Hamilelik

Gebelikte 35. Hafta

Hamilelikte 35. Hafta

Gebelikte 35. Hafta Nasıl Geçer?

Braxton-Hicks kasılmaları ismiyle bilinen hazırlayıcı kasılmaların en yaygın olduğu hafta bu haftadır. Gebeliğin 35. haftasından sonra pek çok kişide kaygılar baş gösterir. Çünkü doğum net bir biçimde yaklaşmıştır. Ancak yapılacak şey kaygılanmaktan ziyade önlem almaktır.

Doktorunuza başvurarak gebeliğin bu haftasını da rahatlıkla atlatabilirsiniz. Hazırlayıcı kasılmalar esnasında kimi gebelik durumlarında doğum görülebilmektedir. Bu duruma karşı da doktorunuz gerekli önlemleri alacaktır. Kaygılanacak her hangi bir durum bulunmadığı gibi gebeliğin bu haftasında yaşanacak problemlere karşı da doktor kontrolüne tabi olmak gerekir.

Hamilelikte Cinsel İlişki…

Gebeliğin her haftasında olduğu gibi bu haftada da hamile kadınlar cinsel ilişki sorunu yaşayabilirler. Bu sorun göz ardı edilmeden üstüne gidilmesi ve çözülmesi gereken bir sorundur. Özellikle orgazm  kasılmalarının her hangi bir problem yaşatmayacağı unutulmamalı buna uygun davranılmalıdır. Gebeliğin her hangi bir haftasında, doğuma çok yaklaşılmadığı bir sürece her hangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Gebelikte 35. hafta yapılacak şeylerin başında hamile kadınların düzenli egzersizleri aksatmaması gelmektedir. Hamilelik hafife alınacak bir konu değildir.Gebe kadınların düzenli bir biçimde doktor kontrolüyle birlikte en fazla yapması gereken şeylerden birisi de egzersiz yapmaktır. Bu çalışmalar sağlıklı bir doğumu kolaylaştıracağı gibi acıların önüne de geçecektir. Bu haftalarda yaşanacak hazırlayıcı kasılmalar ve sonrasında ortyaya çıkacak sorunlar için bile bu çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Gebelikte 35. hafta beslenme 

Diğer yandan gebelikte 35. hafta en fazla dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de gebe kadınların düzenli su tüketimidir. Bu sayede hamilelik her hangi bir biçimde olduğundan daha kolay atlatılacaktır. Gebe kadınların yaşayabilecekleri problemlere karşı da öncelikle bu yola başvurmaları yararlarına olacaktır. Yani su içmek gebelikte rastlanabilecek çözüm yollarının başlıcaları arasında sayılabilir. Üstelik gayet basit bir yöntem olarak da sıkça tercih edilmektedir.

Hamileliğin 35. haftasında yapılacakların başlıcaları yukarıda sıralanmıştır. Artık yapılacak şey sükunetle doğumu beklemek ve bebeğe hazırlanmaktır. Ona sunulacak iyi bir yaşantının hazırlıklarını her ebeveyn yapabilir. Unutmayın çocuğun doğmasına çok az bir zaman kaldı. Artık hazır olmak ve onu beklemek her ebeveynin yararına olacaktır.

Gebelikte 35.hafta bebeğin boyu ve kilosu nasıldır?

Bu haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 44 cm. ve ağırlığı 2490 (1850-3200) gram!

35 Haftalık Gebelik Görüntüsü

Hafta Hafta Hamilelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir