Kozmetik Ürünler

Cilt Tipine Göre Cilt Kremleri

Cilt kremleri cildin nem oranının dengelenmesi, kurumaların ve pullanmaların olmaması için önemlidir. Her cilde göre piyasada birçok krem yer almaktadır. Ancak cilde sürülen her türlü ürünün kimyasal değil doğal olarak üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kendinize bakım yapacağım diye daha farklı problemler yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kremlerinize belki biraz daha masraf yaparak ama en azından doğal olduğunuzu bildiğiniz ürünleri almanızda yarar vardır.

Cilt kremleri gece ve gündüz olarak kullanılabilir. Bu ürünlerin üzerlerinde hangi cilde göre üretildiği yazmaktadır. Bazı kremler tüm cilt tipleri için üretilmektedir. Altı üstü krem diye düşünmek yerine cildinize göre krem seçmek çok önemlidir.

Cilt kremleri, arasında ayak kremi, el kremi, vücut kremi, göz kremi, dudak kremi ayrı şekilde üretilmekte ve satılmaktadır. Kesinlikle ayrı şekilde kullanıp kendimi yoramam diye düşünmeyin. Çünkü her krem vücuttaki bölgelere göre üretilmektedir. Göz çevresi ve dudak çevresi oldukça hassas bir bölge olduğundan dolayı kremlerin içerisindeki ürünler o bölgeye göre üretilmiştir. Mesela ayak kremleri topukların sertliğine, çatlak olma ihtimaline göre üretildiğinden yüzünüze kesinlikle sürmemelisiniz. Yüzünüze sürdüğünüz an yanabilir ve tahriş olabilir. Çünkü yüzün derisi ayağa göre çok daha narin ve ince yapılıdır. Ayağa göre kuruması, çatlaması, tahriş olması durumları çok daha risk taşır.

Cilt kremleri her cilt ve durum için çok çeşitlidir. Bunların doğru seçilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Kuru ciltler daima kreme ve nemlendiriciye ihtiyaç duymaktadır. Her gece yatmadan cildinizi cilt bakımı ile iyice temizledikten ve tonik ile rahatlattıktan sonra kremi (dairesel hareketler ile) sürerek gece cildinizin rahatlamasına ve nem kazanmasına yardımcı olursunuz. Aynı şekilde sabah uyandığınız zaman yüzünüzü yıkadıktan sonra gündüz kremi ile bakım yapmalısınız.

Dudak kremi ise; nemlendiriciler ekstra kremler vardır. Dudak kış aylarında çok fazla çatlayan bölgedir. Bu yüzden sürekli olarak yanınızda, çantanızda bir adet dudak nemlendiricisi bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra çok fazla ruj kullanmamalı ya da eve gelince hemen temizlemelisiniz.

İlgili yazı: madecassol krem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir