Contractubex Krem

Paylaş
 

Contractubex krem bedenimizde çeşitli sebeplerle oluşan yara izleri, sivilce, ameliyat izi, yanık izi, dikiş izi, çatlak gibi deri deformasyonlarının hızlı ve geride iz kalmadan iyileşmesini sağlamak için üretilmiş bir ilaç olan Contractubex krem doktorlar tarafından da önerilen iyi bir preparattır. Bu türden izleri en iyi kapatan kremlerden birisi olan Contractubex, hasarlı bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve yeni cilt dokusu oluşumunu hızlandırarak yara izlerinin kapanmasını sağlar. Contractubex prospektüsü okumadan kullanmayınız.

Contractubex Nedir?

Vücutta iyileşmeyen yaralar, izler ve kusurlar varsa bunları Contractubex kullanarak iyileştirmek mümkündür. Zira dış görünümü olumsuz yönde etkileyen bu yara izi ve deri kusurları, Contractubex krem ile ortadan kaldırılabilir.

Çoğu insan, yaralanma, kaza, yanık, dikiş izi, lazer tedavileri  ve ameliyat gibi durumların ardından ciltte meydana gelen izlerin kalıcı olacağından endişe eder ve ne yapacağını, bu duruma nasıl bir çözüm getirebileceğini düşünür. İşte Contractubex bu kaygıları gidermek için üretilmiş bir jel.

Contractubex jel ile, kaşıma sebebiyle cilde daha da yayılmış ve derinleşmiş akne izleri ve aldırılan benlerden arta kalan izler de nasibini alabilir.

Contractubex içeriği

Contractubex krem, içeriğindeki Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin maddeleri ile, yaralanan ve ölen dokuların iyileşmesini sağlıyor . Contractubex jelin özellikle doğum yapmış kadınları ve aşırı kilo veren kişileri  fazlasıyla mutlu edecek bir özelliği daha var. Contractubex jel hamilelik ve aşırı kilo gibi derinin fazla gerilip daha sonra gevşemesine bağlı olarak bel çevresi ve civarlarında ortaya çıkan çatlaklara da iyi geliyor. Deri deformasyonlarının çoğunda derinin sadece üst tabakası değil, alt tabakası da hasar gördüğünden, kapanarak iyileşmeleri biraz zaman alıyor.

Contractubex jel kullanmak için yara, kesik, deformasyon ve çatlak izlerinin yeni olmasına da gerek yok. Seneler önce olduğunuz ameliyattan kalan iz, eskilerden kalmış bir yanık izi de Contractubex jel ile geçirilebilir. Ama yara izi ne kadar eski ise, ilacı kullanma süreniz de o oranda uzun olacaktır.

Contractubex sivilce izi

Contractubex sivilce izi için de kullanılan mucizevi bir ilaçtır. Contractubex sivilce çukuru bilhassa ergenlikte oluşan ve geçse ile yerinde çukurluk bırakan sivilcelerin izleri de Contractubex jel ile ortadan kaldırılabilir. Fakat eğer Contractubex sivilce izi için kullanılacaksa, kullanılmaya başlanılan ilk zamanlarda sivilcelerde bir artış görülebilir. Endişelenmeye gerek yok; zira bu durum cildinizin ilaca vereceği tepkidir. İlacı düzenli kullandıkça bir müddet sonra sivilcelerden arta kalan çukurlukların da kapanarak yok olduğunu görebilirsiniz.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

Contractubexkrem yara, yanık, kesik, çatlak ve buna benzer izlerin üzerine hafifçe masaj yapılarak sürülür. İlacın etki sağlaması için günde en az 2 kez veya hekimin önerdiği sıklıkta, problemli bölgenin üzerine parmakla hafifçe bastırıp yedirilerek sürülmelidir.

Hekimlerin tavsiyesi Contractubex’in  günde 4 kez problemli bölgeye sürülmesi ve her uygulamanın ardından bir miktar jelin de aynı bölgeye yedirilmeden sürülüp o şekilde bırakılmasıdır.

Tedavi edilen izler derinde ve eski izler ise yahut fazla sertleşmişse, o bölgeye jel uygulanıp üzeri temiz bir bezle veya gazlı bezle örtülerek 1 gece bekletilmelidir.

Contractubex açık yaraya sürülür mü?

Kullanımda dikkat edilmesi gereken bir husus da şudur ki, Contractubex pomat asla açık yaraların ve yeni atılmış dikişlerin üzerine sürülmemelidir. Yara tamamen kapanıp kabuk bağladığında, dikişli bölgelerde ise dikişler alındıktan sonra uygulanmalıdır. Hekim önerisine uygun kullanıldığı vakit Contractubex, yaklaşık  6 ay içinde izlerin ortadan kalkmasını sağlar.

Contractubex yanık

Contractubex şayet yanık izlerinin tedavisi için kullanılacaksa mutlaka bir hekime danışılmalı; hekim, yanık bölgesini inceledikten sonra ve eğer uygun görürse ilacın kullanımına başlanmalıdır. Contractubax kullananlar bu kremi en güçlü yanık kremi olarak tabir etmektedir. Yanık izlerine iyi gelen krem hangisidiryanık izini yok eden krem nedir sorusuna doktorlar genelde Contractubex önermektedir.

Contructubex Ne İşe Yarar?

 • Bu krem; ameliyat, kaza sonrası oluşan başta yanık izleri olmak üzere birçok izin tedavisinde kullanılıyor.
 • Ciltle ilgili herhangi bir rahatsızlık sonrasında oluşan izler, cildin alt dokusunda yumru şeklinde oluşan kitleler, daha çok 65 yaş üstü erkeklerin el hareketlerini kısıtlayan izler; bu krem sayesinde iyileşiyor.
 • Yara, yanık ve sivilce tedavisinde kullanılan Contraxtubex fiyatları; ürünü nereden satın alacağınıza göre değişkenlik gösterse de ürün piyasada genel olarak 70 tl civarında satışa sunuluyor.
 • Tabii ki bu ürünü, online eczanelerden normal eczanelere göre daha düşük fiyatlara temin edebilirsiniz.
 • Contraxtubex krem fiyatı; ürünün etkileri ile karşılaştırıldığında oldukça ekonomiktir, diyebiliriz.

Contraxtubex Yara İzi

 • Ameliyat ya da yanık vb. nedenlerle vücudunuzda bulunan yara izlerinin iyileşme süresini kısaltmak istiyorsanız; bu ilacı günde 2 kez olacak şekilde yaranın bulunduğu bölgeye sürmeniz gerekiyor.
 • Ancak, yine de ilacın doktor tarafından nasıl reçete edildiği de oldukça önemli. Şayet yanık izlerinizin daha kısa süre içerisinde geçmesi için ilacı günde 2 defadan fazla kullanırsanız; bunun hiçbir işe yaramayacağının da altını çizmek istiyoruz.
 • Vücudunuzda yer alan ve bir an önce geçmesini istediğiniz yaralar; eski ve sert yaralar ise geceleri yatmadan önce bu kremi kullanabilir ve gazlı bez ile yarayı sarabilirsiniz.
 • İlacın ağzınızla ya da yüzünüzle temas etmesinden kaçınmanız da bu noktada oldukça önemli. İlacın etkisini arttıran bir diğer önemli husus ile ilacı tam olarak ne zaman kullanmaya başladığınız. Yani yara oluşumunun üzerinden epey bir süre geçmişse, ilaçtan iyi bir sonuç beklemeniz doğru olmayacaktır.

Contraxtubex  Sivilce 

 • Bu ilacı; ilhitaplı sivilcelerinizi yok etmek için de kullanabilirsiniz ancak sivilce tedavisi amaçlı kullanmak istiyorsanız; öncelikle bir doktora başvurmalısınız. Yani sivilce tedavisinde bu krem, sadece doktor onayı ile kullanılabiliyor. Aksi halde cilt sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.
 • Contraxtubex jelin ne kadar süre boyunca kullanılacağı da yaranın ya da sivilcenin durumuna göre değişiklik gösteriyor. Bir ay sonunda geçen yaralar olduğu gibi iki ay sonunda geçen yaraların varlığından da söz edebiliriz.
 • İlaçtan maksimum seviyede yararlanmak için bu kremi; geceleri yatmadan önce yaranıza sürmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu ilacın güneş ışınlarına karşı hassasiyet gösterebilmesi söz konusu.
 • Kremin cilt tarafından daha iyi bir şekilde emilmesi içinse kremi; tıpkı masaj yapar gibi sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz.
 • Her ilacın olduğu gibi bu ilacın da bazı yan etkilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Kremin yaygın olan yan etkiler içerisinde eritem, kaşıntı; yaygın olmayan yan etkileri içerisinde ise cilt atrofisi ve ciltte hiperpigmentasyon yer alıyor.

Contractubex Yan Etkileri Nelerdir

Contractubes pomat eğer doğru kullanılırsa yan etki gösterme gibi bir ihtimali son derece düşüktür. Ancak kişinin, ilacın etken maddeleri olan Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin’e karşı duyarlılığı varsa,  ilacın kullanımı zararlı olabilir. Bunun yanı sıra cilt için başka herhangi bir ilaç yahut kozmetik ürün kullanılıyorsa, hekimin bu durumdan mutlaka haberdar edilmesi ve merhemin ona göre kullanılması gerekir.

Contractubex kaşıntı

Contractubex Krem kullanımından sonra rahatsız edici bir kaşıntı, nefes almada zorlanma, kurdeşen; yüz, ağız ve boğaz çevresinde meydana gelen ani şişlik gibi yan etkiler görülürse vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Contractubex kaşıntı hissi oluşturabilir.

Contractubex Merhem uygulandıktan sonra karıncalanma ve uyuşma tarzında hissedilen tatlı kaşıntılar, merhemin onarıcı özelliğinin aktif hale geldiğinin doğal işaretidir ve eğer dayanılamayacak seviyede değilse müdahale gerektirmez.  Ancak kaşıntı oluşan bölgeyi keskin cisimlerle yahut tırnaklarınızla kaşımamanız, parmak uçlarınızla yavaş yavaş masaj yaparak kaşıntıyı geçirmeye çalışmanız gerekir.

Bunların haricinde Contractubes jel çok nadir de olsa ciltte hafif kızarıklıklara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda da yine hekime danışılması iyi olacaktır.

Eğer ilaç kullanımı sebebiyle ortaya çıkan yan etkiler dikkate alınmazsa, problemli bölge tedaviden önceki haline dönebilir. Hatta daha ağır sonuçlar ortaya çıkabilir. Fakat ilaç kullanımı sebebiyle ortaya çıkacak yan etkiler 1000 kişiden 1’inde  görülebilecek kadar nadirdir. Contractubex kullananlar ilaç kullanımından sonra herhangi bir olumsuz etki ile karşılaşmadıklarını belirtiyor.

Eczanelerden temin edilebilecek olan Contractubex, mutlaka  doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Contractubex Kullananlar

 • Tırnaklarda oluşan izler için kesin sonuç alanlar gözlenmiştir.
 • 4 ila 6 ay düzenli kullanım sonrası piyasada bulunan en etkili krem olduğunu söylüyorlar.
 • Contractubex kullananlar kısa süre kullanıp hemen vaz geçilmemesi gerektiği, uzun sürede etkisinin gözlendiği söylenmekte.
 • Çocuklarda küçük yaşlarda oluşan Contractubex yanık izlerinin iyileşmesinde en iyi krem olduğu

Contractubex Fiyatı

Reçete ile satılan civilce ve yanık kremi contractubex fiyatı ne kadar, Contractubex jel fiyatı;

CONTRACTUBEX 100 gr jel 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Allantoin + Ext. Capae + Heparin 46.60 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 46.60 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Almanya ] 46.60 TL
Ruhsat Sahibi Firma Assos İlaç, Kimya, Gıda Ürünleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti.
ATC Kodu D02AX
Bu yazı 91 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak