Expigment Krem Faydaları ve Kullanımı

Paylaş
 

Cildinizdeki lekeler moralinizi bozuyorsa, güneş lekeleri ve çillerden muzdaripseniz ve tüm bu can sıkıcı lekelerden sizi kurtaracak bir kurtarıcı krem arıyorsanız, uzmanlar tarafından önerilen expigmenti rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda expigment krem faydaları nelerdir bu konu hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Ayrıca expigment krem ne işe yarar ve kullanımı nasıldır bu konulardan da bahsedeceğim.

30 gramlık tüpler halinde satışa çıkarılan expigment krem %2 ve %4’lük tüpler şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Cilt lekelerine karşı kesin ve etkili çözüm getiren expigment krem, ciltte leke oluşumuna sebep olan pigmentasyonu ortadan kaldırdığı gibi, cilde gençlik ve nem veren özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Expigment 2 ile 4 arasındaki fark

2 krem arasında içerik olarak bir fark olmamasına rağmen içeriğinde bulunan bileşenlerin yoğunluğuna göre adladırılmaktadır. Expigment 2 krem hafif cilt lekelerinin tedavisinde tercih edilirken expigment 4 krem ise daha koyu cilt lekelerini gidermek için kullanılır.

Sivilceler İçin Expigment Krem Faydaları

Expigment krem faydaları, sivilce izlerinden kurtulmak için ideal bir ürün; ancak güneş ışınlarının dik geldiği yaz aylarında kullanılması sakıncalı. Expigment krem cildi soyar mı diyenler için kısa bir hatırlatma. Cilt soyucu özelliģi vardır.

Expigment sivilce

Sivilcelerinizi expigment ile tedavi etmek istiyorsanız sonbahar-kış aylarında güneş ışınlarının daha eğik geldiği zamanları tercih edin; ziraexpigment krem cildi soyduğu için güneş zarar verebilir. Lekenin üzerine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem, lokalize kontakt, dermetit, melasma, chloasma, senil lentigines gibi cilt lekeleri üzerinde etkin bir koruma sağlar ve cilt lekelerini kalıcı olarak tedavi eder.

Expigment Nasıl Kullanılır?

Expigment günde kaç defa sürülür?

Expigment krem günde 2 kez 12 saat arayla kullanılır. Expigment kremi kullanmadan yarım saat evvel sürülecek bölgeyi temizlemek daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Gece yatmadan 2 saat evvel lekelere sürülüp ıslak bir parça pamukla silinir.

Expigment krem ne kadar sürede etki eder?

Expigmentkremden sonuç alabilmek için en az 6 ay boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir.

Expigment Yan Etkileri ve Zararları

Expigment kremin hassas ciltlerde hafif yanma ve kızarıklık yapabileceğini de söylemeliyiz.

Expigment açık yaraya sürülür mü?

Expigment krem açık yaralara sürülmemeli, kremin içeriğindeki etken maddelere alerjisi olanlar tarafından kullanılmaması gerekir. Expigment kremi sürmeden önce cildinizin küçük bir bölgesinde deneyip öyle kullanabilirsiniz.

Expigment hamilelikte kullanımı

Expigment kremin hamile kadınlarda nasıl bir etki gösterdiği bilinmediği için hekim tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekir.

İlk 2 ay içinde herhangi bir etki  görmezseniz Expigment krem kullanımına son vermelisiniz.

Expigment antibiyotil mi?

Expigment krem, antibiyotik içeriğinden dolayı ağız bölgesi ile temas ettirilmemelidir.

Expigment Krem Fiyatı

Expigment krem %4 30 gramlık fiyatı 9.57 TL’dir.

Expigment krem faydaları hakkında bilgilendirme yaptım. Expigment krem kullananlar soru ve önerilerini yorum bölümünde paylaşabilir.

Bu yazı 91 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak