Fucidin Krem

Paylaş
 

Yetişkin kişilerde az olarak görülse de ergenlik dönemindeki kişilerin tam bir baş belası haline gelen sivilceler, çoğu zaman kendiliğinden geçmiyor ve dışarıdan bir müdahale bekliyor. Bu yüzden piyasa da bulunan onlarca sivilce ilaçları bulabilirsiniz fakat bunların kullanım şekli ve cilt tipinize uygun olmasını iyi şekilde bilmelisiniz. Aksi halde sizlere fayda sağlamaz sizleri daha kötü yapabilir. Fucidin bir sivilce yok edici krem olarak sık ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Sivilce kremleri arasında en etkili kremlerden biri olan Fucidin krem ciltte oluşan aşırı sivilceleri yok etmek için tasarlanmıştır.

Fucidin kremin faydaları da cildin yüzeyinde bakteri oluşumunu önlemesidir. Böylece zararlı bakteriler cilt üzerinde üreme imkanı bulmaz. Kullanımı 21 gün boyunca tavsiye edilebilir. İlacı kullanır kullanmaz hemen ertesi günlerde ilacın etkisi görülmeye başlanır. Bu etki görülür görülmez ilaç kesilmeden devam ettirilmelidir. İnsanların çoğu kez düşmüş oldukları hatalar arasında yer alan kremin veya ilacın etkiyi gösterir göstermez kullanımına son verilemesi kesinlikle yanlıştır. Bu durum o bölgede ki bakterilerin bağışıklarının güçlenmesine neden olup, bir daha ki kullanımda etkisini göstermemesidir. Bu yüzden ürün kullanımı eczacınızın veya üretici firmanın sizlere önermiş oldukları şekilde olmalıdır.

Fucidin göz ve dudak teması, kremin göz ve dudak gibi çok hassas noktalara temas ettirilmemesi gerekir. Sivilceler için Fucidin Krem iyi bir antibakteriyeldir. Bu nedenle enfeksiyonlu Egzama, infeksiyonla gelişen deri sivilceleri, kıl kökünde oluşan iltihaplanmalarda, ter bezinde oluşan iltihaplanmalarda kullanılır. Fucidin krem ne işe yarar sorusunun cevabı açıktır. Egzemadan sivilceye kadar geniş kullanıma sahip bir kremdir.

Fucidin Krem İçeriği

Fucidin krem adından da anlaşılacağı gibi fusidik asit içerir. Fusidik asit diğer karışımlarla birlikte, deride oluşan kızarıklığı gidermek, iltihaba yol açan bakterileri öldürmek ve üremelerini engellemek, atopik egzama rahatsızlığında tedavi edici krem olarak kullanılır. Ayrıca güneşte fazla kalma nedeniyle oluşan radyasyonun tahrip edici gücü nedeniyle oluşan semptomları giderir. Kaşıntılı iltihabi durumlarda fucidin krem kullanılabilir. Fucidin Krem Ne İçin Kullanılırdiye sorduğumuzda bir çok faydası olduğu görülmektedir.

Fucidin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette doktor reçetesi ile ilacı kullanmak gerekir. Kulaktan dolma bilgilerle alınmaması gerekir. Ayrıca ilacın içeriğine alerjisi bulunanlar ilacı kullanmamalıdır. İlacın kullanımı takip eden 3-4 gün içerisinde bakterilerin ölmesi gerekir. Eğer bu durum gerçekleşmemişse mutlaka doktorunuza müracaat ediniz. Ayrıca bakterilerin ölmesi ve cildin iyileşmesi ile ilaç hemen kesilmemeli 21 gün boyunca ilacın kullanımına devam edilmelidir. Tedavi sürerken cildinizi tahribattan, kötü sabunlardan güneşin direkt ışığında uzun süre tutmaktan koruyunuz. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Güneş ışığı ile temasını kesmelisiniz. İlacın gebelikte kullanılması bebeği de etkileyeceği için uygun değildir. Doktor onayı alınmadan Fucidin krem kullanılmamalıdır. Ayrıca emziren annelerinde kullanımı için uygun değildir doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin cilt enfeksiyon giderici ilacı doktorun reçetede belirttiği şekilde kullanmak gerekir. Her insan için farklı şekillerde kullanımı önerilebilir. Doktorunuzun veya eczacınızın sizlere önermiş olduğu şekilde kullanırsanız eğer, en kısa sürede etkisini göreceksiniz. Fucidin krem nasıl kullanılır kısaca böyle.

Fucidin Kremin Yan Etkileri 

Her kimyasal ilacın yan etkisi vardır. Fucidin krem kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Yan etkisini gördüğünüzde mutlaka doktorunuza baş vurunuz.

Fucidin kremin yan etkileri ise; 

  • cilt incelmesi
  • karın ağrısı
  • boğazda şişme görülebilir

Ayrıca beklenmeyten etki görüldüğünde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.  Bu yan etkiler görüldüğünde doktorunuzu bilgilendiriniz. Fucidin krem kullananlar olumlu şekilde sivilcelerinden kurtulduklarını ve pürüzsüz cilde kavuştuklarını belirtmektedirler.

Fucidin Krem Hakkında En Çok Merak Edilenler

Fucidin krem reçetesiz alınır mı?

Fucidin krem tüm eczanelerde reçeteli olarak satılır.

Fucidin bebeklerde kullanımı

Fucidin bebeklerde kullanımı için doktorunuza danışınız.

Fucidin sivilce

Fucidin Sivilce Kremi doktor gözetiminde kullanmalısınız. Kulaktan dolma söylentileri dikkate almamalısınız. İlacın içeriğinde alerjiniz olan maddeler olup olmadığını kontrol etmeden kullanmamalısınız. Fucidin krem prospektüsü mutlaka okuyunuz.

Fucidin Krem kullananlar

Fucidin Krem Kullananların Yorumları

Fucidin krem ne işe yarar, sorusuna cevap verdikten sonra  fucidin krem kullananlaryaptıkları yorumları sizler için derledik.

  • Fucidin krem koltuk altı kararması vardı onun için almıştım, internette sivilcelere iyi geldiğini de okudum gerçekten işe yaradı.
  • Epilasyon sonrası denedim bu krem sivilcelerimi tamamen yok etti.
  • Yüzüm için lazere gidiyorum yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyoruz iğne izlerini ve sivilceleri yok ediyor.
  • Ağda sonrası sivilce nasıl geçer diye hep düşünürdüm. Ağda sonrası sivilce kremi olarak  fucidin krem sürüyorum

Fucidin krem pişikte kullanılırmı

Fucidin krem pişikte kullanılırmı henüz bununla ilgili bir veri yok. Fucidin krem bebeklerde kullanımı için doktorunuza danışınız.

Fucidin krem kaç gün kullanılır?

Fucidin krem kullanım süresi 21 günü geçmemelidir. Bu standart kullanım süresidir.

Fucidin merhem yüze sürülürmü

Fucidin merhem göz ve dudak çevresinden uzak tutulmalıdır.

Fucidin krem koltuk altı

Fucidin krem koltuk altı için kullanıma uygundur.

İltihaplı sivilceler için Fucidin birebir

İltihaplı sivilce nasıl kurutulur diyenler için ideal bir kremdir.

Fucidin sivilceye iyi gelirmi

İltihaplı sivilceler için Fucidin birebir etki göstermektedir. Fucidin sivilce için üretilmiş bir kremdir.

Fucidin açık yaraya sürülürmü

Fucidin açık yara oluştuğu zaman sürülmez. Açık yaralara Fucidin sürmeyiniz.

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin krem fiyatı 2018

Fucidin sivilce kremi etkisi çok iyi olmasına karşın fiyatı uygundur.. Reçeteli satılan Fucidin krem fiyatı eczanelerde 12 TL’ye bulmak mümkündür.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak