Hamilelik

Gebelik Testi Yapan Yerler

Gebelik testi yapan yerler. Hamile kalma şüphesi olan cinsel ilişkiye girdiniz ve hamile kalıp kalmadığınızı merak ediyorsunuz aslında bunu öğrenmenin en kolay yolu evde kendi başınıza yapacağınız idrar gebelik testleridir. Oldukça ucuza alabileceğiniz bu testleri her eczanede bir çok farklı markada bulabilirsiniz. Markası ne olursa olsun eczaneden aldığınız idrar testleri yaklaşık olarak %99 gibi bir oranla doğru sonuç verir. Tabi siz eğer doğru zamanda baktıysanız….

İlişkiye girdiğinizin ertesi günü hamile kalıp kalmadığınızı öğrenmeniz mümkün değildir. En azından adet döneminizi beklemeniz ve gecikme yaşarsanız bu testleri uygulamanız en doğrusudur. Bazen adet gecikmesinin sebebi çok basit bir şey olabiliyor bu durumda yaptığınız idrar testini bir kaç gün sonra tekrar yapmanızı öneririz. Peki, bunun dışında gebelik testi yapan yerler nerelerdir? Bakalım.

 

Nerede gebelik testi yaptırabilirim?

İdrar ya da kan testi şeklinde yaptırabileceğiniz gebelik testlerini her özel hastanede ya da devlet hastanesinde yaptırabilirsiniz. Kadın doğum bölümüne gidip doktora gebelik testi istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında özel muayenehanelerde de kadın doğum uzmanları gebelik testi yapmaktadırlar tabi kan tahlillerinizi hastanelere gönderip sonuçlarını almaları biraz daha uzun sürebilir. Yine bu seçeneklerin dışında aile hekimliğinizde gebelik testi yapabilir ancak her aile hekimliği yapmamaktadır bunun için gidip bilgi almalısınız.

Bir de özel tahlil laboratuvarları vardır. Ki buralara gidip direk kan tahlili yaptırabilirsiniz. Örneğin, İstanbul için, İstanbul laboratuvarları kanda gebelik testi yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir