Sağlık

Damar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Damar Tıkanıklığı neden kaynaklanır? Hangi besinler damar tıkanmasına neden olur? Hangi besinler damar açma özelliği taşır? Hangi ilaçlar Damar Tıkanıklığı tedavisinde kullanılır? Cevaplar yazıda..

Damar Tıkanıklığı: Kalp ve damar hastalıklarının en başında gelen damar tıkanıklığı, beslenme ve hareket düzenine bağlı olarak kendini göstermektedir. Bazı kişilerde ciddi sorunlar oluştururken, bazılarında ise küçük etkiler ile birlikte bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Damar tıkanıklığı nedir?

Damar tıkanıklığı atardamar başta olmak üzere, damar içerisinde yağ birikimi ya da kanın pıhtılaşması olarak tanımlanması mümkündür. Bu damarda meydana gelen tıkanıklık, damar tıkanıklığı olarak adlandırılmaktadır.

Damar tıkanıklığı neden olur?

Genel olarak beslenme şekilleri, kilo problemleri, sigara ve alkol kullanımı damar tıkanıklığının başlıca belirtileri arasında olsa da yine sağlıklı kişilerde de meydana gelen bir rahatsızlıktır. Erken teşhis hayat kurtarırken, ilk olarak anjiyo uygulaması ile takılan stentler ile damar yolları açılır. Eğer ki, anjiyo bu konuda yeterli olmaz ise, vücudun belirlenmiş bölgelerinden alınan damarlar, tıkanık olan damarlar ile değiştirilerek, cerrahi bir operasyon gerçekleştirilecektir.

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen İlaçlar

Damar tıkanıklığı ilaçları, kişilerin doktor tavsiyesi dışı kullanımlarında olumsuz sonuçlar bıraktığından dolayı, doktor tarafından alınması gerekmektedir. Bu konuda uzman doktordan bilgiler alabilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı bir kullanım gerçekleştirilecektir.

Damar Tıkanıklığına Ne İyi Gelir Bitkisel

Bazı bilgilere göre, damar tıkanıklıklarına iyi gelen bitkiler arasında,

  • maydanoz,
  • limon ve sarımsak yer alıyor.

u 3 bitki ile birlikte hazırlanan kürün, damar tıkanıklıklarında yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu kür, 3 gün sarımsaklı ve 3 gün sarımsaksız olmak üzere sırasıyla toplamda 9 gün tüketilir. Sabah kahvaltılarından önce tüketilmesi tavsiye edilir. Fakat bu konuda doktorunuzdan kendinize uygun bir kür ya da ilaç tedavisi istemek her zaman daha sağlıklı olacaktır. Damar tıkanıklıkları, kalp ve beyin bölgesinde yer alırken, ölüm ile sonuçlanması mümkündür. Bundan dolayı kesin olarak bir uzman tedavisi önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir