Erkeklerde Meme Küçültme İçin Nasıl bir Ameliyat Yapılır?

Paylaş
 

Erkeklerin vücutlarında anormallik gösteren ve sıkıntılı bir hale girmelerine neden olan memeleri ile ilgili problemleri gün geçtikçe artmaktadır. Hormonları ters çalışması, kadınlık hormonu fazlalığı erkeklerde meme büyümesine neden olmakta, bu durumlarda erkekler sıkıntılı süreçlerin içerisine girerek vücutlarını gizleyebilecek kıyafetleri kullanma yolunu izlemektedirler. Anca bu durumlardan kurtulmak ve eski görünümlere kavuşmak gelişen tıp ile mümkün olabilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı; olarak bilinen bu tedavi yöntemi ile istenmeyen büyük memelerden kalıcı olarak kurtulmak ve görünüm olarak harika bir şekilde sahip olmak mümkün olabilmektedir. Bu ameliyat anestezi uygulanarak yapılmakta, meme altında bulunan fazlalıkların giderilmesi ve vücuttan alınması ile kontrollü bir hale gelebilmektedir. Meme genel olarak kadınlara özgü bir kavram olduğu için erkekler anormal şekilde büyüyen memelerinden nasıl kurtulacaklarını ve eski hallerine nasıl dönebilecekleri konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. Sizlerin bu dertlerinizden kurtulmanız ve kalıcı olarak sıkıntı yaşamamanız için uzman doktorlar ameliyatın şart olduğunu belirtmişler ve bu sayede meme büyümesinin önüne geçilerek daha da küçültülmesinin gerçekleştirebileceğini anlatmışlardır.

Ameliyattan korkanlar her ne kadar farklı yöntemleri araştırsalar da bu durumdan kurtulmanın tek yolu ameliyat olarak bilinmektedir. Meme altındaki fazla dokuların alınması ve sadece oraya ait yağın bırakılması sonucunda hem meme küçültme hem de bu işlemin sabit kalması için çalışmalar yapılmaktadır. Sizler de memelerinizin büyük olduğundan yakınıyorsanız ve onları saklamaktan artık sıkıldıysanız uygun fiyatlar ile estetik uzmanlarına başvurabilir, bu dertlerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Var mı?

Özellikle bakıldığında ergenlik çağındaki ya da büyüme çağındaki erkeklerde meme büyümesi görülebilmektedir. Bu yaşlarının getirdiği bir durum olarak görülmektedir. Ancak bu büyümelerin devam etmesi halinde erkekler rahatsızlık duymakta ve bu durumlardan nasıl kurtulacakları konusunda araştırmalar yapmaktadır. Uzman hekimler jinekomasti ameliyatı ile erkeklerin karşılaştıkları bu problemlerin kısa sürelerde giderilmesini sağlamakta ve her ameliyat riski kadar bir risk içeren bu ameliyatla erkekler büyüyen göğüslerinin küçültülebilmesini sağlayabilmektedirler. Memelerin hassaslaşmasına sebep olan bu durumun erkeklerde en belirgin ve can sıkıcı özelliği ise memelerin büyümesi sonucunda görsellik anlamında değişimlerin olmasıdır.

Tümör durumları haricinde bu durum hastalık olarak kabul edilmemektedir. Genel olarak hormonel denge bozuklukları sonucunda erkeklerde salgılanan hormonlardan ileri gelmektedir. Bu ameliyat işleminde genel olarak anestezi tercih edilmektedir. Çünkü lokal anestezi yapıldığında memelerden çıkarılacak fazla dokulardan sonra normal ayarlamalar yapılacağı için ağrıların meydana gelmesi lokal anestezi ile değil genel anestezi ile önlenebilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı riskleri

Her ameliyat kadar riskli olan bu ameliyatta sıvı birikmesi ya da iltihaplanma gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Ancak bu durumlar oldukça basit bir şekilde giderilmekte, bunun dışında estetik bozucu ya da daha farklı rahatsızlıkların görülmesi gibi söz konusu olmamaktadır. Ameliyatla birlikte meme dokusunun tamamı ile alınması halinde bu durum tekrarlama göstermemekte, fakat bir kısmı bırakılırsa tekrardan büyüme göstererek aynı durumlar ile karşılaşılması söz konusu olabilmektedir. Uzmanların sizlerin bu dertlerinizden kurtarma ve görünüm olarak estetiğe kavuşabilmeniz için çalışmaları yoğun olarak devam etmektedir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatının Öncesinde Hazırlık Gerekli mi?

Erkeklerde gerek ergenlik dönemlerinde gerekse geçirilen bazı rahatsızlıklar sebebi ile görsel anlamda bazı değişmeler, olumsuz durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konularda en büyük şikayet memelerin orantısız olarak anormal bir şekilde büyümeleri olarak bilinmektedir. Ancak bu durumların giderilmesi uzman doktorların çalışmaları sonucunda mümkün hale gelmiştir. Meme dokusunun altında bulunan tabakanın tamamını alarak bu büyümelerin önüne geçen ve önemli ölçüde küçülme sağlayabilen doktorlar jinekomasti ameliyatını geliştirerek siz değerli insanların hizmetlerine sunmuşlardır.

Herhangi bir ön hazırlık gerektirmeyen, rahatsızlığın teşhisinden sonra direkt olarak ameliyat işlemi yapılan bu hastalıkta önceden belirlenmiş olan tetkikler ışığında yola çıkılarak erkeklerin meme küçültme operasyonlarına başlanmakta, büyük olan ya da hala daha büyümesini devam ettiren memelerin sağlıklı bir şekilde küçültülmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gerekli tahliller ve tetkikler yapıldıktan sonra uygun görülen hastalara yapılan bu uygulama ile erkeklerin tamamında sıkıntılarından kurtulma şansı oluşmuş ve bu sayede vücutlarında meydana gelen çıkıntıları saklamak zorunda kalmadan istedikleri gibi diledikleri kıyafetleri giyebilmelerine imkan verilmiştir. Çok fazla bir ön hazırlık gerektirmeyen ve kısa süreli bir operasyon ile giderilen meme büyümesi rahatsızlığı herhangi bir olumsuz etki göstermeden 2-3 gün içerisinde hastanın ayaklanması ile son bulmakta ve harika bir hizmet olarak sizlerin karşısına çıkmaktadır. sizler de bu sıkıntılarda şikayetçiyseniz estetik cerrahi uzmanlarına başvurularınızı yaparak bu dertlerinizden kısa sürelerde kurtulabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Erkeklerde meme büyümesi oldukça sıkıntı veren ve kurtulması ameliyat ile mümkün olan bir rahatsızlıktır. Görünüşlerde belirgin değişikliklere sebep olan meme büyümesi insanların psikolojik olarak etkilenmelerine neden olmakta ve onların sıkıntılı süreçler geçirmelerine yol açmaktadır. Ameliyat olma konusunda tereddütleri bulunan ancak bu durumlardan da kurtulmak isteyenlerin akıllarına bazı sorular takılmaktadır.

Jinekomasti ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalıp kalmayacağını merak edenler doktorlara başvurarak bu sorularının cevaplarını kısa sürede alabilmektedirler. Ameliyat estetik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirildiği ve harika hizmetler alınabildiği için ameliyat sonrasında oluşabilecek küçük izler bulunmakta, bunlar da kısa sürede kaybolarak sanki hiçbir işlem uygulanmamış gibi görülebilmektedir. Yani yapılan ameliyatta estetik cerrahi uzmanları titiz bir çalışma gerçekleştirmekte, insanların vücutlarında herhangi bir iz kalmadan meme küçültme ameliyatlarını yapmaktadırlar. Jinekomasti ameliyatı olarak bilinen bu yöntemde meme içerisinde mevcut olan ve büyümeye sebebiyet veren kitleler vücuttan alınmakta, dengeli bir şekilde memelerin düzenleme işlemleri yapılarak aynı sorun ile tekrar karşılaşılmadan durumların düzeltilmesi sağlanabilmektedir. Ameliyattan sonra yara izi kalmasından korkanlar bu durumlarla karşılaşmamak için ameliyatı reddetseler de yapılan örneklere bakıldığında kesinlikle vücutta ameliyat izi kalmadığı ve muhteşem bir şekilde bu dertlerinden kurtulabildikleri görülmektedir.

Sizler de daha ayrıntılı bilgi almak ve aklınıza takılan soru işaretlerinden kurtulmak için mutlaka bir estetik cerrahi uzmanına başvurmalı, aklınıza takılan soruların cevaplarını alarak bu problemlerinizden kurtulmalısınız. Büyümüş ya da büyümeye devam eden memelerinizi saklamak yerine kesin çözümlerle bu dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak