Doğal yöntemler ile Sivilceden Kurtulma
Sivilce Tedavisi

Doğal yöntemler ile Sivilceden Kurtulma

Doğal Yöntemlerle Sivilceye Son!

Doğal yöntemler ile sivilceye son

Doğal yöntemler ile sivilceye son

Sivilcelerden kurtulma yolları çoğu vakit zorlayıcı olabiliyor veyahut bu yöntemlerin etkisini göstermesi vakit alabiliyor. Peki kimyasal nesne kullanmaksızın krndi evimizde hazırlayabileceğimiz sivilcelerden kurtulma yolları nelerdir?

Akne ve sivilceler en yaygın ten problemlerinden bazılarıdır. Özellikle stres altındayken oldukca fazla beliren sivilceler, en olmadık vakitlerde bir anda belirebiliyor. Sivilcelerden kurtulma yolları Muhtelif olsa da kimi durumlarda etkileri farkındalık gösterebiliyor.

Peki fiyatı çok yüksek olan ilaçları satın almadan evimizde sivilcelerden kurtulma yolu var mıdır? Elbette var. Çevremizde bulunan birçok besin, bu ilaçlardan daha etkili olabiliyor.

İşte sivilcelerinize çözüm olabilecek sivilceden kurtulma  yolları:

Aspirin

Aspirin

Aspirin, en fiyat bakımından ucuz ve hızlı olan sivilcilerden kurtulma yollarından biri. Her yerde bulunabilir durumdadır ve bu sebeple kolayca uygulayabilirsiniz. Bir aspirin ve 3 kaşık su eklenip once aspirin eritilmelidir. Hazırladığımiz bu karışım sivilceli bölgeye sürülüp 30 dakika kadar bekletilir. Oluşan tabaka kuruyup kendi kendine dökülmeye başlayınca ise bir pamukla veya bez yardımı ile temizlenir ve daha sonra bol suyla durulanır.

Aloe Vera

Aloe vera
Uzun zamandır yapılan araştırmalar göstermektedir ki  gibi aloe vera yine cilt problemlerinin en etkili yollarından biri. Aloe vera sivilcelerinizin üzerine press uygular ve cildinizdeki fazla yağı emerek yağ dengesini korur. Böylece cildinizin rahatlamasını sağlar.

Diş Macunu

Diş macunları aslında sivilceler için büyük bir yardımcıdır. Eğer sivilceniz bir anda ortaya çıktıysa ve hızlı bir çözüm arıyorsanız, diş macunu tam da aradığınız şey. Makyajınıza başlamadan önce sivilcenin var olduğu bölgeye diş macunu sürdüğünüzde, oldukca faydalı olacaktır. Fakat  sivilceden kurtulmanın yollarında daha etkili bir sonuç istiyorsanız, uykuya başlamafan önce diş macunu sürerek sivilceli bölgeye yedirmeniz gerekiyor. Sabah duruladığınızda sivilcenizin neredeyse yok oldugunu göreceksiniz.

Salatalık

Salatalık, özellikle cilt maskelerinin temel malzemesidir. İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizde ortaya çıkan kızarmış sivilcelerin hafiflemesini sağlayacaktır. Salatalıkları rendeledikten sonra birkaç damla limon suyu ile karıştırıp sivilce oluşan bölgeye sürün. Ortalama 15 dakika sonra bol suyla durulayın.

Bal ve tarçın

Bal doğal bir antibiyotik olduğu için en işe yarayan sivilcelerden kurtulma yollarından biri. Üstelik cildinize sürdüğünüz zaman yapışır ve, ciltteki kirleri de temizler. gözeneklerin açilmasına faydası olur.  Bal ile tarçını karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 10 dakika beklerseniz, mutlaka oluşan farklılığı göreceksiniz. Temizlemek için ılık su ile durulayın.

Sarımsak

Sivilceye sarmisak
Sarımsak, yüksek antioksidan içerdiğinden dolayı anti-bakteriyel, anti-mantar ve anti-virüs özelliklerine de sahiptir. Bu sebeple de sivilcelerden kurtulma yollarında en etkili çözümlerden biridir.
Sarımsak tatbik ederek sivilcelerinizden kurtulmanın iki yolu vardır. Öncelikle sık sık sarımsak tüketmeye çalışın.Böylece sarımsak sadece cildinizi değil kanınızı da temizleyecektir. Bu fa sivilce oluşumunu önleyecek. Daha sonra ise sarımsağı günde birkaç defa sivilcenin üzerine sürün. Eğer cildiniz sarımsağa karşı hassasiyet gösteriyorsa, ezdiğiniz sarımsağa su ekleyerek de sürebilirsiniz.

Doğal su

En önrmli ve sağlıklı sivilcelerden kurtulma yollarından biri de bol bol su içmektir. Su ile toksinler çok daha kolay atılır ve bu sayede cilt daha az yorulur. Böylelikle sivilcelerin oluşumunu engeller.

Deniz tuzu

Deniz suyu tuzlu olur ve tuzlu suyun sivilce üzerindeki olumlu etkileri de sivilcelerden kurtulma yollarından biri. Sivilceler suyla temas ettiklerinde kururlar. Bu yüzden sık sık denize girmek sivilcelerinize iyi gelecektir. Denizden döndüğünüzde mutlaka nemlendirici kremlerle kullanmaya önem gösterin.

Sivilcelerinizi asla ama asla sıkmayın 

Sivilce sıkma

Sivilcelerden kurtulma yolları arıyorsanız öncelikle yapılması gereken şey sivilcelerinizi asla ama asla sıkmamak. Çoğu zaman sivilce sıkmak eğlenceli ve ihtiyaç gibi gelse de bu sivilcelerden kurtulma yolları içinde en sakıncalı ve kötü olanı. Çünkü sivilcenizi sıktığınızda bölgede daha çok iltihap oluşturursunuz ve bu iltihap zamanla iz bırakarak bölgede başka bakterilerin de oluşmasına sebep olur. Bu da sivilcelerinizi çoğaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir