Koltuk Altı Kararmasının Nedeni Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?
Cilt Sorunları

Koltuk Altı Kararmasının Nedeni Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararmasının Nedeni Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Karaması

Koltuk Altı Karaması

 Koltuk altı kararmalarının bir sürü sebebi vardır. Yanlış yapılan temizlik, kullanılan kozmetik ürünler, yapılan ağda, tüyleri jiletle temizleme ( jilet zamanla kararma yapar)hormon dengesi bozulunca, gibi çeşitli uygulamaların sonucunda kararabilir. Koltuk altı kararmaları kişinin psikolojisini bozabilir, görüntü itibari ile rahatsızlık verir. Evde yapılabilecek bazı yöntemler ile bu problem yenilebilir. Ancak bazı zamanlarda ev de yapılan uygulamalar sonuç vermeyebilir. Bu gibi durumlarda doktora gidilmelidir ve tıbbi yardım alınmalıdır.

Koltuk altı kararması bazen hafif soyma işlemi yapılarak geçirilebilir. Soyma işlemi için limon suyu ve bir miktar toz şeker karıştırarak koltuk altı bölgesine uygulanmalı ve 10 dakika bekledikten sonra fırça ile hafif masaj yaparak cilt ölü deriden temizlenmelidir. İşlem sonrasında cilt ılık su ile yıkanarak hafif yağlı bir nemlendirici ile yumuşatılmalıdır. Bu işlem ile sonuç almak mümkün olabilir. İşlemi 2 gün ara ile tekrar ederseniz faydalı olacaktır. Faydasını göremediyseniz fazla kullanarak cildinizi tahriş etmeyin. Soyma işlemi genel olarak cilt lekeleri gibi problemlerde az da olsa açılma sağlar. Bunun dışında yapılan her uygulama sonrasında güneş koruyucu özelliği olan ürünler kullanılarak o bölgenin ışınların zararlarından korunmasını sağlamalısınız.

 Her türlü uygulamayı deneyerek hiçbir sonuç alamadıysanız, altta yatan sebebin bulunması gerekir.

 Epilasyon kremleri, deodorantlar, sigara, ölü cilt hücreleri, diyabet gibi sağlık sorunları, dar kıyafetler, aşırı kilo ve obezite, kalıtsal faktörler gibi nedenlerden oluşabilir.

 Tarif 1= 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 tatlı kaşığı gül suyu, küçük bir kasede tüm malzemeyi tamamen karıştırın ve koltuk altınıza karışımı masaj yaparak uygulayın, karışımı cildinize iyice yedirin. Akşamdan uygulayın cildinizde sabaha kadar dursun ve sabah soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez düzenli olarak cilt rengi açılana kadar uygulayın.

Tarif 2= 1 tatlı kaşığı sirke, 1 tatlı kaşığı pirinç unu, malzemeleri bir kapta karıştırın macun haline gelsin. Hazırladığınız macunla koltuk altlarınızı 10-15 dakika ovalayın ve yıkayın.

Tarif 3= 1-2 dilim patates ve ya patates suyu ( patates suyunun cilt rengi açma özelliği var) patates ve ya suyu ile ciltteki kararmış bölgeyi ovalayın. Yarım saat bekletin, bu uygulamayı her gün yaparsanız daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

 Koltuk altı kararmasına krem önerileri

madecassol krem

madecassol krem

Madecassol krem ve bepanthen plus krem ikisinden de birer çay kaşığı hazırlayın. Tüylerden arınmış olan koltuk altlarınıza ince bir şekilde sürmeniz yeterli olacaktır. Bir ay boyunca düzenli olarak kullanılırsa cilt rengindeki açılmayı fark edeceksiniz.

bepanthen plus krem

bepanthen plus krem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir