Monodoks sivilceye iyi gelir mi?

Paylaş
 

Monodoks sivilceye iyi gelir mi? Monodoks bir çeşit ilaçtır. İlacın etken maddesi doksisiklin hiklattır. Bu ilacın asıl amacı bakterilerle savaşmaktır yani daha çok iltihap ve enfeksiyon tedavisinde kullanılır.

Hamile ve emziren bayanlarda doktor önermedikçe kullanılmaz çünkü bebeğe zararlıdır. Asıl tedavi amacı göz enfeksiyonlarının, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisidir. Tabi ki bunların dışında da tedavi amaçlı kullanılabilir.

Ayrıca monodoks doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. Yani bu tür ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolünde olmalısınız.

Bunun dışında monodoks sivilce tedavisinde de kullanılır. Oldukça etkili bir ilaçtır da. Yan etkileri ise nerdeyse yoktur. Peki, monodoks sivilceye iyi gelir mi?

Monodoks kullananlar

Monodoks kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında hemen hemen tüm sivilceleri kuruttuğu söyleniyor. Ancak şöyle bir durum var ki monodoks sivilceleriniz için kalıcı bir çözüm değildir. İlacı bıraktıktan sonra tekrar sivilcelerinizin çıkması, cildinizin aşırı yağlanması çok yüksek ihtimal. Kesin çözümler için daha çok roaccutane ilacı önerilir ancak bu ilaç da yan etkisi oldukça fazla olan ve kesinlikle doktorsuz kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Bu durumda her gün bir monodoks içmek daha faydalı olabilir. Yani monodoks kalıcı olmasa da en azından yan etkileri fazla değildir ve sizde kalıcı hastalıklar yaratamaz. Ancak aynı durumu roaccutane için söylemek pek mümkün değil.

Monodoks kortizon içerir mi?

Monodoks doksisilin etken maddesi içeren bir antibiyotiktir. monodoks kortizon içermez. Ancak yine de kullanırken dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Örneğin, doğum kontrol haplarının etkisini azalttığı için monodoks kullanım süresince ekstra bir doğum kontrol tekniği daha seçmeniz gerekebilir. monodoks, belirli bir süre kullanıldığında sivilcelerin yok olmasına yardımcı olur. Ortalama 14 gün kadar kullanılan monodoks, sivilcelerin gözle görülür bir şekilde azalmasına olanak sağlar. Sivilce tedavisinde monodoks kullanımı için kişinin doktora başvurması önemli bir konudur. Çünkü kişinin cilt yapısına uygun olup olmadığı konusunda doktor karar vermelidir. Bu yüzden öncelikle doktora başvurulması ve bunun ardından kullanılmaya başlanması gerekmektedir. Monodoks’un yan etkileri nelerdir? Bakalım.

Sivilce tedavisinde monodoks ilacının etkileri nelerdir?

Monodoks için ilk olarak söylememiz gereken sivilce tedavisinde oldukça etkili olduğudur. İlaç sivilcelerin ortalama 2 hafta içerisinde azalmasına yardımcı olur ve sivilceler geçmesinin ardından tekrarlama gibi bir durumda yeniden kullanılır. Ancak monodoks kullanımının genelde doktor kontrolünde gerçekleşmesi önerilir. Çünkü bazı hastalar sivilce tedavisinde monodoks ilacını kullandıklarında sivilceleri tamamen yok olmuştur ve ilacın kullanımını bırakmıştır.

Fakat ilacın bırakılması ile sivilceler tekrar ortaya çıkmış ve ilacı tekrar kullanma gereği meydana gelmiştir. İlacın sürekli kullanılması böbreklerde ya da karaciğerde olumsuz etkiler getireceği düşüncesi pek çok kişinin aklını karıştırmaktadır. Bu nedenle ilaç kullanımının sürekli hale getirilmesi için doktor tavsiyesi gerekmektedir. Aksi taktirde böbrek ve karaciğer üzerinde istenmeyen etkilerin ortaya çıkması muhtemel olmaktadır.

İlginizi çekebilir:

Sivilce izleri için madecassol krem

Yara izleri için contractubex krem

Sivilceler için fucidin krem

  • Site Yorum

Bir yorum bırak