ışıklarına maruz kalmamalıdır. Bu kremi asla doktora muayene olmadan kullanmanız tavsiye edilmez. Genelde sivilce tedavisi için antibiyotik ilaçlar ile birlikte kullanılabilir.

Nadixa Krem Kullanıcı Yorumları

 

  • mrb bende o kremi kullanıyorum yaklaşık 1 ay oldu ama ben bi ara kullanmamıştım ama yinede etkisini gösterdi süper bi kreme ilk deri altındaki bütün sivilceleri çıkartıyo daha sonra onları yokediyor ben daha sonra onu clean clearla kullandım gayet etkili oldu yara gibi sivilcelerim vardı benim ortası delik gibiydi şuan onların sadece hafif izi kaldı onlarda geçiyorlar ama sana clean clear iyi gelir mi hiç bilmem ama sen Nadixa’yı korkmadan kullan çok etkili:)….
  • banada iyi geldi evet baska bikaç sivilcem daha cıktı ama sonra gitti ama krem daha bitmedi bırakınca nolcak bakem
  • kızlar bu Nadixa krem sivilce izleri için ben sabah akşam sürüyorum 1 ay oldu kullanalı ama pek bi etkisi olduğunu söyleyemem eh işte idare eder yani

 

Nadixa Krem Fiyat

Nadixa sivilce kremi fiyatı; Nadixa reçeteli fiyatı aşağıdaki gibidir.

NADIXA %1 30 gr krem 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Nadifloksasin 28.24 TL
Geri Ödeme Kodu A10285 26.15 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 28.24 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Ispanya ] 25.04 TL
Ruhsat Sahibi Firma Adeka İlaç ve Kimyasal Ürünler San. Ve Tic. A.Ş.

Nadixa Muadili

NADIXA %1 30 gr krem İlaç Eşdeğerleri

Eşdeğer İlaç Adı Fiyatı Tarih
AKNEFLOKS %1 30 gr krem { Berko }
Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti.,8699591350315
28.24 TL 16 Şub 2018
BENZALIN topikal jel 50 gr
Farma-Tek İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.,8699738340049
55.50 TL 16 Şub 2018
CLINOPER jel 25 gr
Argis İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti.,8680186490097
35.59 TL 16 Şub 2018
MAGNIS %1 30 gr krem
Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş.,8699527350013
27.19 TL 16 Şub 2018
NADACNE %1 30 gr krem { Innogens }
Innogens İlaç San. Ve Tic. A.Ş ,8680019354008
28.28 TL
  • Site Yorum

Bir yorum bırak