Katlı Saç Modelleri
Saç Bakımı

Katlı Saç Kesim Modelleri

Saçlarında değişiklik isteyip radikal kararlar vermekten çekinen tüm kadınlar çareyi kat vermekte buluyor. Tüm saç modellerine kat vermek oldukça kolaydır. Katlı saç modellerinin riski diğer modellere göre oldukça azdır. Hal böyle olunca katlı saç modelleri her sene trend olmayı başarıyor. Elbette katlı saç modellerinin bu kadar trend olmasının tek sebebi bu değil. Kolay şekil alıyor ve daha hacimli görünüyor olması da cabası.

Saçlarınızın daha canlı ve daha hacimli görünmesini istiyorsanız biraz kat vermeniz yeterli. Üstelik saçlarınızın boyunu kısaltmadan kat verdirmeniz de mümkün. Tüm saç modellerine kolaylıkla kat verebilirsiniz. Katlı saçlar alt boylarından kısalmazlar fakat üst kat boylarından kısalırlar. Bu kısalmalar sayesinde saçlarınız hem daha hacimli görünecek hemde daha kolay şekil alacaktır. Eğer çok kıvırcık saçlara sahipseniz katlı kesimleri pek önermiyoruz. Kıvırcık saç yapısına sahipseniz katlı kesimler hayatınızı kabusa çevirebilir.

Kaç çeşit katlı saç modeli var gelin yakından inceleyelim.

Katlı uzun saç modelleri

Katlı uzun saç modelleri

Eğer saçlarınızın boyundan memnunsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Daha çok saçlarınızın ön ve yan kısımlarına hareket vererek farklı ve hareketli saçlara sahip olabilirsiniz. Çok kat verirseniz saçlarınızın en alt uç kısımları çok ince görünebilir. Uzun saçların arka kısımlarına kat verdirirken çok abartıya kaçmamakta fayda var.

Dalgalı katlı saç modelleri

Dalgalı katlı saç modelleri

Dalgalı saç yapısına sahipseniz katlı modelleri mutlaka denemelisiniz. Kat vererek saçlarınızın kabarık ve fazla kısmında kurtulabilirsiniz. Buklelerinizin daha belirgin ve hoş görünmesini istiyorsanız kulak hizasına kadar kat verdirebilirsiniz. Katlarınızı çok yukarıda tutarsanız aslan yelesi gibi bir saçla karşılaşabilirsiniz.

Katlı küt saç modelleri

Katlı küt saç modelleri

Katlı küt saç modellerini daha çok kısa saçlara sahip kişiler tercih edebilir. Küt saç uçları saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Düz fön çektirdiğinizde katlarınızı saklayıp bambaşka bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Arkası kısa önü uzun saç modelleri içinde oldukça uygun bir kat modelidir.

Kahküllü katlı saç modelleri

Kahküllü katlı saç modelleri

Bu katlı kahküllü saç kesimleri kısa kahkül ve uzun kahkül olarak ikiye ayrılırlar. Saçlarınızın uzunluğuna göre ön kahküllerinizi kısaltabilirsiniz. Dilerseniz mikro kahküllü katlı kesimleri deneyebilirsiniz. Çok şık ve modern göründüğü kesin fakat kullanması biraz zor olabilir.

Katlı kısa saç modelleri

Katlı kısa saç modelleri

Omuzlarınızın üzerinde ve katlı kesimler sandığınızdan daha harika görünebilirler. Eğer saçlarınızı sürekli topluyorsanız bu modeli mutlaka denemelisiniz. Hem sizi rahatsız etmeyecek hemde oldukça hoş görünecek bir modeldir. Saçlarınız dökülüyorsa veya seyrekse hiç düşünmeden kuaför koltuğuna oturabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir