Hamilelik

İbrahim Saraçoğlu Bebek Cinsiyeti Belirleme

Yüzyıllardır doğmamış bebeğin cinsiyetini öğrenmek için çok farklı yöntemler uygulanmıştır. Bunların bir çoğu batıl inanç olarak görülse de bazılarının doğruluk payları bulunmaktadır. En basiti günümüzde bile hala hamile kadının karnının şekline bakarak kız veya erkek tahmini yapılır, ya da anne adayının hamile iken nelere aşerdiğinden yola çıkılarak cinsiyet tahmini yapılmaya çalışır.

Ünlü herbalist İbrahim Saraçoğlu ikinci bebeğin cinsiyetini belirlemek için birinci çocuğa bakılabileceğini katıldığı bir televizyon programında açıklamıştır. Peki, ikinci çocuğun cinsiyeti nasıl belirlenir?

Çocuğun cinsiyetini belirleme

İbrahim Saraçoğlu, birinci çocuğun ense köküne bakarak ikinci çocuğun cinsiyetini belirleyebileceğimizi söyledi. Bu duruma göre, birinci çocuğun ense kökündeki saçlar yukarı doğru ise, ondan sonra gelecek olan çocuk erkek oluyor, eğer ense kökündeki saçlar aşağı doğru ise bir sonraki gelecek çocuk kız oluyormuş.

Bunları belirten İbrahim Saraçoğlu bu şekilde cinsiyet belirlemenin bilimsel bir yol olmadığını sadece tahmini olduğunu eklemiştir.

İbrahim Saraçoğlu Erkek Bebek İçin Ne Yapmalı?

Ebevenyler genelde çocuk sahibi olmak istediklerinde cinsiyete çok önem vermektedir. Bazı aileler kız çocuk sahibi olmak isterken bazı aileler ise erkek çocuk sahibi olmak istemekte ve bu konuda neler yapabileceklerini merak etmektedir. Sağlık uzmanı İbrahim Saraçoğlu erkek bebek için ne yapmalı? sorusu konusunda çeşitli cevaplar vermiş ve bu konuda ebeveynleri bilgilendirmeye yönelik açıklamalarda bulunmuştur.

İbrahim Saraçoğlu’ndan erkek bebek için tavsiyeler nelerdir?

Bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda öncelikle şunu söylemek mümkündür. Şu an bilimin ulaştığı seviye, ebeveynlerin sahip olmak istedikleri çocuk cinsiyetini belirleyebilmelerine olanak sağlamamaktadır. Ancak kesin olmasa da bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda birtakım önerilerin bulunduğunu söylemek mümkündür.

Erkek çocuk sahibi olmak isteyen ailelerin bebek sahibi olmaya karar vermelerinden 1 ay öncesinde PH derecesi yüksek olan alkali su içmeye başlamaları tavsiye edilmektedir. Bu şekilde spermler ve vajina içerisinde bulunan sıvı alkali hale gelecek ve spermler vajina içerisinde daha uzun süre yaşama şansı bulacaktır. Çünkü vajina içerisi asidik bir yapıya sahiptir. Erkek spermleri bu asidik ortam içerisinde hızlı yapıda olmalarına rağmen uzun süre yaşayamamakta ve ömürleri az olduğu için kısa sürede ölmektedir.

Alkali içerikli sular ile hem erkek spermleri hem de vajina ortamında alkali oranı artmış olur. Dolayısıyla spermlerin vajina içerisinde yaşama ömrü uzar ve erkek çocuk sahibi olma olasılığı asidik ortamlı bir vajinaya göre artmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir