Sağlık

Horlama Nasıl Geçer? Horlamaya Ne İyi Gelir?

Yazımızda horlama nasıl geçer bu konu üzerine geliştirilmiş yöntemler hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Horlama sebepleri, horlama neden olur, horlama tedavi merkezleri, horlama önleyici, horlama bandı, horlama yastığı gibi horlama giderici yöntemleri sizler için araştırdık. Ayrıca horlama protezi konusuna da değinmeden geçemedik. Horlama kesici ve horlama spreyi yazımız içerinde yer bulmuştur.

Horlama sorunu dünya üzerindeki insanların neredeyse yarısını ilgilendiren ve bazı durumlarda ölüm tehlikesi dahi oluşturabilen ciddi bir problemdir. Yapılan araştırmalar; dünya üzerinde yaşayan insanların yaklaşık olarak %25′inin horlama sorunu olduğunu ortaya çıkartmıştır. Ayrıca dün nüfusunun %20′si de, hayatının bir bölümünde belirli bir süre boyunca horlama sorunu yaşamıştır ya da yaşayacaktır. Bu sonuçlara bakarak, dünya üzerinde yaşayan insanların yaklaşık olarak yarısının doğrudan ya da dolaylı olarak horlama sorunu ile ilgili olduğu söylenebilmektedir. Ayrıca geriye kalan %55′lik kesimin ise gelecekte horlamayacağına dair herhangi bir garanti yoktur ve bu hesaba horladığını fark ederek kendisine söyleyecek bir yakını olmayan insanlar katılmamıştır.

Horlama nedenleri birçok farkı sebepten kaynaklanabilmektedir. Horlama nasıl geçer sorusundan önce horlama nedenlerini gözden geçirmek gerekir.

Genel olarak; burun tıkanmasına neden olan sorunlar, iç damak dokusunun gevşeyerek dilin aşağı sarkması ve burun arkasındaki geniz etinin genişlemesinden kaynaklanan horlama şikâyeti, tüm bu sorunların haricinde de daha başka nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Horlama nedenleri arasında yaygın olarak görülen burun tıkanıklıkları, bilim adamlarının çok pratik bir şekilde çözüm bulduğu horlama sorunlarının başında gelir. Horlama nedenleri kronik sinüzit ya da herhangi bir burun akıntısı oluşturan hastalık nedeni ile oluşan kişiler, horlama cihazı kullanarak bu sorundan oldukça kısa bir süre zarfında kurtulabilir. Ayrıca burun delikleri simetrik olmayan, burun kemiği yamuk olan ya da burun eti olan insanlar da yine horlama cihazı kullanımı ile rahat bir uyku süresi geçirebilir.

Horlama nedenleri burnundan kaynaklanan insanlara çözüm sunan horlama cihazı, burun bantlarında çok daha farklı bir üründür. Horlama cihazı içerisindeki özel geliştirilmiş çip sayesinde uyku esnasında burun bölgesinde bir manyetik alan oluşmasını sağlar. Horlama nedenleri burun bölgesindeki yapısal sorunlar olduğundan, horlama cihazı sayesinde oluşturulan manyetik alan burun bölgesindeki sorunun giderilmesi sağlar. Horlama nedenleri burun bölgesinde olan insanların kullandığı horlama cihazı, burun bölgesindeki sinir dokularının uyarılmasını sağlar ve bölgece etkin bir solunum işlemi sağlanmış olur. Bu cihazın etkisini gösterebilmesi için kişinin 1 hafta boyunca her gece düzenli olarak kullanması gerekir. 1 haftalık kullanımın ardından horlama da önemli derecede azalma olacaktır.

Katıldığı televizyon programlarında horlama hakkında konuşan Ali Akbulut, horlama nasıl geçer konusunu işlerken horlayan insanların burunlarında meydana gelen hava direnci nedeni ile daha az oksijen aldığını belirtmiştir. Ali Akbulut yaptığı açıklamada; Beynin en temel ihtiyaçlarından biri olan oksijenin yeteri kadar alınmaması, ilerleyen aşamada çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Kalp her ne kadar beyne ihtiyacı olan kanı pompalasa da, kanın içerisinde yeterli oksijen olmadığında kişinin beyin hücrelerinde büyük bir yıkım söz konusu olacaktır.

Horlama Tedavi Merkezleri

Horlama sorunu insanların büyük bir bölümünün yaşadığı veya geri kalan ömrünün herhangi bir döneminde yaşayacağı bir problemdir. Yapılan araştırmalar toplam dünya nüfusunun %25′inin horlama sorunu yaşadığını ve %20′sinin de hayatının herhangi bir döneminde horlama problemi yaşayacağını göstermektedir. Bu verilenden çıkan sonuç; dünya üzerinde yaşayan insanların neredeyse yarının horlama sorunu ile karşı karşıya olduğudur. Kuşkusuz geri kalan %55′lik grup da, potansiyel bir horlama sorunu mağdurudur.

Horlama üzerine yapılan araştırmalar birçok farklı nedenin horlamaya neden olabildiğini göstermektedir. Horlama sorunu boğaz bölgesinde yer alan damak bölgesinin yumuşamasından kaynaklanabilmektedir. Uyku esnasında boğazın arka bölümündeki damak dokusu yumuşayarak, dilin bu bölgeye doğru kaymasına neden olur. Bunun bir sonucu olarak ağız içerisinde biriken salgılar da nefes alınması esnasında kişinin horlama sesi çıkartmasına neden olur. Horlamaya neden olan bir başka neden de kişinin kronik hale gelmiş sinüzit gibi sağlık sorunlar yaşamasıdır. Burunda akıntı oluşmasına neden olan tüm hastalıklar gece uykusu esnasında burnun tıkanmasını ve dolayısı ile kişinin nefes alabilmek için ağzını açarak horlamasını sağlayabilir.

Bu tür durumlarda piyasada yaygın olarak satılan burun bandı ya da horlama önleyici cihaz kullanımı ile horlama sorunundan büyük ölçüde kurtulmak mümkündür. Horlama sorunlarının yaygın sebeplerinden bir diğeri ise geniz genişlemesidir. Burun bölgesinin arka kısmında yer alan geniz etinin zaman içerisinde yapısının bozulması, kişinin horlamasına neden olur. Burunun arkasında bulunan geniz eti bollaşarak aşağıya doğru sarkar ve kişinin nefes alması esnasında akciğerlerine dolan hava bir direnç ile karşılaşır. Bu durumun bir sonucu olarak titreşim haline geçen dokular, kişinin o çok iyi bilinen horlama sesini çıkartmasını sağlar.

Horlama sorunun birçok nedeni vardır ve her birinin çözümü farklıdır. Burun yapısındaki kalıtımsal sorunlar da oldukça yaygın bir biçimde insanların horlamasına neden olmaktadır. Burun kemiğinin yamukluğu kişinin burun deliklerinin simetrik olmamasına neden olur. Gece uykusu esnasında rahat bir şekilde burundan nefes alamayan kişi de doğal olarak ağzını açar ve horlar. Bu tür farklı sorunların çözümü için öncelikle horlama sorununa neden olan fiziksel yapının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir.

Horlama nasıl geçerden ziyade horlamayı önleyici metotları sıralayalım. Horlamaya ne iyi gelir yöntemleri tek te ele alalım.

Horlama Cihazları

Horlama nasıl geçer konumuzda ilk sırada horlama cihazları yer almakta. Horlama nedenleri kişinin anne ve babasından gelen genetik nedenlerden kaynaklanabildiği gibi, zaman içerisinde burun içerisindeki geniz etinin yapısının bollaşmasından da kaynaklanabilir. Horlama nedenleri arasında görülen en yaygın sorun geniz etinin sarkarak, akciğerlere giden havanın önünde bir direnç oluşturması gelir. Horlama tedavisi olarak kullanılacak horlama cihazı ya da horlama ilacı ile kişinin kısa süre içerisinde horlama sorunundan kurtulması mümkündür.

Horlama nasıl geçer birçok insan horlama aparatı kullanarak, horlamaya son veren bir horlama tedavisi sağlamaktadır. Horlama cihazı kullanımı her geçen gün daha da yaygın bir şekilde horlama sorunu yaşayan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Horlama cihazı kullanımı, ürünün içerisinde bulunan manyetik alan teknolojisi sayesinde gerçekleştirilir. Horlama sorunu olan kişi gece yatmadan önce burun bölgesine yerleştirdiği horlama cihazı ile buradaki dokuların manyetik alan ile uyarılmasını ve işlevlerinin düzenlenmesini sağlar. Kısa süre içerisinde nefes yolu üzerinde direnç oluşturan dokunun formu doğal haline geldiğinden, horlama cihazı kullanımının etkileri görülür. Horlama cihazı kullanımına aksatmadan 1 ay boyunca devam eden kişilerin horlama sorunundan büyük ölçüde kurtulması sağlanır.

Horlama cihazı kullanımına alternatif olarak horkes horlama aparatı da oldukça yaygın bir biçimde tercih edilen bir üründür. Horlama aparatı burun bölgesinin sorunlu yapısından kaynaklanan horlama sorunlarına neredeyse kesin bir çözüm sağlamaktadır. Ancak horlama sorunu yaşayan insanların horlama aparatı kullanımı ile ilgili yaptığı en büyük yanlış, ürünü 1 hafta düzenli olarak kullanmamaktadır. Horlama tedavisi sağlanabilmesi için horlama aparatı kullanımının en az 7 gün boyunca her gece düzenli bir şekilde uygulanması gerekir. Böylece burun bölgesinin yapısının doğal haline gelmesi ile sağlanan rahat nefes almanın etkisi, 1 haftalık kullanım ile görülmektedir.

Çünkü horlama aparatı kullanılmaya başladığı ilk gece, sorunlu dokunun bir anda küçülmesi mümkün değildir. Bu nedenledir ki kişinin doku yapısının doğal hale gelmesi için vücuduna zaman tanıması ve en az bir haftalık kullanımdan sonra sorunun çözümüne dair fikir yürütmesi gerekir. Horlama sorunu bir gecede oluşan bir sağlık problemi olmadığı gibi, bir gecelik horlama tedavisi ile de ortadan kalkması mümkün değildir.

Horlama Yastıkları

Horlamaya ne iyi gelir çözümü için piyasada pek çok sağlık ürünü satılmaktadır ve insanların bu ürünlerin çok fazla olması nedeni ile kafası oldukça karışık haldedir. Çoğu insan da bu ürünlerden bazılarını satın alarak horlama sorununa çözüm bulmaya çalışsa da, birkaç günlük kullanım ardından horlamaya devam ettiğini öğrenince hiçbir işe yaramadıklarını düşünür. Horlama tedavisi konusunda kullanılan horlama yüzüğühorlama cihazıhorlama protezi gibi hekim tarafından verilen horlama ilacı haricindeki uygulamalar kişinin doğru şekilde kullanması gereken ürünlerdir. Yapılan temel hata; kişinin uzman bir hekime muayene olarak horlama sorununa neyin neden olduğunu tam olarak bilmeden, yanlış ürünleri kullanmasından kaynaklanmaktadır.

Horlama yastığı yataş firması tarafından da üretilen bir üründür ve konforlu uykuya katkısı oldukça büyüktür. Ancak bu ürünün kullanımı ile horlama tedavisi sağlayabilmek için kişinin fiziksel sorununun boyun bölgesinden kaynaklanması gerekir. Örneğin; kronik hale gelmiş sinüzit sorunu olan bir insan gece uykusu esnasında burun akıntının burnunu tıkması nedeni ile nefes alabilmek için ağzını açtığı için horluyorsa, bu kişinin horlama cihazı kullanarak burnundan nefes alması ve horlama şikayetlerini önlemesi mümkündür.

Ancak horlama nedeni burun kısmının arkasındaki geniz etinin genişlemesi olan bir kişi, horlama cihazı kullandığından bu ürün sorunun tedavisi ile ilgili olmadığından herhangi bir fayda sağlayamayacaktır. Buradan da anlaşıldığı gibi horlama nasıl geçer sorusundan önce kişinin öncelikle horlama sorununun nedenini tam olarak belirlemesi gerekir ki böylece sorunun çözümü için yarar sağlayacak doğru ürünü seçebilsin.

Geniz eti genişlemesine bağlı horlama sorunu oluşumlarında hekimler genellikle horlama ilacı tedavisi uygulamaktadır. Kullanılan horlama ilacı horlama nedenleri oluşumunu ortadan kaldırarak, kişinin geniz etinin sıkılaşmasını ve dolayısı ile horlama sorununun ortadan kalkmasını sağlar. Böylece kişi herhangi bir horlama protezi kullanmadan ya da horlama yastığı fiyatı ile ilgili bir endişe yaşamadan, hekim tarafından uygulanan horlama ilacı tedavisi ile birkaç hafta gibi kısa bir sürede, horlama sorunundan tamamen kurtulmuş olur. Horlama tedavisi tamamen horlama nedenleri ile ilgili gelişen ve sorunun çözümüne odaklı uygulanan bir tedavi biçimidir. Böylece kişinin horlama sorunu etkin bir şekilde çözülür.

 

 

Horlama Bantları

Horlama nedeni, kişinin nefes alma düzeninin bozulmasından kaynaklanan ve bu nedenle nefes yolundaki dokuların titreşerek horlama sesi çıkartmasına neden olan bir problemdir. Horlaman insanlar her ne kadar farkında dahi olmadıkları bir sorun nedeni ile çevresindeki insanlar tarafından kınansalar da, asıl problem insanların horlama sesinden rahatsız olmaları değil kişinin sağlığının bozulmasıdır. Horlama nasıl geçer, horlama sorununda kullanılan horlama yüzüğühorlama cihazı ya da breathe right gibi burun bandı ürünlerinin tamamı, öncelikli olarak kişinin çevresindekilerin rahatsızlığının giderilmesi için değil kişinin sağlığına kavuşabilmesi için kullanılmalıdır.

Horlama sorunu günümüzün horlama yüzüğü gibi modern tıp uygulamaları ile üstesinden gelinebilen bir sağlık sorunu haline gelse de, yine de insanların horlama problemini önemsemesi gerekir. Horlama sorunu olan insanlar her şeyden önce nefes almakta sorun yaşadığı için vücutlarına gerekli oksijeni alamıyor olabilir ve bu durumda başta beyin olmak üzere çok farklı organlarda ilerleyen dönem içerisinde ciddi sorunlar yaşanmasının nedeni olabilir. Bu nedenle kullanılan horlama yüzüğü, kişinin horlama sorununa etkin bir çözüm sağlamak için geliştirilmiştir.

Horlama yüzüğü akupunktur tedavi yöntemleri baz alınarak geliştirilmiş bir üründür. Horlama sorunu olan kişi serçe parmağına horlama yüzüğü takarak, burada bulunan özel bir akupunktur noktasının uyarılmasını sağlar. Binlerce yıldır insan sağlığını düzeltmek için kullanılan bakırın etkisi horlama yüzüğü kullanımında da hissedilmektedir. Kişi yatmadan yarım saat önce taktığı bakır horlama yüzüğü sayesinde, tüm gece boyunca düzenlenen nefes sistemi ile horlamadan rahat bir uyku süresi geçirmektedir.

Breathe right burun bandı ise tamamen burun yapısının ideal hale gelerek, kişinin tüm gece boyunca rahat bir şekilde nefes almasını sağlamaktadır. Horlama sorunu temel olarak bir nefes alma problemi olduğundan, breathe right burun bandı kullanımı ile sağlanan rahat nefes alabilme durumu kişinin horlama sorununun temelden çözülmesini sağlamaktadır. Breathe right burun bandı her iki taraftan da burun deliklerinin üzerine yapıştırılarak, kişinin burun deliklerinin açılmasını ve çok rahat bir şekilde nefes alabilmesini sağlar. Böyle kişi tüm gece boyunca horlamadan huzurlu ve sakin bir uyku geçirmektedir.

 

Horlama Protezi

Horlama sorunu çeken insanların oldukça büyük bir bölümü horlama nasıl geçer, horlama nedenleri nelerdir hekime başvurmadan bu sorundan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Bu sebeple internetten horlama önleyici ürünler hakkında bilgi edinmeye çalışan insanlar, bu soruna etkin bir çözüm aramaya çalışmaktadır. Horlama protezi olarak adlandırılan ve gece uyumadan önce buruna takıldığında horlama sorununu ortadan kaldıran ürünler, horlama sorunu yaşayan insanlar tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Horlama protezi fiyatı nedeni ile de insanların yaygın olarak rağbet gösterdiği bir horlama aparatı olarak tanımlanır. Piyasada bulunan bazı horlama cihazı uygulamaları ile de horlama sorunlarına etkili bir çözüm sağlanabiliyor olmasına rağmen horlama protezi fiyatı olarak çok daha uygun bir seçenektir. Horlama aparatı kullanımı ile horlama cihazı kullanım arasında kişi için herhangi bir fark yoktur ancak fark, kişiye sağladığı fayda olarak tanımlanır.

Her şeyden önce belirtmek gerekir ki, horlama tedavisi görmesi gereken bir insanın bu tür horlama aparatı kullanımı ile horlamasına neden olan sağlık sorununu tedavi etmesi mümkün değildir. Örneğin; horlama ilacı kullanması gereken kadar büyük bir geniz eti büyümesi sorunu olan bir insan, horlama önleyici bir horlama aparatı kullanımı ile geniz etinin küçülmesini ve dolayısı ile horlama sorununun tedavi edilmesini sağlayamaz horlama yastığı ya da horlama protezi Ankara bölgesindeki satışlarının yüksek olduğu kadar, bu bölgedeki insanların horlama sorunlarına da kalıcı bir tedavi sağlanamamaktadır.

Horlama cihazı ya da horlama aparatı kullanımından önce insanların kesinlikle önce bir hekime başvurarak hastalığın nedenlerini tam olarak belirmesi gerekir. Horlama aparatı kullanımı ile horlama sorunların çözüm bulmak için öncelikle kişinin horlamasına neden olan sorunun burun bölgesinden kaynaklanıyor olması gerekir. Burun eti ya da burun tıkanıklığı nedeni ile gece uykusu esnasında nefes alabilmek için ağzını açan ve bu nedenle horlayan bir kişi, horlama cihazıkullanarak horlama sorunlarına çözüm bulabilir. Ancak bunun için de öncelikle bir hekime başvurarak sorunun burun eti büyümesinden kaynaklandığının belirlenmesi gerekir ki böylece soruna çözüm odaklı yaklaşılabilinsin. Bu aşamadan sonra kişinin horlamasına neyin neden olduğu belirlendiğinden, tedavi de bu bölgenin iyileştirilmesi üzerine geliştirilmektedir.

 

Horlama Halkası

Horlama nasıl geçer sorunu üzerine yapılan araştırmalar; dünya üzerindeki insanların yaklaşık olarak %25′inin horladığı sonucunu ortaya çıkartmıştır. Buna ek olarak; dünyadaki insanların %20′si de hayatının belirli bir bölümünde horlama sorunu yaşamıştır. Böylece dünya nüfusunun toplamda %45′inin ki bu neredeyse insanların yarısı eder, horlamaya bağlı sorunlar yaşadığı belirlenmiş olur. Bu arada insanların unutmaması gereken bir diğer konu da, %55′lik topluluk içerisindeki insanların da gelecekte horlamayacağına dair hiçbir garanti yoktur. Horlama sorununun nedenleri için kişinin mutlaka öncelikle uzman bir doktora gitmesi ve gerekli endoskopik muayeneleri yaptırması gerekir.

Her ne kadar yaygın olarak geniz eti büyümesi horlamaya neden olsa da, çok farklı nedenler de horlama sorununun oluşmasını sağlayabilmektedir. Damak yumuşaması, küçük dil büyümesi, burun kemiğinin kalıtsal eğriliği, dil kökünün normalden geniş olması, burun deliklerinin simetrik olmaması, kronik sinüzite bağlı yaşanan burun tıkanıklıkları ve burun odasındaki dokunun anormal derecede büyümesi gibi birçok farklı neden horlama şikâyetlerinin oluşmasına neden olabilmektedir. Ancak Amerikalı bilim adamlarının burun bölgesindeki sorunlardan kaynaklanan horlama sorunlarına getirdiği yeni çözüm, tüm insanların horlama şikâyetinin son bulmasını sağlamaktadır.

Burun halkası adı verilen bu horlama önleyici aparat, uyku öncesi burun takılmaktadır. Burun halkasının özel geliştirilen çipi, uyku esnasında manyetik alan oluşturarak burun bölgesindeki sinirlerin uyarılmasını sağlar. Burun halkası horlama önleyici aparatın düzenli kullanılması ile kişinin burun bölgesindeki doku uyarılır ve horlama şikâyetinin oluşmasına neden olan burun sorunu ortadan kaldırılır. Böylece kişi de sevdikleri de geceleri horlama sesi olmadan rahat bir uyku süreci geçirebilmektedir.

Horlama Spreyi

Horlama nedeni burun bölgesinden kaynaklanan durumlarda da yaygın olarak tercih edilen burun bandı aparatları vardır. Bu tür horlama sorunu olan kişilerin burunlarından rahat nefes almaları için geliştirilen bir ürün olan burun bantları, uyku esnasında burundan rahat bir şekilde nefes alınarak horlama sorununun ortadan kaldırılmasını sağlar. Kronikleşen sinüzit, grip ya da soğuk algınlığı gibi burun akıntısına neden olan rahatsızlıklar, kişinin gece uykusu esnasında burnun tıkanmasına neden olur. Burun tıkanıklığı ise kişinin nefes alabilmek için ağzını açmasına ve dolayısı ile horlamasına neden olur. Çok basit bir şekilde kullanılan burun bantları, kişinin burnundan çok kolay bir şekilde solunum yapabilmesini sağlar ve horlama sorunlarını büyük ölçüde engeller.

Horlama sorunlarından horlama sprey kullanarak ya da burun bandı ürünleri kullanarak kurtulmak için öncelikle doktora giderek, horlamaya neden olan sorunun doğru olarak belirlenmesi gerekir.

Horlama Aparatı

Horkes horlama giderici burun cihazı ile horlama sorununa kesin çözüm bulmak mümkün hale gelmiştir. Horkes horlama giderici burun cihazının Amerika’da geliştirilmiş üstün teknolojisi sayesinde çok kısa süre içerisinde horlama şikayetlerinden tamamen kurtulabilinir. Horlama protezi kullanımı üzerinde yapılan teknolojik çalışmaların ortaya çıkarttığı horkes horlama giderici burun cihazı sayesinde, 1-2 haftalık kullanım ile burun bölgesindeki horlamaya neden olan sorunun düzelmesi sağlanabilir.

Horlama nasıl geçer sorusuna başka bir cevap ise horkes cihazıhorlama bandı kullanımından çok farklı bir şekilde çalışan ve tamamen içerisinde bulunan manyetik alan teknolojisi ile kişinin horlama sorununun çözülmesine yardımcı olan bir üründür. Horlama tedavisi konusunda yapılan araştırmalar neticesinde geliştirilen horkes, sahip olduğu sağlık sertifikaları ile kalitesini defalarca kanıtlamış bir üründür. Diş aparatı ya da horlama bandı gibi buruna dışarıdan fiziksel destek verme şeklinde çalışmayan horkes, burun dokusunun ve dilin uyarılması ile doğal haline gelmesini sağlayarak horlama şikâyetlerinin son bulmasını sağlar.

Horlama cihazı kullanımı son derece basit olup, insan sağlığını tehdit eden hiçbir yönü yoktur. Bir hafta gibi kısa bir süre kullanımın ardından etkileri görülmeye başlanan horlama cihazı, 1 ay kullanım ile hastanın horlama sorununun tedavi edilmesine büyük bir katkı sağlar.

Horlama sorunu genel olarak kişinin geniz etinin büyümesinden kaynaklanır. Akciğerlere hava alınması esnasında karşılaşılan direnç nedeni ile dokuların titreşim geçirmesine neden olan geniz eti, horlama sesinin de çıkmasına neden olur. Horlama sorunu yaşayan insanların çevresindekiler de çok büyük rahatsızlık duyduğundan, insanların horlama tedavisi olmasını genellikle sevdikleri istemektedir. Piyasada bulunan megavent horlama aparatı ya da nozovent burun aparatıgibi ürünlerin siparişi de hastanın kendisi tarafından değil, genellikle horlamasından rahatsız olduğu için uyuyamayan sevdikleri tarafından verilmektedir.

Diş aparatı olarak da kullanabilen horlama protezi kullanımı, kişinin uyku esnasında çok daha rahat nefes almasını sağlamaktadır. Burun bölgesindeki dokuların ve dilin manyetik alan ile uyarılması prensibi ile horlama tedavisi gerçekleştiren horlama cihazı, bu bölgede sorunun meydana gelmesine neden olan dokunun doğal formunu kazanmasını sağlamaktadır. Böylece hem hastanın kendisi hem de sevdikleri, uzun zamandır hayalini kurduğu rahat uykuya kavuşabilmektedir.

Horlama Kesici

Horlama önleyici bant içindeki mika malzeme sayesinde burun yanakları dışa doğru açılır, bu sayede burun hava yolu genişler ve daha rahat nefes almanız sağlanır. Horlama bantları tedavi edici değildir, sadece rahat nefes almayı sağlar. Horlama bantları vücuda daha çok oksijen girmesini sağlar. Vücut kan basıncını dengeler, kalp atışlarını düzenler, kalp üzerindeki baskıyı azaltır.

Horlama önleyici burun aparatı yanakları dışa doğru iterek burun hava kanallarını genişletir. Horlama rahatsızlığı eğer burun içi yumuşak dokunun esnemesinden dolayı ise, horlamayı önler veya azaltır. Tedavi etmez, sadece rahat nefes almayı sağlar. Nozovent horlama önleyici doktorlar tarafından önerilen bir üründür. Nozovent kimler tarafından kullanılmalıdır. Burundan nefes alamayanla, burnunda et olanlar, astım ve alerjisi olanlar, burun kemiği eğri olanlar kullanmalıdır. Kullanım süresi, kullanım sıklığına göre her bir aparat için 3 aydır. Ilık su ve sabunla temizlenir.

Horlama bazen hayatı tehdit eden bir hastalığın habercisi de olabilir. Geceleri uyku kalitesi düşük olan kişi gündüzleri performans düşüklüğü yaşamaktadır. Bu durum kişilerde aşırı sinirlilik, dikkat dağılımı da yapabilir. Bunların dışında ise şeker hastalığı, kan basıncı yüksekliği, çeşitli kalp hastalıkları ile akciğer hastalıklarının şiddetini de artırabilir. Horlama eşler arasında da sorun olmaktadır. Son yıllarda boşanma sebebi sayılacak kadar büyük bir sorun olduğu açıkça belirtilmiştir. Horlama tedavi edilebildiği için vakit kaybetmenin bir anlamı yoktur. Başkalarını rahatsız etmekten öte kendi sağlığınız için hemen doktora gitmelisiniz. Uyku testi ile tedaviye başlayabilirsiniz. Uyku testinde sadece horlama veya horlama ile birlikte nefes durması bulunduysa ameliyatlar daha olumlu sonuç vermektedir.

Horlama teşhisi hastanın eşinin anlattıkları, kan tahlilleri, tansiyon ölçümü, kalp ve akciğer ile ilgili tetkikler sonucu koyulabilir. Üst solunum yollarındaki darlığı yapan sebepler bulundu zaman tedavi daha kolay olmaktadır. Horlamanın durumuna göre her türlü alternatif değerlendirildikten sonra cerrahi yönteme başvurulabilir. Ameliyata uygun olmayan hastalar ya da ameliyattan iyi sonuç alamayan hastalar için de başarı oranı çok yüksek CPAP adı verilen cihaz kullanılmaktadır. Sonuç olarak horlamadan kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir