Gebelikte 37. Hafta

Paylaş
 

Makalede Neler Var

Hamilelikte 37. Hafta

Bebeğin doğumuna bu kadar az kaldığında asla ev işleri veya diğer işler yapmamak gerekir. Bu hafta artık bebeklerin doğuma çok yaklaştığı evredir. Çevrenizdeki herkes sizin için bu kadar hazırlanmışken, bebeğin doğması bu kadar heyecanla beklenirken bebeğe hazır olmamak haksızlık olacaktır. İşte yola çıkışın başlangıcını bebeğin gelişi oluşturur. Yapılacak şey basitçe her işten el etek çekmek ve yola koyulmaktır. Bebek kendi yolunda aşağılara doğru inmeye başlamıştır. Size de iyi bir doktor kontrolü görülmektedir.

Gebelikte 37. hafta doktorlar genellikle çeşitli spesifik muayeneler isterler. Pelvis muayenesi de bunlardan birisidir. Doğum sırasında fazladan zorlanmaya sebep olabilecek bir durumun oluşup oluşmadığının tespiti için gebe kadının doğum kanalları incelenmelidir. İşte bunun adı pelvis muayenesidir. Eğer gerekli onay alınmazsa bu muaeyene sonucu sezaryen yöntemi önerilebilmektedir. Bu şekilde anne sağlığı tehlikeye atılmadan bebek doğumu mümkün olmaktadır.

Gebelikte 37. hafta artık kısa bir süre sonra bebeğin geleceğinin aşikar olduğu haftadır. Tabiri caizse anne adayının artık karnı burnundadır. Üst taraflardaki boşluk hissi güçlenmek, alt taraflar daha da ağırlaşmaktadır. Bu haftada bir bebeğin her gün 30 gram civarında kilo aldığı düşünülürse anne adayının ağırlığının ne kadar artacağı da anlaşılabilir. Yalnız hazır olmak ve yola koyulmak en yararlı iş olacaktır.

Gebelikte 37. hafta anne ve bebek neler yaşar?

Gebelikte 37. hafta bir anne adayı şunun bilincinde olmalıdır. Gelecek haftadan itibaren bebek doğabilir. Bu doğum normal bir doğum olacaktır. Üselik bebek bu doğuma da tamamen hazır durumdadır. Bunun için planlı sezaryen de uygulanabilmekle birlikte normal doğumda da bu haftalarda doğum gerçekleşebilmektedir. Hazırlıklı olmakta yarar bulunmaktadır. Ancak doktorun bir sezaryen önermesi durumu da hesaba katılmalıdır. Bu durumda da üzülecek veya telaşlanacak bir şey bulunmamaktadır. Dünya üzerinde yüzbinlerce kadın bu doğum yöntemiyle bebeklerini dünyaya getirmektedir.

Gebeliğin bu haftasında bebekler çeşitli normal aktiviteler de yapmaktadır. Hıçkırma, irkilme ve parmak emme gibi bu hareketler sevimli yavrunuzda sıkça göreceğiniz hareketler olacaktır. O bu davranışlara anne karnında başlamaktadır. Üstelik bunların başlangıcı da bu 37. haftaya dayanır.

37 Haftalık Gebelik Görüntüsü

 

Hafta Hafta Hamilelik

Bu yazı 58 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sivilce İzleri Neden Olur? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskeleri Göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Madecassol merhem Primolut Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar İçin Maske