Maske Tarifleri

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler Ahmet Maranki-Cilt Lekeleri Bitkisel Kür Tarifi

Ahmet Maranki cilt lekelerine doğal çözümler  ve cilt lekeleri bitkisel kür tarifleri hazırladığımız yazımızda sizlere sunuyoruz. İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki cilt lekelerine doğal çözümler.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler Ahmet Maranki-Cilt Lekeleri Bitkisel Kür Tarifi

Cilt lekeleri için doğal çözümler arayanlara bir de Ahmet Maranki formülleri ile yardımcı olmak istedik. Özellikle geçmeyen cilt lekeleri, yüzdeki cilt lekeleri, yanık lekeleri, sivilce lekeleri, yara lekeleri, egzama yaraları izleri gibi cilt lekeleri için iyi gelecek bir doğal kür ile sizlere Ahmet Maranki bitkisel çözümleri sunacağız.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler Ahmet Maranki formülünün sırrı avakado, papatya, salatalık, aynisefa gibi şifalı bitkilerde saklı…..

Ahmet Maranki Cilt lekelerine doğal çözüm avakado yağı:

Prof. Dr. Ahmet Maranki avakado yağı ile uzun vadeli uygulanacak tedavi halinde egzama yaralarının iyileşeceğini söylüyor. Avakado yağı A, D ve E vitaminleri açısından zengindir ve bu vitaminler cilt sağlığı için yararlıdır. Avakado yağı direkt kızarmış, kaşınan veya tahriş olmuş cilt bölgesi üzerine sürülebilir.

Ahmet Maranki cilt lekeleri için salatalık suyu ve limon karışımı:

Salatalık suyu ile sivilce lekelerine kesin çözüm:

Cilt lekelerinin bitkisel ve cilt lekelerine kesin çözüm yollarına Ahmet Maranki’den bir ev yapımı bitkisel formül ile devam ediyoruz. Salatalık suyu kürü ile sivilce lekelerinize kalıcı bir bitkisel tedavi uygulayabildiğiniz gibi yüzdeki çiller ve güneş lekesi tedavisi için de etkili bir çözüm sunmaktadır. Özellikle salatalık suyunun gençleştirici etkisi ile taze sıkılmış limon suyunun sivilceleri yok edici etkisi birleştiğinde sizlere en iyi sivilce kremi kadar etki sağlayacak şekilde bir bitkisel çözüm formülü oluşturmuş oluyoruz.

Sivilce tedavisinde kullanılan salatalık bitkisinin içerisinde cildin yaşlanmasını engelleyen ve cildi gençleştiren bol miktarda vitamin, mineral ve değişik bitkisel yağlardan oluşan zengin ve besleyici bir karışım vardır. Salatalığı yüzümüze cilt maskesi yoluyla uygulayabileceğimiz gibi salatalık suyu içerek te bu bitkisel iksirin mucize karışımından faydalanabiliriz.

Salatalık suyu ve limon karışımı sivilce yok edici içeceğin yapımı oldukça basittir. Öncelikle salatalığı bir mikserde karıştırarak parçalıyoruz. Salatalığın % 90 ı sudan oluştuğu için katı meyve sıkacağında suyunu sıkmaya bile lüzum yoktur. Ama dilerseniz de salatalık suyunu makinadan geçirerek te suyunu alabilirsiniz. Bir bardak dolusu salatalık suyuna 50 gram kadar limon suyu ekleyerek 1 bardak sıcak su ile karıştırarak yarım litrelik bir salatalık suyu karışımı elde ediyoruz.

Bu karışımı 15 dakika kadar buz dolabında bekleterek sabah ve akşam 2 kez 1 bardak (200 ml) tüketiyoruz. 45 gün süren bir kürden sonra özellikle yüz ve alın, yanak bölgesinde bulunan sivilcelerin söndüğüne ve sivilce lekeleri nin yok olmaya başladığına şahit olacaksınız. Sivilce lekelerine bitkisel kökten ve kesin çözüm sunan bu ey vapımı detoks kürünü mutlaka denemelisiniz. Ahmet maranki kozmik beden temizliği sürecinin bir parçası olan bitkisel detoks, salatalık suyu ile kolayca başarılabilmektedir.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler Ahmet Maranki

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi Maskesi

Cilt lekelerinden şikayetçi olanlar için daha önceki yazılarımızda cilt lekelerine kesin çözümler sunan bir takım bitkisel kürler sunmuştuk. Şimdi ise cilt lekelerine doğal çözümler üreten Ahmet Maranki leke tedavisi kürleri hakkında kısa bir bilgi vereceğiz.
Prof. Dr. Ahmet Maranki ülkemizde bitkisel tıp ve şifalı bitkiler alanında iyi bilinen uzmanlardan bir tanesi olarak tanınıyor. Ve Ahmet Maranki cilt lekesi tedavisi için elma sirkesi kürü nü tavsiye ediyor.

1) Elma sirkesini cilt lekeleri olan bölgelere sürerek kullanmak:

Burada önemli olan, doğal elma sirkesi içerisinde bulunan ve ciltte lekelere yol açan pigmentleri yok edici etkisi bilinen bir bitkisel asit olan alfa hidroksil asit i cilt lekeleri olan bölgelere uygulamaktır. Bu sayede yüzde ve vücutta bulunan cilt lekeleri zamanla yok olup gidecektir.

2) Cilt lekelerine elma sirkesi maskesi:

Elma sirkesi ile mısır ununu karıştırarak hamur kıvamına getireceksiniz. Bu bitkisel leke maskesi, hem yüzde ve vücutta uygulanan bölgelerdeki toksinleri çekerek şifa dağıtacak hem de cilt lekelerine neden olan aşırı pigmentasyonun önüne geçerek cilt lekelerine kesin çözüm tedavisi olanağı sağlayacaktır.

Ahmet Maranki Cilt mantarı ve iltihapları için papatya

Papatya çayı sadece içilmemeli cilt sorunu olan bölgelere kompres de yapılmalıdır. Papatya çayı iltihaplı cilt sorunlarına ve özellikle de cilt mantarlarına faydalıdır.

Ahmet Maranki Cilt lekeleri için salatalık kürü

1 adet salatalık soyulur ve eğer varsa biraz da avakado eklenerek blenderdan geçirilir. Hazırlanan kür direkt ciltteki sorunlu bölge üzerine sürülüp 15 dakika ila 1 saat arası beklenir. Bu kür cilt lekelerinin yanı sıra cilt yanıkları ve cilt kırışıklıkları için de faydalıdır.

Ahmet Maranki Cilt lekelerine doğal çözüm: aynı safa bitkisi

Aynı safa çiçeği akyuvarları mikropların üzerine çekerek yaraların iyileşmesi için etki edip cilt sorunları tedavisi sürecini kısalttığı için Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin önerdiği bitkilerdendir.

Ahmet Maranki Cilt lekeleri için aloe vera özü

Aloe Vera küçük cilt yanıkları, geçmeyen cilt lekeleri ve ciltteki yara izleri gibi cilt sorunları için oldukça etkili bir bitkidir. Aloe Vera’nın alt yapraklarından biri koparılır ve ortasından uzunlamasına yarılıp içinden çıkan jelatimsi bitki özü yaraların üzerine sürülür.

Ahmet Maranki cilt lekeleri hakkında hazırlamış olduğu cilt lekesi için kür tariflerini paylaştık. Öneri ve  deneyimlerinizi yorum bölümünden paylaşabilir siniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir