Maske Tarifleri

Evde Bitkisel Tüy Dökücü Krem Tarifi

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bunun için ağda, jilet, lazer gibi bir çok seçeneğiniz vardır. Ancak hepsinin olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Örneğin; çok kısa ve açık renkte olan tüyleri lazer göremez ve ağda da alamaz, jilet ise daha koyu renkli ve sert çıkmalarına ayrıca kaşıntıya neden olur. Böyle durumlarda en iyisi tüy dökücü kremleri kullanmaktır. Bu kremleri piyasada hazır olarak bulabileceğiniz gibi, evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde bitkisel tüy dökücü krem tarifi nasıl yapılır? Bakalım.

Tüy dökücü krem tarifleri

Soğan ve sarımsak kürü

Bir adet soğanı iyice ateşte ısıtıp köz haline getirdikten sonra bir diş sarımsağı da rendeliyoruz. Siyah merhem ve rendelediğiniz sarımsağı birbirine karıştırın. Tüylerin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve bu tabakanın üzerine közlediğiniz soğanı koyun. Bir hafta boyunca her gün tekrarlayın.

Limon ve tuz kürü

Bu karışım ağda sonrasında uygulanan bir durumdur. Ağdayı yaptıktan sonra limon ve tuz karışımını kıl köklerine sürün, orada yanma sağlayarak bir sonraki kıl çıkışını azaltır.

Yumurta akı ile kür

Sarısından ayırdığınız yumurta akının üzerine toz şeker ve mısır ununu ekleyin, bu yumurtanın akının akışkanlığını azaltır. Bunu cildinize sürün ve cildinizde kuruyana kadar bekleyin, cildinizi tahriş etmeden çıkartın. Haftada 4 kez uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir