Vücut Bakımı

İstenmeyen Tüyler Hamam Otu

Özellikle yaz aylarında istenmeyen tüylerden kurtulmak önemini daha da arttırıyor. İstenmeyen tüyleriniz için hangi yöntemi kullanmalı?. Ağda mı? Kremler mi? Yoksa Lazer mi? İstenmeyen tüyler Hamam otu. İşte epilasyon dosyası…

İstenmeyen Tüyler İçin Ağda

Ayaklarınıza evde ağda yapabilirsiniz, yalnız çoğu güzellik işlemi gibi bu işlemi bir profesyonel çok daha az zahmetle tamamlar. Ağda yapılan bölgedeki tüyler 40 derece açıyla çekilmeli ve ağda bandı hızlı bir şekilde tüylerin çıkış yönünün tersine doğru alınmalıdır. Bu iki işlem de kendi başınıza ağda yaptığınızda üstesinden gelmenin zor olduğu konular. Soğuk ağda bantları evde kullanmak için kolaylıklar getirir, fakat sıcak ağda kadar tüylere iyi yapışmazlar.
Eğer ağdanızı kendiniz yapmak istiyorsanız şeffaf bir ağda kullanın. Böylelikle ağdayı sürdüğünüz bölgeyi kolay görebilir ve hangi yöne doğru çekmeniz gerektiğini rahatlıkla anlarsınız. İlk defa kullanacağınız ürünleri önce küçük bir bölgede denemeniz gerektiğini unutmayın.

İstenmeyen Tüyler İçin Kremler

Eğer istenmeyen tüyleri hızlı bir şekilde yok etmek istiyorsanız, epilasyon kremleri iyi bir yöntem. Uygulanmaları kolay ve cildin üzerinde kalan tüyleri almakta oldukça etkin. Dezavantajları ise cildi tahriş edebilecek kimyasallara sahip olmaları. Çoğu hassas cilt epilasyon kremlerini tolere edemez.. ( Önemli not, kremleri asla göz bölgesinde kullanmayın.)

En iyi sonuç için , öncelikle sıcak bir bezi bölgeye uygulayın, bu işlem tüyleri yumuşatır ve gözenekleri açar böylece krem daha kolay cilde nüfuz eder. Kremi Uygulama esnasında tavsiye edilen süreden daha fazla cildinizde tutmayın ve istenmeyen tüyleri alırken sert cisimler, spatulalar yerine sünger veya bezi tercih edin( az miktarda bastırmak tüyleri almakta yeterli olacaktır. ) Kremler birkaç gün boyunca tüylerinizden kurtulmanızda etkili olmaktadır.

Epilasyon kremleri, tüyleri oluşturan keratini çözen maddeler içermektedir. Bu kimyasallar tüylerle etkileştiğinde sülfür kokusunu andıran bir koku oluşur. Bu koku, bölge iyice temizlendikten sonra yok olmaktadır. İlk defa kullanacağınız ürünleri önce küçük bir bölgede denemeniz gerektiğini unutmayın.

İstenmeyen Tüyler İçin Lazer Epilasyon

Lazer, “light amplification by stimulated emission of radiation,” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir akronimdir. Basitçe ışın gönderen bir araç olduğu söylenebilir.
Tüyleri yok etmekte kullanıldığında, ışın ciltten geçerek kıl köküne ulaşır ve kıl, ışını abzorbe ederek yok olur.

Lazer ışığını en çok koyu renkler emdiğinden, açık tenli ve koyu renk tüye sahip olanlarda başarı şansı daha yüksektir. Koyu tenlilerde ışık miktarının az verilmesinde fayda var. Çünkü Laserin teni etkileme ihtimali vardır, ama tedavi sürecinin böylece uzayacağını belirtmekte fayda var. Laser yöntemi açık renk, gri ve beyaz tüylerde etkin değildir.
Lazer teknolojisi sürekli gelişmektedir. Ve tüylerin hiç çıkmamasının garantisi yoktur. Ama çok çok az miktarda ve açık renkte çıkacaklardır. Lazer yöntemi, pahalı bir yöntem olduğundan güvendiğiniz bir yerde yaptırılması gerekmektedir. 6-8 seans kadar süren bu uygulamadan sonra güneşe çıkılmaması tavsiye edildiğinden, kışa girerken yaptırmakta fayda var. Eğer çıkmak zorunda kalırsanız koruyucu faktörü yüksek kremler kullanmanızı öneriyoruz.

İstenmeyen Tüyler Bikini Bölgesi

Bikini bölgesindeki tüyler için en iyi yöntem ağdadır. Temiz, düz bir bölge oluşturduğu, uzun süreli bir çözüm olduğu için tercih edilmektedir. Ağdadan sonra bölgenin temizliğine önem verilmelidir. Cildi tahriş etmediği, sinir köklerine zarar vermediği için kırmızı noktalar en aza inmektedir.

İstenmeyen Tüyler Hamam Otu

Hürrem hamam otu yağı hanımların ve beylerin başbelası istenmyen tüyleri yok etmeye yardımcı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Hürrem Sultan hamam otu yağı olarak tanıtımı yapılan bu ürünü sitemizden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Ürün tüy dökücü özelliği ile vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olur. Hamam otu kelimesi halk arasında zırnık otu diye bilinen ve kullanımı Osmanlı dönemine kadar uzanan bir bitkidir. Hamam otu denmesinin nedeni Osmanlı kadınlarının hamam zamanında tüylerinden kurtulmak için hamam otunu kullanmasından dolayıdır.

Hamam Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Hürrem sultan hamam otu yağı önerilen kullanım süresi 6 seanstır. Yani 6 kutu hamam otu yağıdır. Her bir seans için bir kutu hamam otu yağı kullanılır. Tabi bu tüylerinizin sıklığına ve kurtulmak istenen bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Hürrem Hamam Otu Yağı Etkileri

1- Hürrem hamam otu yağı tüylerinizi yok etmeye,

2- Kırarak değil kökünden bitirmeye,

3- Utandığınız tüylerden sizi kurtarmaya,

4- Kendinize güvenin artmasına,

5- İstenmeyen tüy derdine son vermeye yardımcı olur.

Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Ürünü hamile ve emziren bayanların kullanması yasaktır.

* Hamam Otu ürününü çocuklardan uzak tutunuz.

* Yüz bölgesinde kullanılmaması gereklidir.

* Oda sıcaklığında saklayınız.

* İçerisindeki herhangi bir etkene karşı alerjiniz varsa ürünü kullanmadan önce küçük bir bölgede test ediniz.

Hamam Otu Yağı Yüze Sürülür Mü?

Hürrem hamam otu yağı yüzde kullanıma uygun değildir. Lütfen hamam otu yağını yüz bölgesinde uygulamayınız.  Hamam otu yağı yüze sürülmez.

Hürrem Hamam Otu Yağı Hürrem Hamamotu Yağı özellikle hamam otu tozu olarak satılan ve kullanımı konusunda sıkıntı yaşayan kişiler şimdi Hamam otu yağı sayesinde daha da kolay bir şekilde tüylerinden kurtuluyor. Eskiden hamamlarda karınların tüylerinden kurtulmak için kullandıkları ot olan hamam otunun gerçek adı zırnık otudur.

Hamam Otu Kullananlar

  • Modern Kadının Tüy Dökücü Yöntemi; Hürrem Hamam Otu Yağı özellikle kadınların güzelliğine gölge düşüren ve yaz aylarında oldukça sorun yaratan istenmeyen tüyler, pratik bir çözüm olan Hürrem Hamam Otu Yağı ile son buluyor. Osmanlı döneminden bugüne Tunus, Fas ve Cezayir’deki kadınlar tarafından doğal tüy dökücü olarak kullanılıyor.
  • İstenmeyen tüylerin azalmasında ”Hürrem Hamam otu yağı” kullanan var mı arkadaşlar hamam otu kullandı çok kötü kokan bişey eczanelerde satılıyor ama bir duş aldıktan sonra koku kalmıyor incelteme yada seyreltme olayı yok sadece tüylerin giderilmesinde etkili hamam otu yağını bilmiyorum ama. …
  • Özellikle koltukaltı, bacak, bikini bölgesi ve genital bölgede kullanıma uygundur.
  • Yan Etkisi: Hamile ve emziren bayanların kullanmadan önce uzmana başvurmalarında fayda vardır.
  • Hamam Otu Yağı Nedir? Hamam otu yağını kullananlar memnun kaldı mı, işe yarıyor mu? Hamam otu yağı satış sitelerinde ürün hakkında aşağıdaki bilgiler veriliyor; “Hürrem hamam otu yağı ilk kullanımın ardından tüyleri yarı yarıya döker, sonraki kullanımlarda ise tüyleri tamamen yok eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir