Gyno-trosyd Vajinal Krem

Paylaş
 

Gyno-trosyd Vajinal Krem Nedir?

Mantara karşı etki gösteren kremler arasında yer alan gyno-trosyd vajinal krem, mantarın gelişimi önler ve sorunlu bölgenin eski haline dönmesine yardımcı olur. Kısacası vajinada meydana gelen vajinal mantar enfeskiyonları için kullanılmaktadır.

Gyno-trosyd Vajinal Krem Ne İçin Kullanılır?

Vajina içerisinde oluşan mantar enfeksiyonları için kullanılan gyno-trosyd vajinal krem, burada bulunan mantarın gelişimini durdurur ve bu şekilde oluşabilecek ciddi sorunların önüne geçer. Ayrıca mantar oluşumu başladığı andan itibaren ya da belirli bir seviyeye gelmiş mantar enfeksiyonları için de kullanılabilir.

İçeriğinde yer alan tiokozonal etken madde ile mantar gelişimini engeller. Bunun yanında gyno-trosyd vajinal merhem, vajinal mayalı enfeksiyonların lokal tedavisinde etkilidir ve genellikle mayalı enfeksiyonlar için bu merhem tercih edilir.

Gyno-trosyd Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Merhem yanında verilen aplikatör tamamen doldurulur ve bir doz olacak şekilde vajina içerisinde sorunlu bölgeye uygulanır. Ayrıca gece yatarken kullanılması gereken bir merhem olan gyno-trosyd, ilk tedavi sürecinde iyileşme meydana getirmediği taktirde bir hafta sonra tekrar uygulanmaya başlayabilir.

Gyno-trosyd vajinal merhem vajina içerisine uygulanır ve aplikatör tüpün ağız kısmına getirilerek merhemin tamamı aplikatör içerisine boşaltılır. Bunun ardından sırt üstü yatılır ve belirli ölçüde dizler kaldırılarak uygulama yapılır. Aplikatör hafif hareketlerle vajina içerisine yerleştirilir. Sonrasında aplikatörün pistonu itilir ve aplikatör içerisinde bulunan merhem yavaş bir şekilde vajina içerisine boşaltılır.

Krem regl döneminde kullanılamamaktadır. Bunun yanında uygulama sırasında merhem vajina içerisine girebildiği kadar girmelidir ve krem gece yatmadan önce uygulanmalıdır.

Gyno-trosyd Vajinal Krem Yan Etkileri

Bazı ilaçların olduğu gibi gyno-trosyd vajinal kremin de bazı yan etkileri bulunur. Bu nedenle krem nefes almada zorlanma, yüzde ve boğazda şişlik ve dökülme gibi etkiler gösterdiğinde kullanımı durdurulmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Kremin yan etkileri aşağıdaki gibidir;

–          Cilt ya da yüzde kaşınma, şişme ve kabarma meydana gelmesi

–          Karın ağrısı

–          Uyuşma

–          Döküntü

–          Genital bölgede ödem oluşması

–          Ağrılı ve sürekli idrara çıkma

–          Genital bölgede kaşıntı

–          Vajinada kanama

–          Vajinada kuruma

–          Vajinada ağrı, şişme ve kızarıklık

–          Vajina iltihabı

–          Vulva ağrısı ve vulva yanması

–          Ödem

–          Belirli bölgeler ağrı

–          Vücudun belirli kısımlarında kaşıntı

Bunlar dışında başka bir yan etki görüldüğünde hemen doktora başvurulmalı ve meydana gelen rahatsızlık doktor ile paylaşılmalıdır.

Gyno-trosyd Vajinal Krem Hamilelikte Kullanımı

Gebelik C kategorisinde yer alan gyno-trosyd vajinal krem, gebelik sırasında anne karnındaki bebeğe zarar verip vermeyeceği konusunda kesin bilgiler bulunmamaktadır. Bu yüzden gebelik döneminde olan ve gyno-trosyd vajinal kremi kullanması gereken kadınların öncelikle doktorlarına danışmaları ve bunun ardından kremi kullanmaları gerekir.

Emzirme Döneminde Gyno-trosyd Vajinal Merhem Kullanabilir Mi?

Gyno-trosyd vajinal kremi emzirme döneminde ne tür etkileri olduğu da henüz bilinmemektedir. Gyno trosyd krem anne sütüne geçer mi konusunda tam olarak bilgi bulunmadığı için kremin bebek emziren anneler tarafından da kullanılmaması gerekir.

Gyno-trosyd  Vajinal Merhem’i Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Gyno-trosyd vajinal merhem sadece bir günlük tedavi amacıyla kullanılır. Bu nedenle dozu almama ya da atlama gibi bir sorun olması mümkün değildir.

Gyno-trosyd Vajinal Merhemi Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Kremin belirtilen dozdan daha fazla kullanıldığı durumlarda yapılması gereken bir an önce doktorla iletişim kurmak ve meydana gelen sorunları doktorla paylaşmaktır.

Gyno Trosyd Kullananlar

  • Kesinlikle çok iyi kullanın çünkü ben de ayni konudan şikayetçiydim sırtımda çıkmıştı geçer dedim dahada arttı doktorum builaci verdi 2 günde geçti ama ben devamli kullanmadım şimdi yenisini alicam 1 2 hafta kullancam belki ozmn tekrarlamaz.
  • Bence cok mükemmel ayak parmaklarıma kullandım kasıntı kesti devamlı kullanırım hiç bir yan etkisinde yok üreticiye teşekkür ederim.
  • Merhaba.Yıllardır kasıkta kaşıntı yaşıyordum. Fucidin ve travazol kullandım senelerce. Sürekli tekrarlıyordu. Geçen eczacıdan kaşıntı için bir ilaç istedim trosyd verdi. 1 haftadır kullanıyorum.son derece memnunum.sanki geçiyor artık.inanılmaz.benim kaşıntımamı iyi geldi bilemem ama muhakkak deneyin.Allah ın izniyle kurtulacağım artık. Fiyatıda diğerlerinden 3-4 tl daha ucuz diye hatırlıyorum.mantar hafife alınacak bir konu değil. Birde LAMISIL diye tek kullanımlık bir ilaç var biraz pahalı ama onuda deneyebilirsiniz.uzun bır sure etkılı olmuştu bende ama sonra tekrarlamıştı.pahalı derken 30-35 civarıydı diye hatırlıyorum. TROSYD i deneyin derim başkada birşey demem.helal olsun yapanlara.birşey kaybetmezsiniz.fiyatı 6 tl civarı.başka ilaçlarla birlikte aldığım için tam hatırlamıyorum ama zaten çok ucuz.dua edersiniz bana

Gyno Trosyd Vazinal Krem Fiyatı

Trosd merhem fiyatı 2018 yılına aittir.

GYNO-TROSYD % 6.5 4.6 gr vaginal merhem 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Tiyokonazol 11.47 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 11.47 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Turkiye ] 10.18 TL
Ruhsat Sahibi Firma Pfizer İlaçları Ltd.Şti.
ATC Kodu G01AF08
  • Site Yorum

Bir yorum bırak