Sivilce Tedavisi

Jiletle Traş Olmak Sivilce Yaparmı?

Sık traş olmak sivilce yapar mı?

Beyler hemen her gün traş olmak zorunda. Her gün jilet vurulan cildiniz ise tahriş oluyor. Sadece beyler değil tabi ki bayanlarda jilet kullanıyor. Genital bölge, bacak, koltuk altı gibi bölgelerde jilet kullanabiliyoruz. Maalesef jiletle traş olmak sivilceye sebep olabiliyor. Bunlar kalıcı sivilceler değil elbette ancak ufak ufak çıkan sivilceler suratta görsel olarak kötü duruyor ayrıca diğer bölgelerde de aynı şekilde sivilceye sebep olduğu gibi kaşıntı yapabiliyor.

Bu durumun en güzel çözümü jileti kullanmamak ancak beyler için durum o kadar kolay değil. Aslında traşı jilet yerine makine ile olmak araştırmalarımıza göre sivilceleri oldukça azaltmakta hatta neredeyse hiç çıkmamaktadır. Tabi bunun dışında da alınabilecek önlemler mevcut şimdi onlara bakalım.

İlgili yazı: sivilceye ne iyi gelir

 

Jiletle traş olurken sivilce oluşumu nasıl önlenir

Sivilceler çıkmadan önce önlem almanız gerekiyor. Yazının baş kısmında da belirttiğimiz gibi aslında en kolay çözümü makine ile traş olmak.

İlk olarak doğru traş olmayı bilmek gerekiyor. Özellikle ergenlik döneminde yeni yeni traş olan gençler ergenlik sivilcelerine jilet sivilcelerini de eklemekten çok muzdarip. Jilet kesinlikle kılların çıkış yönüne göre alınmalıdır. Tersine yapacağınız hareketler daha çok sivilce oluşturabileceği gibi kıl dönmesine de sebep olabilir. Kullandığınız jileti cildinize çok bastırmayın sonuçta bastırdığınızda daha iyi almayacak.

Ucuz jiletlerden uzak durun. Çünkü aynı yeri defalarca geçmek zorunda kalabilirsiniz bu da tahrişi, kaşıntıyı ve sivilceyi arttırır.

Sık traş olmak bilinenin aksine sivilce oluşumunu azaltır. Kılla kaplı cilt ise sivilce oluşumuna daha müsaittir. Bu yüzden daha sık traş olun ve traş olmak için en uygun zaman dilimi duştan sonrasıdır.

Traş bittikten sonra cildinize mutlaka bir nemlendirici kullanın. Ayrıca sivilceniz varken traş olmanız yine sivilce artmasına neden olabilir bu yüzden traşınız bittikten sonra alkolsüz bir tonikle cildi temizleyebilirsiniz ve sonra nemlendirebilirsiniz.

İlgili yazı: sivilceye iyi gelen sabunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir