Sivilce Tedavisi

Geçmeyen Sivilceler İçin Ne Yapılmalı

Geçmeyen sivilceler özellikle ergenlik sonrası sivilceleriniz halen geçmiyorsa,bir problem olduğunu düşünüyorsunuzdur. Aslında haksız sayılmazsınız,birçok sivilce ergenlik döneminde meydana gelir ve ergenlikle beraber ortadan kalkar ya kalkmayanlar ? Geçmeyen sivilceler için ne yapılmalı işte bu konumuzda geçmeyen sivilceler hakkında bilgi vereceğiz.

Geçmeyen Sivilcelerin Sebebleri

Geçmeyen sivilcelere ne yapılmalı sorusundan önce geçmeyen sivilcelerin sebeplerine bir göz atalım. Aynaya bakmaktan çekiniyorsanız,sosyal ortamlarda rahat dolaşamıyorsanız bu yazımızı dikkatli okumanızda fayda var. Öncelikle yukarıdaki yazımızda belirttiğimiz gibi çoğu sivilce ergenlik çağında geçer ama bazı sivilceler kişide ergenlik sonrası da devam eder ve kişide can sıkıcı bir durum oluşturur. Öncelikle neler yaptığınızı nasıl tedaviler uyguladıklarınızı bir düşünün. Kaçtane doktora gittiniz ? Tedavileri ne kadar süre yaptınız ? Doktorun önerilerini dinlediniz mi ? bu soruları kendi kendinize sorup cevap bulun eğer bu sorularda cevaplarınız hep olumluysa geriye sadece şu sebebler kalıyor. Yıllardır geçmeyen sivilcerin başlıca sebepleri.

Uzmanlar sindirim sistemi ve karaciğer problemlerinin sivilce sorunu yaptığını belirtiyorlar. Sizdede sindirim sisteminizde yada karaciğder sorunlar olabilir. Doktora gitmekten çekinmeyiniz. Karaciğer sivilce ilişkisi konusunda tetkikler yatırmalısınız. Yaptığınız karaciğer ve sindirim sistemine ait testlerde sorunu görebilirsiniz. Eğer bu testler sonucundada birşey çıkmazsa yapmanız gereken tek şey yeni bir cildiye uzmanına giderek sivilcelerinizin geçmediğini,kullandığınız diğer ilaçları belirterek size en iyi sivilce ilacı olan roaccutane’yi verecektir. Diğer konularımızda roaccutane ilacının sivilceler için önemli bir ilaç olduğunu fakat bazı yan etkilerinin olduğunu,doktor tarafından reçete ile satıldığından bahsetmiştik.

Geçmeyen sivilcelerin sebepleri hakkında bilgi edindikten sonra geçmeyen sivilcelere çözüm yollarına bakalım. Öncelikle yüzde uzun süre geçmeyen sivilceleriniz varsa mutlaka bir doktora baş vurunuz. Sivilcelerim geçmiyor ne yapmalıyım diyorsanız, işte size inatçı sivilceler için doğal kür tarifi.

Geçmeyen Sivilcelere Bitkisel Kür

Geçmeyen Sivilcelere Bitkisel Kür

Bir miktar maydanoz ve yarım limon suyunu iyice ezin, sabah akşam aç karnına yiyin. Hergün taze olarak yemeden önce yapın, kesinlikle bekletmeyin. Bu kürü 15 gün boyunca uygulayabilirsiniz daha sonra 10 gün kadar ara verin. Sonra tekrar 15 gün daha uygulayın ve bitirin. Bu şekilde sadece senede 1 defa yapmanız gerekmektedir. Sürekli yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir