Kil Maskesi Nasıl Uygulanır

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır? Her yaşın ayrı güzelliği olduğu gibi her yaşın ayrı sorunları da vardır. Bunların en başında da cilt problemleri geliyor. Ergenlik dönemindeki sivilceler, genç kızlığa ilk adım atmalarda yapılan makyajlar vs. diye uzar gider bu liste.Yazimizda kil maskesi nasıl yapılır, kil maskesi tarifi ve nasıl uygulanır sizlerle paylasacağız.

Cilt bakımı önemli fakat bu bakımı yaparken kullandığımız malzeme de cildimiz kadar önem taşıyor. Kısacası, kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerek.

Her cilt tipi aynı hassaslıkta olmadığı için kadınların ilk tercihi hep doğal yöntemlerle yapılan maskelerden yana olmuştur. Kil maskesi ise listemin ilk sırasında yer alır.

Öyle ki makyajdan yorgun düşmüş, soğuk hava koşullarına maruz kalmış cildinizin yenilenmesi ve doğal ışıltısını geri kazanması için kil maskesi birebir.

Yüz Maskesi Olarak Kullanılan Kil Çeşitleri

Beyaz Kil:

Beyaz kil bilinen “bentonit kil” volkanik bölgelerde, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışması sonucu oluşan mineral bakımından zengin bir kildir. Beyaz kil maskesi yapımı için kullanılır.

Diğer killere göre cildi daha az kuruttuğu için az yağlı veya kuru ciltler için önerilir. Gözenekleri derinlemesine temizlerken içerdiği mineraller ile cildi besler. Bakterileri temizlediği için sivilce oluşumunu geciktirir, mevcut sivilceleri kurutarak daha kısa sürede geçmelerini sağlar. Beyaz kil maskesi kullananlar beyaz kil maskesi faydaları hakkında olumlu düşüncelerini forumlarda belirtmektedir.

Pembe Kil:

Fransız kili veya pembe maske olarak da bilinen pembe kil beaz ve kırmızı killerin karışımından elde edilir. Pembe kil maskesi yapımı için kullanılır.

Tahriş edici etkisi olmadığı için hassas ciltte kullanılabilir. Kalsit (kalsiyum karbonatı), demir, ilit (hidromuskovit), montmorillonit bakımından zengindir. Pembe kil maskesi faydaları bakımından olumlu sonuclar vermektedir. Pembe kil maskesi kullananlar bu olumlu etkiden memnun ve kolay kullanımlı olması açısından ilk öncelikli cilt maskesi.

Kırmızı Kil:

Demir oksitler bakımından zengin olan kırmızı kil cilt için önemli minerallerin neredeyse tamamını içerir. Kırmızı kil maskesi yapımı için kullanılır.

Düzenli olarak kullanıldığında cilde parlaklık verir, yağ üretimini dengeler ve yeni cilt hücresi üretimini tetikler. Özellikle yıpranmış ve soluk görünen ciltler için önerilir. Kırmızı kil maskesi kullananlar tüm kil maskelerinde olduğu gibi cilt maskesi yapımında kullanılmaktadır.

Yeşil Kil:

Aşırı yağlı ciltler için önerilen ve maskesi en çok yapılan kil. Yeşil kil yağlı cildin en büyük sorunu olan gözeneklerin tıkanmasını önler. Bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşunu azaltır, cildin temiz kalmasını sağlar. Yesil kil maskesi yapımı için kullanılır.

Güçlü etkisi nedeniyle az yağlı ve kuru ciltler için önerilmez. Kuru ve hassas ciltte kullanıldığında aşırı kuruluğa, tahrişe ve kızarıklığa yol açabilir. Ama yağlı ciltler için idealdir. Yesil kil maskesi kullananlar sonuclarından memnun.

Kil maskesi nasıl yapılır?

Cilt tipinize göre uygun kili  belirledikten sonra ihtiyacınız olan tek malzeme var o da “su”. Kili suyla karıştırıp yüzünüze uygulamaniz yeterli olacaktır.

Kil maskesi nasıl yapılır, kil maskesi nasıl uygulanır işte kil maskesi tarifleri.

Kil maskesi için gerekli malzemeler:

  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 çay kaşığı limon
  • 2 adet aspirin

Kil maskesi yapımı kolay mıdır?

Kil maskesi yapımı kolay faydası ve etkisi büyük olan bir cilt maskesi olarak bilinir.

Gül Kokulu Kil Maskesi Tarifi: 

Siz de benim gibi kil maskesinin kokusunu beğenmeyenlerdenseniz. İşte size benim özel tarifim:

Karışımınıza yukarıdaki malzemelerin yanında bir miktar gül suyu da ilave ederseniz, şahane kokulu bir maske elde edebilirsiniz. Aman dikkat! Gül kokulu kil maskesinin, kokusuna tav olup, uzun süre yüzünüzden bekletip, yüzünüzün kızarmasına sebebiyet vermeyin.

Papatya Özlü Kil Maskesi Tarifi: 

Papatyanın nemlendirici etkisini kil maskenizle buluşturarak, hem hoş kokulu hem de daha yoğun formda bir kil maskesi elde edebilirsiniz.

Kil maskesi uygulanışı:

Kil maskesi nasıl uygulanır? Malzemeleri bir kaba koyup karıştırıyorsunuz. Ardından yüzünüze uyguluyor ve 15 dakika bekletiyorsunuz. Bol su ile yıkayarak yüzünüzden arındırıyorsunuz. Cildinize uyguladığınız zengin minareli kil maskesi sayesinde yüzünüzün nefes aldığını hissedeceksiniz. Herhangi bir nemlendiriciye dahi ihtiyaç duymadan bir hafta boyunca parlak bir yüze sahip olacağınızı garanti ediyorum. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kil maskesini uygulamadan önce yüzünüze bahar banyosu yaparak, etkisini artırabilirsiniz. 

Kil maskesi ve kil maskesi nasıl uygulanır yazımızda sizlere bilgiler sunduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir