Cilt Bakımı

Dudak Dolgunlaştırmak için Doğal Yöntemler

Dudak dolgunlaştırmak için doğal yöntemler denemek istiyorsanız bu yazımızda konunun tüm detaylarını bulabilirsiniz. Bayanlar güzel ve dolgun görünen dudaklara sahip olmak için estetik uygulamalardan, makyaj hilelerine kadar birçok farklı yöntem deneyebilirler.

Her bayanın estetik imkanlardan faydalanma şansı olmayabilir. Bu durumda, ince dudakları olduğundan daha dolgun göstermek için dudak makyajında bazı ekstra uygulamalar yapılmalı. Makyaj yapmadan dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Vicks ile Dudak Dolgunlaştırma

Vicks ile dudak dolgunlaştırma, evde uygulayabileceğiniz pratik ve etkili bir dudak peelingidir. Kullanmadığınız yumuşak kılları olan bir diş fırçasına nohut tanesinin yarısı kadar naneli viks sürün. Dudaklarınıza çok fazla bastırmadan 10 dakika boyunca masaj yapın. Sonrasında ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Yapacağınız bu dudak peelingi sayesinde dudaklarınız ölü derilerden arınıp daha sağlıklı ve dolgun bir görünüm alacaktır. Dolgun dudaklar için haftada 1 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bunun dışında bitkisel yöntemlerle dudak dolgunlaştırmak da mümkün.

Kırmızı Biber Yağı ile Dudak Dolgunlaştırma

Kırmızı biber yağı sürerek dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Bu yağ tek başına kullanıldığında aşırı yanma hissi verebileceği için başka bitkisel yağlarla bir arada kullanmanızda fayda var. 2 damla biber yağını istediğiniz başka bir bitki yağı ile karıştırarak dudaklarınıza sürün. Bu şekilde gün boyunca dudaklarınızda dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Karanfil Yağı ile Dudak Dolgunlaştırma

3 damla kadar karanfil yağını parmaklarınız yardımı ile dudaklarınıza sürün. Bu bitkisel yöntem sayesinde dudaklarınız olduğundan daha dolgun ve güzel görünecektir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkisel Karışım

2 damla organik zeytinyağı ve 2 damla tarçın yağını karıştırıp bunları dudağınıza sürebilirsiniz. Evde kolay bir şekilde yapacağınız bu karışım dudaklarınızı arzu ettiğiniz gibi dolgun göstermeye yardımcı olacaktır.

Evde dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında en sık uygulananlardan birisi de onlara diş fırçası ile peeling yapmaktır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra 10 dakika kadar dudaklarınıza masaj yapın. Sonrasında nemlendirici krem sürün.

Düzenli olarak yapacağınız bu peeling uygulaması sayesinde dudaklarınız ölü deriden arınırken daha dolgun ve güzel görünüme kavuşacaktır. Dudak peelingi uygularken fırçayı çok fazla bastırmadan, hafifçe ovalamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir